Jak optycznie powiększyć oczy – makijaż dla małych oczu

Rzadko kiedy można spotkać kobietę, która byłaby w pełni usatysfakcjonowana swoim wyglądem. Nawet posiadaczka, zdaniem innych, najpiękniejszej twarzy zawsze znajdzie się do czego przyczepić. W dzisiejszych czasach można poprawić większość niedoskonałości wyglądu, za pomocą makijażu. I rzeczywiście, umiejętnie nałożony makijaż może zrobić prawdziwe cuda – optycznie zrobić nos krótszym, usta pełniejszymi, brwi eleganckimi itp. Dzisiaj porozmawiamy o makijażu dla małych oczu.

Jak optycznie powiększyć oczy - najlepsze porady

Makijaż dla małych oczu nie jest w cale takim trudnym. Do tego trzeba znać kilka prostych technik i w razie potrzeby ich przestrzegać.Makijaz dla malych oczu

  • Makijaż dla małych oczu - Zwróć uwagę na swoje brwi

To, że brwi powinny być zadbane, bez wystających włosków – nawet nie podlega dyskusji, ta zasada obowiązuje absolutnie dla wszystkich kobiet. Właścicielkom małych oczu,  warto zwrócić szczególną uwagę na brwi, a zwłaszcza ich formie. Pamiętaj, im wyżej będą się znajdować, albo tworzyć taką iluzję, tym bardziej otwartymi będą wyglądać oczy. Aby osiągnąć ten efekt brwi należy odpowiednio skorygować – usunąć maksymalną ilość włosków w dolnej części. Ale przy tym bardzo ważne jest, aby nie przesadzić i nie zostawić zamiast brwi - sznurki, bo wszystko jest dobre z umiarem. Najlepiej, kształt brwi musi odpowiadać formie, zarówno oczu, jak i twarzy, w tym samym czasie brwi muszą być dość grube, ale nie dotykając górnej powieki. Wizualnie zrobić brwi bardziej uniesionymi pomoże rozświetlenie obszaru pod nimi.  Zawsze staraj się korygować swoje brwi przy odpowiednim oświetleniu i w wygodnym lustrze do makijażu. Makijaż dla małych oczu - jak optycznie powiększyć oczy

  • Makijaż dla małych oczu - Korzystaj ze środków maskujących

Cienie, worki i inne niedoskonałości, znajdujące się w okolicy oczu, wizualnie sprawiają, że oczy wydają się mniejsze. Zapobiec temu pomogą środki maskujące. Dobrze neutralizuje cienie różowo-pomarańczowy korektor, oczywiście można używać środków w kolorze skóry, jednak wynik dadzą trochę gorszy. 

  • Makijaż dla małych oczu - Naucz się kombinować cienie w makijażu dla małych oczu

Odpowiedni makijaż dla małych oczu powinien być wykonany co najmniej dwoma odcieniami cieni – jasnym i ciemnym. Jasne kolory (biały, beżowy, brzoskwiniowy, itp.) należy nakładać na całą ruchomą powiekę, wewnętrzne kąciki oczu i pod brwiami. Dobrze uwydatniają oczy perłowe cienie, jednak należy je stosować tylko kobietom, które nie mają zmarszczek.
Ciemne cienie mogą być w różnych odcieniach. Do dziennego makijażu warto używać bardziej naturalnych średnio-ciemnych kolorów, przy tworzeniu wieczorowego – użyj tych, które ci się bardziej podobają, czy pasują do ogólnego obrazu. Ciemne cienie trzeba nakładać w zewnętrznym kąciku, na dolną powiekę, ale nie dalej żernicy oka i górnej powieki. Cienie należy dobrze rozblendować w kierunku skroni. Najlepiej zacieniony obszar na górze powinien być widoczny przy otwartych oczach.

  • Makijaż dla małych oczu - Wyświetlaj "linię wodną"

Kreski, aby optycznie powiększyć oczy mogą być nie tylko czarne, ale również białe. One są rysowane na wewnętrznej błonie dolnej powieki. W tym przypadku biała linia jakby łączy się z białkiem oczu i wizualnie jest postrzegana jako jego kontynuacja. Ze względu na to oko wydaje się większe. Ponadto, metoda ta sprawia, że oczy są błyszczące i żywe, a osoba świeża.
Jeszcze jeden wspaniały efekt, który pozwala optycznie powiększyć oczy – wyświetlenie wewnętrznego kącika oka. Dzięki takiemu odbioru oczy, jakby się od siebie oddalają, a ich wewnętrzna część lekko się wydłuża. Wyświetlenie można robić białą lub bardzo jasną kredką.

  • Makijaż dla małych oczu - Zwróć uwagę na swoje rzęsy

Długie rzęsy oprócz tego, że nadają spojrzeniu wyrazistości i głębi, do tego jeszcze znacznie optycznie powiększają oczy. Tak jak przyroda nie wszystkich obdarzyła takim bogactwem, aby osiągnąć pożądany efekt korzystania z dobrego tuszu do rzęs, stosuje się go w dwóch warstwach.
Zanim nałożysz tusz do rzęs, koniecznie musisz najpierw zawinąć rzęsy, wykorzystując do tego specjalną zalotkę. Taki zabieg jeszcze bardziej otworzy oczy, a tym samym będą one optycznie większe. Jeśli coś z własnymi rzęsami jest nie tak, można skorzystać ze sztucznych. Polecam korzystać z kępek, dzięki którym makijaż wygląda bardziej naturalnie.

Makijaż dla małych oczu - jak optycznie powiększyć oczy

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady – Blog kosmetyczny.