Wszystkich dziewczyn interesuje szybkie zapuszczanie włosów. W tym mogą pomoc skoncentrowane maski. Jak je zrobić w warunkach domowych? Jesteśmy gotowi pomóc!

Modne obcięcia włosów 2019. Jaką fryzurę wybrać?

Szybkie zapuszczanie włosów w warunkach domowych

Na wzrost włosów wpływa wiele czynników. Na przykład, warunki klimatyczne, sezon, wiek, diety i kosmetyki do włosów. Średnio nasze loki za miesiąc odrastają na 1-1,5 cm, aby szybko zapuścić włosy — zadbaj o suche końcówki, bo rozdwojone pasma mogą łamać się i długość pozostanie bez zmian.

szybkie zapuszczanie włosów

Wybraliśmy pięć przepisów na domowe maseczki, które pomogą szybciej zapuścić długie włosy!

Czy doczepianie włosów jest szkodliwe?

  1. Maska do włosów z olejem łopianowym

Olej łopianu stosuje się w celu wzmocnienia i stymulacji wzrostu włosów. Podgrzaj go i nałóż na skórę głowy okrężnymi ruchami (można mocno wyczesać włosy, aby zwiększyć krążenie krwi). Zawinąć włosy w folię termokurczliwą, a na górze założyć ręcznik. Termofekt będzie poprawiał penetrację wszystkich składników. Pozostaw olej na 30 minut i spłukaj ciepłą wodą.

  1. Maska z musztardą na porost włosów

Do przygotowania maseczki potrzebna będzie musztarda w proszku (wymieszana z ciepłą wodą). Weź dwie łyżki oleju łopianowego i dodaj trochę gorczycy. Nanieś na korzenie i pozostaw na 10-15 minut. Pamiętaj: jeśli po nałożeniu maski czujesz pieczenie lub swędzenie — trzeba szybko umyć głowę.

szybkie zapuszczanie włosów

  1. Miodowa maska do włosów z cebulą

Jest to jeden z cennych składników, który odżywia i poprawia krążenie krwi. Gotować miodową maskę do włosów jest bardzo łatwo. Weź dwie łyżki płynnego miodu i wymieszaj z cebulą (trzeba zetrzeć na tarce). Nałóż na godzinę! Po — dobrze umyj głowę szamponem.

Grzywka do kształtu twarzy. Jaka pasuje właśnie do ciebie?

  1. Łopianowa maska do włosów

Trzeba kilka składników: olej łopianu (dwie łyżki), trochę płynnego miodu i żółtko. Wymieszaj wszystko do pożądanej konsystencji i nałżóż na 40 minut. Po — starannie spłukaj włosy.

szybkie zapuszczanie włosów

  1. Skuteczna maseczka do włosów z czarnym chlebem

Ciekawa opcja domowej maski do włosów. Weź 100-150 gram miąższu czarnego chleba i zalaj jogurtem. Pozostaw na 10 minut. Dodaj łyżeczkę oleju rycynowego. Nałóż na pół godziny. I to wszystko!

szybkie zapuszczanie włosów

Średnio nasze loki za miesiąc odrastają na 1-1,5 cm. Przy regularnym stosowaniu maseczek do włosów można bardzo przyśpieszyć ten proces.

Warto pamiętać!

Zawsze sprawdzaj składniki na indywidualną wrażliwość, bo substancje czynne mogą powodować reakcje alergiczne. Zawsze rób test na alergię z tyłu ręki. Jeśli czujesz dyskomfort – spłukaj środek i dokładnie umyj szamponem.

szybkie zapuszczanie włosów

Rób maski do włosów regularnie - 2 razy w tygodniu w ciągu miesiąca. Potem 3 tygodnie przerwy i kurs można powtórzyć jeszcze raz, dopóki nie osiągniesz pożądanego rezultatu. Zalecamy także zmieniać przepisy na maski do włosów co jakiś czas, aby uniknąć efektu uzależnienia.

Jak stosować ampułki do włosów? Ranking najlepszych

Jakie metody na szybkie zapuszczanie włosów stosujesz ty?