Prawie każdy profesjonalny fryzjer umie robić cieniowanie włosów. Prawidłowo cieniowane fryzury z grzywką sprawiają, że najmniejsze  wady twarzy zostają ukryte. Dobrze dopasowany rodzaj grzywki sprawia, że włosy wizualnie wydają się bardziej objęte, w szczególności stosuje się to krótkich fryzur z grzywką. W tym artykule przejrzymy się bliżej cieniowanym fryzurom z grzywką.

cieniowane-fryzury-z-grzywka-3

Czym charakteryzują się fryzury cieniowane

W większości przypadków za podstawę w cieniowaniu biorą klasyczny styl. Najbardziej popularne są kaskada, kare i bob. Takie fryzury dają nieograniczone pole dla wyobraźni fryzjera.

cieniowane-fryzury-z-grzywka-2

Niezależnie od wieku kobiety, albo rodzaju jej włosów – cieniowanie pasuje wszystkim, jedynie co trzeba wziąć pod uwagę – intensywność cieniowania. Jednak istnieją również charakterystyczne cechy, którę wyróżniają cieniowane fryzury spośród innych:

  • wizualna objętość i gęstość włosów;
  • końcówki są zdrowe;
  • włosy na pierwszy rzut oka wydają się lżejszymi;
  • włoski lekko ukladają się, uczesane fryzury wyglądają naturalnie;
  • w przypadku mocno falowanych fryzur, cieniowanie nadaje im kształtu i podkreśla skręt loków.

Top 5 fryzury damskie wyszczuplające twarz! Szczupłe policzki bez diet!

Cieniowane fryzury krótkie i półdługie

Wiele dziewczyn wolą mieć włosy średniej długości, ponieważ można nosić rozpuszczone włosy, a w razie potrzeby zebrać je w wiązki lub upiąć barrette. Mimo tego są one łatwe w pielęgnacji, ponieważ utrzymywać fryzury półdługie jest najłatwiej. Przy tym właśnie średnia długość nici pozwala stworzyć praktycznie każdą fryzurę. Cieniowanie półdługich włosów pasuje zarówno do prostych, jak i kręconych włosów.

cieniowane-fryzury-z-grzywka-q

Długie i średnie włosy to dobrze, ale jakie piękne fryzury na krótkie włosy można zrobć! Cudowne stylizacje cieniowanych fryzur można stworzyć w technice kare, bob, pixie, dodając do nie asymetryczną grzywkę dowolnej długości. Jeżeli twoje krótkie włosy są gęste – cieniowanie sprawi, iż będa one bardziej grzeczne. Natomiast rzadkim i cienkim włoskom taka manipulacja nada figlarności i siły.

cieniowane-fryzury-z-grzywka-1

Stylowe fryzury damskie 2018: top 20 stylizacji dla każdego wieku

Pomysły na cieniowane fryzury z grzywką

cieniowane-fryzury-z-grzywka-5

cieniowane-fryzury-z-grzywka-6

cieniowane-fryzury-z-grzywka-q-1

cieniowane-fryzury-z-grzywka-5-1

cieniowane-fryzury-z-grzywka-q-2