Lustro wizażysty - jak oświetlić, wybrać i umieścić

Makijaż od dawna jest uważany za silną kobiecą broń. Przecież za pomocą tuszu do rzęs, szminki, różu i cieni do oczu można zrekompensować to, czego nie dała natura: zrobić bardziej wyraziste usta, wyostrzyć kości policzkowe i podkreślić oczy. Aby to zrobić, trzeba nie tylko odpowiednio dobrać i zastosować kosmetyki, ale i mieć dobre lustro wizażysty. Rzecz droga, ale dla prawdziwej kobiety niezbędna. Lustro wizażysty jest przeznaczone nie tylko dla profesjonalnych wizażystów, ale i dla każdej kobiety, która szanuje siebie i ceni swój czas.

lustro wizażysty

Ważne!
Przed tym, jak kupić lustro wizażysty, należy starannie obejrzeć jego powierzchnie przy świetle dziennym ze wszystkich stron. Warto zwrócić uwagę na płaskość powierzchni, na jednorodność lustrzanej tafli.  Wtrącenia, plamy, ślady łuszczenia, a także zniekształcone i niejednorodne odwzorowanie – wszystkie te objawy świadczą o wadliwości produktu.

Najważniejsze aspekty w wyborze lustra do makeup

  • Większość dziewczyn posiada zwykły stolik z lustrem do makijażu, który nie ma podświetlenia. Jeśli w pomieszczeniu jest oświetlenie ogólne od żyrandoli, będzie go za mało dla wysokiej jakości pracy. Właśnie z tego powodu polecamy kupić lustro do makijażu ze światłem, które będzie miało na obwodzie żarówki, kąt świecenia których można zmieniać. Tak można bez problemu stworzyć optymalne oświetlenie dla niesienia makijażu, niezależnie od tego, czy nakładasz makijaż rano czy wieczorem.
    Korzyści i szkody rumianku. Dlaczego warto pićherbatę z rumianku a dlaczego nie.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na żarówki do makijażu. Eksperci mówią o tym, że najtaniej jest kupować lampy od znanych producentów, dzięki czemu ich żywotność będzie znacznie większa, niż u zwykłych modeli. Ilość lamp na obwodzie lustra wizażysty będzie zależała tylko od ciebie. Profesjonaliści preferują korzystać z luster do makeup, które mają do dwudziestu żarówek o różnych kształtach i wymiarach.

lustro wizażysty

  • Warto zrezygnować z żarówek do makijażu, które nadają twarzy żółty odcień. Przy takim oświetleniu nie będą widoczne niedoskonałości w makijażu dopóki nie wyjdziesz na światło dzienne.
  • Jak ważne są wymiary lustra? Ważne, nawet bardzo. Są lustra, które można powiesić na ścianie. Specjaliści radzą dla domowego użytku wybierać planszowe lustra do makijażu. Rzecz jasna, im mniejsza jest jego powierzchnia, tym taniej będzie ono kosztować. Ale najlepiej, jeśli profesjonalnie zajmujesz się tworzeniem pięknego makijażu, najlepiej kupić nie jedno planszowe lustro, a stolik do makijażu wraz z potrójnym lustrem. W ten sposób możesz dostać optymalne oświetlenie i będziesz w stanie zobaczyć swoją twarz ze wszystkich stron.
  • Dla domowego użytku kobietom, którzy nie mają poważnych problemów ze wzrokiem, wystarczy dwukrotnego powiększenia. Ta funkcja pozwoli precyzyjnie nałożyć ton, ukryć wady i delikatnie zrobić makijaż oczu. Zakup lustra wizażysty z podświetleniem i powiększeniem – najbardziej wygodna opcja. Nie będziesz wcale zależeć od zewnętrznych warunków.
  • Im grubsze, tym lepsze. Tanie i cienkie lustra mogą mieć nierówną powierzchnię, a obraz w takim lustrze będzie miał nieprawidłowe proporcje. Radzimy szukać lustra ze szkła o grubości od 4 do 6 mm: im więcej, tym lepze i droższe lustro.

Rozkrywamy tajemnice oświetlenia lustra wizażysty

Jeden z najbardziej optymalnych wariantów oświetlenia – lampy, umieszczone na całym obwodzie lustra. Możesz wybrać tak lampy, rozprowadzające zimne, jak i ciepłe światło. Przy tym należy wziąć pod uwagę, że pod zimnym oświetleniem będą bardziej widoczne zmarszczki, przebarwienia, trądzik i inne niedoskonałości i nierówności skóry. Jest to ważne, jeśli chcesz dobrze je maskować.

lustro wizażysty

Inna opcja oświetlenia – za pomocą lamp, rozprowadzających ciepłą barwę światła. Takie oświetlenie jest bardziej praktyczne dla naszych oczu. W każdym bądź razie wybór za tobą. Co do ilości żarówek, to kryterium jest ściśle indywidualny. Jednak tutaj jest jedna główna zasada, o której nie należy zapominać – dwie lampy muszą zawsze znajdować się na poziomie twarzy. W tym przypadku można stworzyć idealne oświetlenie do makijażu.

 

Wskazówka! Przy zakupie lustra wizażysty z żarówkami należy zwracać uwagę, aby żarówki się nie nagrzewały. W przeciwnym razie będzie Ci  niewygodnie siedzieć przed lustrem, nie mówiąc już o tym, że może to źle wpłynąć na twój makijaż. Lustro i lampy należy ustawić tak, aby między nimi a wami była niewielka odległość.

Powłoka lustra - czy jest różnica?

Zajrzyj za lustro. Odporność na wilgoć i zwierciadlane właściwości zależą od jakości powłoki ochronnej z tyłu. Dobre lustra wizażysty składają się ze szklanego skrzydła i trzech warstw pokrycia. Pierwsza — odblaskowa (ze srebra). Druga — ochronna (folia antykorozyjna, zwykle z miedzi, a w nowej generacji ekologicznych wysokiej jakości luster — z neutralnych metali). Trzecia — też zabezpieczająca (dwie-trzy warstwy farby w tańszych wersjach i polimerowa powłoka w droższych), zabezpieczająca przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Srebro jest najlepszym rozwiązaniem. Dziś najbardziej rozpowszechnioną powłoką jest srebrna mikrofolia o grubości 0,15-0,30 μm. Tańsza opcja — aluminiowa powłoka, jest mniej trwała i współczynnik odbicia u niej jest gorszy (maksymalnie 0,77 przeciwko 0,85-0,87 u srebrnej). Zresztą, aluminiowe lusterka teraz przestają produkować.  Więc jeśli nie planujesz kupować antyczne lustro , to jedynym rozwiązaniem jest lustro ze srebra.

Najlepszy materiał dla lustra wizażysty

Materiał z którego produkowane są lustra do makijażu są podzielone na kategorie:
1 — Płyta wiórowa
2 — Drzewo

lustro wizażysty

Lustro wizażysty z płyty wiórowej jest najtańszą opcją. Ponieważ główną cechą płyty wiórowej - jest krawędź, która wygląda mniej więcej jak kilka desek umieszczonych między sobą w pośpiechu. Wygląda takie lustro nie atrakcyjnie i nie zaleca się zamawiać takie lustro dla salonów urody/sklepów/dowolnego miejsca, które powinno pozostawiać dobre wrażenie dla klientów. Ale jeśli dla ciebie nie jest ważny wygląd, a ważne jest tylko oświetlenie i w zasadzie dobrze byłoby zaoszczędzić - lustro z płyty wiórowej jest dla ciebie. Do wad płyt wiórowych można zaliczyć to, że są one cięższe od naturalnego drewna i dlatego bardzo ustępują mu w wytrzymałości.

Uwaga: Płytę wiórową nie zaleca się stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Lustra wizażysty z drewna można podzielić na 2 kategorie. Tania sosna(a) i droższe rasy(b)

A — Sosna. Łatwo przenosi wilgoć i nie boi się wody. Ona wydziela lotne substancje, które zabijają drobnoustroje w domu. One oczyszczają powietrze w pokoju i zapobiegają rozwojowi chorób układu oddechowego. Nawet po obróbce mebli z sosny, zachowuje ona swoje przydatne cechy.
B — Jesion, Dąb , Olcha. Są to szlachetne gatunki drewna. Z nich lustra do makijażu są szczególnie piękne. Podczas właściwego malowania struktura drewna jest wyraźnie widoczna i można dostać prawdziwą estetyczną przyjemność, oglądając lustro z jesiona lub dęba.

Oczywiście, lustro wizażysty do makijażu kosztuje drożej od zwykłego. Ale cena jest tego warta. Przecież każda kobieta chce pojawić się w jak najlepszym świetle. Dlatego nie warto oszczędzać na tak niezbędnym akcesorium. Spróbuj znaleźć miejsce dla toaletki z lustrem, nawet jeśli nie masz oddzielnej sypialni. Lustro z prawidłowo dobranym oświetleniem pozwoli zobaczyć wszystkie drobne niedoskonałości skóry i dobrze je ukryć. Ponadto, takie lustro jest niezbędne do domowych zabiegów kosmetycznych. W końcu, za nim będzie Ci po prostu przyjemnie siedzieć i czesać włosy lub nakładać perfumy. To właśnie ten dodatek pozwala poczuć się prawdziwą kobietą.