Warto również przeczytać:

Żarówki do makijażu - jakie najlepiej nadają się do makijażu?
Lustro wizażysty - jak wybrać i gdzie umieścić
Jak oświetlić lustro do makijażu?
Lustro do makijażu ze światłem - wybór lustra krok po kroku

Gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie

Odpowiednio dobrane lustro z żarówkami do makijażu może bardzo pomóc kobiecie z nałożeniem makijażu. Nie musisz posiadać profesonalnych umiejętności makijażu, aby poprawić wszystkie niedoskonałości na twarzy i podkreślić jej zalety. Lustro do makijażu, które nie zniekształca obrazu i oświetlenie, które nie zmienia kolor twarzy – podstawowe damskie pomocnicy w makijażu.
W tym artykule będziemy mówić o niektórych ważnych cechach wyboru wysokiej jakości lustra, dowiesz się, gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie.

Gdzie kupić lustro do makijażu i w jakiej cenie

Jak wybrać wysokiej jakości lustro do makijażu

Na dzień dzisiejszy producenci luster oferują różnorodne wariacje zdobienia towaru. Lustro może być o różnych kształtach, mieć LED podświetlenie lub być podświetlane za pomocą zwykłych żarówek, może być wykonane z drewna, płyty MDF lub w ogóle być bez ramy. Które z nich wybrać – to zależy od ciebie, najważniejszym jest to, żeby wybrać lustro do makijażu odpowiadające wnętrzu. Najprostszy wariant – lustro bez obramowania. Taki model nadaje się do pokoju, zaprawionym w każdym stylistycznym kierunku, ale najbardziej organicznie ono pasuje do pomieszczeń w stylu minimalistycznym lub high-tech. Żeby wiedzieć gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie czytaj dalej. 

Gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie

Najważniejsze, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lustra:

Materiał, z którego wykonano lustro. Jeśli potrzebujesz lustro do makijażu, które będzie Ci służyć przez wiele lat – zwróć uwagę na lusterka z naturalnego drewna. Ten materiał zapewni ci jakość i niezawodność na długie lata. Drewniane lustro jest najbardziej odporne przed wpływem wilgoci, kurzu i innych czynników zewnętrznych. Cena drewnianego lustra jest trochę wyższa niż lustra z MDF, ale wynik jest warty swoich pieniędzy.

Zalety lustra z drewnianą ramą:

  • Lustro z drewna wygląda stylowo i drogo;
  • Trwałe i praktyczne;
  • Cena na każdą kieszeń.

Nie mniej ważne jest oświetlenie lustra do makijażu. Jeden z optymalnych wariantów oświetlenia – lampy, umieszczone na całym obwodzie lustra, lub jak teraz standardowo robią - tylko wzdłuż 3 krawędzi. Staraj się wybierać żarówki, które rozpraszają białe neutralne światło, ponieważ taka barwa światła najbardziej skutecznie oświetla twarz, co jest bardzo ważne dla makijażu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zimne światło w lusterku, pamiętaj, że takie światło mocno wyświetli i podkreśli wszystkie twoje wady, takie jak trądzik, zmarszczki i piegi.

Gdzie kupić podświetlane lustro do makijazu i w jakiej cenie

Co do wielkości, najbardziej uniwersalnym jest lustro 80/65. Ale należy pamiętać, że im większe lustro, tym lepiej będziesz mogła w nim siebie zobaczyć.

Powierzchnia lustra do makijażu musi być idealnie gładką, nie może ona zniekształcać odbicia, rozciągać go lub ściskać. Tylko w tym przypadku linie wtapiania kosmetyków będą odzwierciedlone prawidłowo. Żeby wiedzieć gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie czytaj dalej. 

Gdzie kupić lustro do makijażu z żarówkami?

Na obecnym lustrzanym rynku dostępnych jest tysiące różnych producentów i luster. Wielu producentów oprócz stacjonarnych sklepów, gdzie można samodzielnie sprawdzić i wybrać lustro, mają jeszcze i sklepy internetowe, w których w trybie online, można zmodelować lustro i ocenić mniej więcej ile takie lustro bęzie kosztowało, przed złożeniem zamówienia.

Gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie

Także oprócz oficjalnych sklepów internetowych, producenci często umieszczają ogłoszenia o sprzedaży luster do makijażu na specjalnych internetowych platformach typu OLX, Sprzedajemy, Allegro itd. Oprócz firmowych ogłoszeń na takich platformach reklamują swoje produkty również prywatne producenci. Na takich platformach można bez problemu określić wszystkie detali zamówienia lub kupić już gotowe lustro. Często można tam znaleźć świetne lustro, w najbardziej przystępnej cenie.

Gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie

Nie należy gonić za modą na popularne firmy, które zarabiają na swoim imieniu. Zwykle takie producenci nie są w niczym lepsze od pozostałych, a jedyną ich zaletą jest to, że o nich wiedzą ludzie. Prywatni przedsiębiorcy są gotowi pójśc na ustępstwa w cenie, nie ustępując w jakości produkowanych luster.
Nie bój się kupować lusterka od mało znanych producentów. Postaraj się więcej dowiedzieć o produkcji lustra, miej na oku podejście do klienta. Jeśli producent jest odpowiedzialny w momencie przyjęcia zamówienia – na pewno tak samo podchodzi do jego realizacji.

W jakiej cenie kupić lustro do makijażu?

Polityka cenowa na rynku luster do makijażu jest bardzo zróżnicowana. Można kupić jedno i to samo lustro w bardzo różnych cenach. Wszystko zależy w dużej mierze od producenta. Jeden ocenia swoją pracę droższe, drugi taniej.

Standardowe lustro w rozmiarach 80*65 w komplecie z żarówkami LED można kupić, na przykład, średnio za 580 – 650 zł.

Cena również może różnić się w zależności od jakości użytych do oświetlenia lustra żarówek. Jeśli ważne da ciebie jest oświetlenie, które będzie towarzyszyć makijażu – zawsze pytaj bardziej szczegółowe informacje na temat żarówek.

Jeśli nie zależy ci na trwałości lustra, możesz spróbować kupić lustro z MDF lub płyty wiórowej. Takie lustro będzie kosztować nieco mniej, ale jakość po pewnym czasie może cię rozczarować.

Drewniane lustra są dobre tym, że można je dobrze zabezpieczyć profesjonalnym wysokiej jakości lakierem. Niestety nie każdy inny materiał wytrzyma tyle, ile może wziąć na siebie drewno.