Na pewno już czytałaś nasz materiał o tym, jak szybko zagęścić brwi, a także jak dobrać kształt brwi, ale najprawdopodobniej nie masz pojęcia po co robić peeling brwi!? Ale istnieje kilka powodów, aby włączyć złuszczanie brwi do swojego regularnego beauty-trybu. Pierwsze i najważniejsze – to pomoże pozbyć się wrastających włosków, a to z kolei oznacza, że twoje brwi będą równe i gęste: właśnie takie brwi najlepiej nadają się do regulacji i makijażu i wyglądają zadbanie w każdym przypadku.

peeling-brwi

Dlaczego warto robić peeling brwi?

Peeling brwi – zabieg kosmetyczny, który skutecznie dba o nasze brwi. Peeling działa nie tylko jako środek do delikatnego oczyszczania brwi i pobudzania wzrostu włosów, ale również jako doskonałe narzędzie do walki z wrastającymi się włoskami.

Zabieg peelingu brwi pomaga pozbyć się martwego naskórka na brwiach. To z kolei pozwala "uwolnić" pory, i daje brwiom możliwość oddychać, a więc przyspiesza ich wzrost. Poza tym peeling brwi, poprawia efekt od różnego rodzaju środków na porost włosów, które na pewno będziesz nakładać na brwi.

Jeśli przeprowadzać zabieg peelingu brwi regularnie, brwi będą szybciej rosnąć, mieszki włosowe będą wzmocnione, co przyczyni się do ich gęstości. Makijaż na zadbanych brwiach pozwoli szybko i bez większego wysiłku ułożyć je tak jak tego pragniesz. Jeżeli nie wiesz nic o malowaniu brwi kredką - zajrzyj do naszego artykułu.

Środki do peelingu brwi

peeling-brwi-1-1

Dla skutecznego oczyszczania brwi profesjonaliści stosują środki ze substancjami ściernymi i naturalne gąbki konjac. Zabieg kosmetyczny, w wyniku którego usuwa się powierzchniowa warstwa naskórka nazywa się mechanicznym peelingiem. Odbywa się ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia.

Do peelingu mechanicznego wykorzystują różne peelingi i gommage, zawierające drobne substancje ścierne. Cząstki pozwalają złuszczać martwe komórki i otwierać pory od błotnych korków i wydzielanie sebum.

Popularne materiały ścierne dla peelingu brwi:

  1. drobna sól morska;
  2. rozdrobniona łupina od orzechów;
  3. zmielone ziarna kawy;
  4. kasza manna itp.

Istnieje ogromna ilość środków do peelingu mechanicznego. Do miękkiego i bezpiecznego oczyszczania skóry używają konjacowe i morskie gąbki.  To wyłącznie naturalne materiały: gąbki konjacu wykonane z rośliny, która rośnie w regionie Azjatyckim, a morskie – to suszone zioła z głębin morza Śródziemnego. Gąbki wykonane z naturalnych materiałów, nadają się do różnych typów skóry, do skóry wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych. Natomiast jeżeli masz skórę trądzikową przed wykonaniem peelingu koniecznie skontaktuj się ze swoim dermatologiem.

W przypadku oczyszczania twarzy kwasami, stosuje się specjalne kwasowe środki. Kwasy, wnikają w warstwy skóry, powodują zamieranie i złuszczanie komórek, stymulują regenerację komórek, odbudowują napięcia i elastyczność skóry.

Chemiczny domowy peeling do brwi i twarzy zawiera następujące kosmetyki: maski i peelingi na bazie winogron, kwasu cytrynowego, mleka i kwasu migdałowego, również kwas salicylowy i glikolowy.

Jak zrobić peeling brwi?

Peeling brwi nie można wykonywać na zasadzie — trzeć wszystko, co widzisz. Wykonywać zabieg warto miękkimi kolistymi ruchami. Nie wolno mocno naciskać i trzeć. Nie trudno się domyślić, że do peelingu potrzebujemy łagodny peeling, który przyczyni się do delikatnego złuszczania skóry. Nie zaszkodzi obecność w nim naturalnych olejów i ekstraktów, które będą nawilżać skórę i wzmacniać same brwi.

peeling-brwi-3-1

Oczywiście można kupić specjalistyczny peeling do brwi, który pojawił się na rynku niemal natychmiast wraz z trendem na tę procedurę, ale można nie płacić więcej i zrobić peeling do brwi samodzielnie. Efekt będzie ten sam.

Do tego, aby zrobić peeling do brwi potrzebujesz:

  • Cukier (średnio rozdrobniony, nie za twarde cząstki);
  • Olej (olej migdałowy, olej łopianu i tak dalej);
  • Witaminy (nie zaszkodzi dodać kompleks witamin, na przykład, witaminy A i E);
  • Olejki eteryczne, które zwiększają wzrost włosów, na przykład, cynamon.

Czy można robić peeling brwi przed makijażem permanentnym?

Zabieg nie należy wykonywać przed makijażem permanentnym brwi. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić nie mniej niż tydzień. Przy chemicznym peelingu (średnim i głębokim) — od 2 tygodni do 1 miesiąca. W tym okresie wewnętrzne warstwy skóry są słabo chronione i bardziej podatne na reakcje alergiczne. Działanie peelingu ma określony okres, podczas którego regenerują się komórki.

peeling-brwi-4

Makijaż permanentny stanowi estetyczny tatuaż, który oznacza traumatyzacje skóry, interakcje z jej głębokimi warstwami. Z tego powodu zwiększa ryzyko infekcji i wystąpienia alergii. Nie zaleca się robić peeling i inne zabiegi w ciągu dwóch tygodni po tatuażu, aż do całkowitego gojenia brwi. Pamiętaj również o tym, że jeżeli posiadasz wysypki na twarzy, musisz koniecznie omijać te obszary. Więcej o tym czy warto stosować peeling na pryszcze w naszym artykule.

Peeling brwi można przeprowadzać dzień przed zwykłym farbowaniem brwi henną lub innym barwnikiem (typu Elan). Farba spadnie prosto i będzie się trzymać dłużej, dzięki trafieniu w głębsze warstwy skóry. Natomiast jeżeli jesteś miłośniczką naturalnego makijażu, polecamy nauczyć się malować brwi cieniem i woskiem. Wtedy nie musisz czekać aż brwi się zagoją. 

Peeling brwi w warunkach domowych

Wygodnie jest kupić gotowy środek do brwi w sklepie kosmetycznym lub aptece, ale przyjemniej zrobić go samemu. Przygotowanie cudownego narzędzia nie zajmie dużo czasu. Tutaj można fantazjować i tworzyć różne kombinacje. Za podstawę należy przyjąć składniki ścierne, które usuwają martwe komórki, i wzbogacane witaminami produkty odżywiające i nawilżające skórę.

peeling-brwi-1

Miodowy peeling brwi

  • 1 łyżeczka miodu;
  • 1 łyżeczka soli.

Wymieszaj miód i sól do uzyskania jednolitej masy. Nałóż peeling na brwi i skórę wokół nich. Zrób lekki masaż brwi i po 10-15 min spłucz wszystko ciepłą wodą.

peeling-brwi-2

Peeling brwi z jaj

  • 1 białko;
  • 1 łyżeczka płatków owsianych;
  • 1 łyżeczka soku z cytryny;
  • szczypta soli.

Wymieszać wszystkie składniki. Nałóż peeling na brwi. Masuj obszar kolistymi ruchami jedną-dwie minuty. Spłucz ciepłą wodą.

Brwi są niemal najważniejszą częścią naszej twarzy, która wiele mówi o wyglądzie kobiety. Atrakcyjność jest tworzona dzięki małym tajemnicom, jedną z nich jest peeling brwi. Procedura pozwala delikatnie i bezpiecznie dbać o skórę i bilansie, oczyszczać, odżywiać i regenerować ich. Pamiętaj również o tym, że prawidłowa dieta na zdrowe włosy pomoże twojemu organizmowi szybciej się regenerować, dzięki czemu włoski będą zdrowe i mocne.

A co ty myślisz o peelingu brwi? Jak często robisz peeling w warunkach domowych? Podziel się opinią w komentarzach!