Czarne wagry na nosie-co to jest

Czarne plamy w medycynie nazywa się otwartymi zaskórnikami. Mechanizm ich tworzenia jest następujący. Z jakichś przyczyn gruczoły łojowe zaczynają wytwarzać nadmiar tłuszczu skórnego. Pory na twarzy rozszerzają się i zapychają tymi samymi grubymi, martwymi komórkami skóry, cząstkami brudu i kurzu, co powoduje efekt czarnego koloru.

Pojawienie się zaskórników związanych z początkiem okresu dojrzewania, bo tym razem ciało przechodzi zmiany hormonalne zaczynają syntezy hormonów (androgenów i estrogenów). W obecności ich nierównowagi gruczoły łojowe zaczynają wytwarzać dużo sebum, co jest podstawą tego problemu.

Często są czarne plamy na nosie , brodzie i płatach (strefa T).

Istnieje fałszywy pogląd, że otwarte zaskórniki są przeznaczeniem tylko tłustej skóry. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Takie problemy mogą również wynikać z tego, że właściciele skóry suchej znajdują się pod niewłaściwą opieką.

Powodem pojawienia się tych punktów, niezwiązanych ze zwiększoną wilgotnością skóry, jest stosowanie kremów, w których można znaleźć wiele bizmutu i rtęci.
Dalej >>> Czarne wągry na nosie. Dlaczego się pojawiają?