Nowy sezon zawsze przynosi ze sobą nowe trendy kosmetyczne, ale większość udanych trendów z przeszłości też nie tracą na aktualności. Wiosna 2018 nie jest wyjątkiem — można zobaczyć nowe stylizacji paznokci lub nauczyć się zdobieniu paznokci klasycznym designem. W tym artykule opiszemy, jakie paznokcie na wiosnę 2018 będą aktualne w tym sezonie, na jakie nowości i trendy warto zwrócić uwagę, a także oferujemy niektóre wiosenne pomysły.

Modny manicure na wiosnę 2018: najlepsze trendy

Mistrzowie manicure, pracujący na pokazach mody, za każdym razem muszą głowić się nad nowymi opcjami manicure hybrydowego. Jednak udaje im się zadawać nowe beauty-trendy i inspirować nas na śmiałe eksperymenty.

Po pierwsze, w tym sezonie zdecydowano się głośno powiedzieć, że manicure to nie tylko to, co na paznokciach. Dostaje dalszy rozwój modny trend w manicure wiosny-lata 2017 — nacisk na naskórek. Wtedy furorę sprawił złoty pasek z gliteru, który zaprezentowała na swoim pokazie marka Rodarte. Na zdjęciu można zobaczyć, że przy całej swojej wyjątkowości manicure jednocześnie wygląda zwięźle i powściągliwie. Należy pamiętać również o tym, że wiosną nasze paznokcie stają się słabe i kruche. Przeczytaj nasz artykuł o tym jak wzmocnić słabe paznokcie w waunkach domowych. 

Teraz w modzie jest ozdoba skóry wokół paznokci i nawet rysunki na rękach! Na pokazie mody Jeremy Scott wiosna-lato 2018 palce modeli były do połowy obsypane gliterem, który pięknie kontrastował z matową fakturą neonowego lakieru na paznokciach.

W sezonie wiosna-lato 2018 powraca do mody trend na nudowy manicure, ale nie tylko sam manicure, a szczególnie manicure hybrydowy w połączeniu z mehendi na rękach.

 

Po drugie, ze szczególną siłą w modnych trendach w manicure 2018 pojawiła się "logomania". Prezentacja logo marki, odzież której nosisz, to nie oznaka złego gustu, tak uważają w branży mody. Wraz z nazwami marek na paznokciach można "nosić" dowolne napisy. Aby manicure był "mówiącym", można nałożyć na paznokcie jakieś ważne dla ciebie słowo lub frazę.

Jest jeszcze jedna opcja — zrobić na paznokciach hashtag. Tak czy inaczej, modny manicure na wiosnę 2018 pozwala na wyrażenie swojego zdania w dowolny sposób.

Modne kolory w manicure hybrydowym 2018

Nietrudno zrozumieć tych, którzy nie są gotowi do eksperymentowania ze swoimi pięknymi paznokciami. Wielu z modnych przykładów wydają się zbyt oderwane od rzeczywistości. Najlepszym wyborem będzie wieczny trend na jednokolorowy manicure.

Wydaje się, że nic nie jest w stanie wyprzeć z mody trend na lakiery z palety nude, które ciągle pojawiają się na pokazach i w tym sezonie jest bardzo dużo przykładów, potwierdzających to, że — nude nigdy nie wyjdzie z mody.

Jednak wiosną 2018 roku szczególnie modnym w manicure będzie klasyczny czerwony kolor. Przykłady z pokazów Blumarine, Giorgio Armani, Adam Selman służą jaskrawym tego dowodem, a jeszcze pokazują, że czerwony jest bardzo "kompatybilnym" z paznokciami dowolnej długości.

Wśród mocnych kolorów,będą także istotne odcienie niebiesko-błęitnej gammy. Aby się w tym przekonać, wystarczy spojrzeć na manicure z pokazów Emporio Armani (mistrzowie używali niebiesko-czarny lakier), Concept Korea (błękitny), Manish Arora ("cool" blue pastel).

Nie zapomnij o modnych kolorach 2018 roku, a mianowicie głównym kolorze tego sezonu – ultrafiolecie. Paznokcie we wszystkich odcieniach ultrafioletu wyglądają cudownie!

Francuski manicure na wiosnę 2018

Klasyka inspiruje manicurzystek nie mniej, niż szalone wybryki projektantów mody. Dlatego stroje modelek na wybiegach dopełniają nie tylko nudowe lub czerwone wykończenia na paznokciach, ale i dobrze znany wszystkim french — prawda, prawie zawsze w niestandardowym wydaniu.

Przezroczyste tło i kolorowe końce — jedna z najprostszych opcji. Takim był manicure na pokazach Alice + Olivia i Maryam Nassir Zadeh. Na ostatnim zaproponowali eksperymentować z tradycyjnym paskiem — i zrobić go nie zakrzywionym (powtarzającym obwód wolnej krawędzi), a prostym, nawet jeśli kształt paznokci wymaga innego podejścia.

Swoją drogą ciekawie będzie wyglądać proste cięcie i w księżycowym manicure. Końcówkę można również ozdobić ukształtowanym kolorowym blokiem, jak na pokazie Novis — ostre krawędzie i jasno-niebieskie wypełnienie zrobili tę wersję manicure niezwykłą.

Modny manicure na wiosnę 2018 na krótkie i długie paznokcie

Nie wszystkie trendy w manicure na wiosnę 2018 są uniwersalne. Zwróć uwagę na zdjęcia stylizacji paznokci 2018 z pokazów, wybierając projekt z uwzględnieniem długości i kształtu swoich paznokci.

Krótkie paznokcie

W jeden ton. Jak już wspomniano wyżej, modny manicure w sezonie wiosna 2018 może być monotonny. Dla krótkich paznokci jest to chyba najlepszy wybór, ponieważ ważne jest, aby nadać krótkim paznokciom schludny, elegancki wygląd. Z tym zadaniem najlepiej radzą sobie nudowe lakiery, o czym można przekonać się na przykładzie manicure z pokazu Mugler.

Grafika. Gdy paznokcie są małej długości i niestandardowe i skomplikowane rysunki wyglądają na nich nie najlepiej. Lepiej dać pierwszeństwo minimalistycznym czarnym paskom na przezroczystym tle, jak na pokazach Tibi i 3.1 Phillip Lim.

Obrys konturu. Jeszcze jeden wariant graficznego manicure dla krótkich paznokci — z cienką kontrastową linią poprowadzoną wzdłuż konturu bazowego koloru, jak na pokazie Roksanda. Zastąpi on i french i księżycowy manicure w tym przypadku jeśli klasyka ci się znudziła.

Długie paznokcie

Tym, którzy mają długie paznokcie, specjaliści radzą wiosną 2018 roku spróbować następujące trendy:

Motywy kwiatowe. Jaki sezon wiosenny bez manicure z kwiatowymi rysunkami i wzorami? O tym, jak poprawnie narysować kwiaty na paznokciach czytaj w tym artykule. Należy również zwrócić uwagę na projekt z pokazu Ryan Lo — on posłuży wzorem, jeśli nie wiesz, jak ozdobić długie paznokcie kwiatami bez zbędnych dodatków.

Przezroczyste tło. Ten trend traci na popularności. Wiosną 2018 roku beauty guru oferują tworzenie stylizacji na przezroczystym tle długich paznokci. Przezroczyste tło jest dobre i dla abstrakcyjnych elementów graficznych, i dla dość specyficznych tematycznych rysunków. Spójrz na manicure z pokazu Byblos, aby zainspirować się.

Cyrkonie. Jeśli uwielbiasz modę w duchu lat 90-tych, wtedy będziesz nie przeciw dodaj do paznokci cekiny — objętościowych, jak w manicure z pokazów Naeem Khan i Philipp Plein.

Który z wariantów przedstawionych wtym artykule chcesz powtórzyć na swoich paznokciach wiosną 2018 roku? Napisz w komentarzach!