Lato się powoli zbliża, a to oznacza, że nadchodzi czas odsłaniania ciała. Cykl życia zatoczył krąg i to, co mogłyśmy ukrywać pod warstwą ciuchów wychodzi na wierzch. Już nie tak łatwo i bezboleśnie będzie można ukryć niedoskonałości, czy zbędne warstwy tłuszczyku. Niestety, ale czekolada idzie w piersi i tyłek tylko w okresie jesienno-zimowym.  Latem i wiosną wybiera inne rejony naszego ciała i szczególnie upodobała sobie brzuszek, tworząc charakterystyczną, niezbyt lubianą oponkę. Nadszedł czas by poszukać wiedzy i sprawdzić, co piszą w Internecie. Szukamy:

 1. Jak zacząć odchudzanie?
 2. Jakie metody odchudzania stosują blogerki?

Jak zacząć odchudzanie?

Czy szybkie odchudzanie szkodzi zdrowiu. Rozbijamy mity.

Jak zacząć odchudzanie?

Odwieczne pytanie, jak zacząć i jedna odpowiedź: już teraz, natychmiast. Wpierw trzeba zacząć, a potem konsekwentnie się tego trzymać. Najprostsza metoda na początek to metoda małych kroków. Zacznijmy od podstaw, czyli:

 1. Więcej ruchu,
 2. Więcej wody,
 3. Mniej cukru,
 4. Mniejsze porcje,
 5. Częstsze posiłki i regularne posiłki.

Odchudzanie Krok 1: Więcej poruszamy – szybciej odchudzamy

Zacznijmy od zwiększenia ilości ruchu wykonywanego w naszym codziennym rytmie dnia. Spróbujmy zrobić kilka przysiadów i skłonów na dzień dobry, zaraz po wstaniu z łóżka. Idąc do pracy, do sklepu, czy na uczelnię starajmy się przejść większy kawałek na piechotę.

[gallery special_type="1-2" size="full" ids="6652,6653,6654,6655"]

Wysiądźmy przystanek wcześniej ze środka komunikacji miejskiej, zaparkujmy przecznicę wcześniej lub zrezygnujmy z samochodu/autobusu na rzecz przejażdżki rowerem. Może  na początku nie na co dzień, ale spróbujmy najpierw raz w tygodniu, a potem stopniowo zwiększajmy częstość korzystania z wolności jazdy rowerem. I patrzmy jak koleżanki z pracy z zazdrością zerkają na naszą przemianę.

Odchudzanie krok 2: Woda to życie

Jak zacząć odchudzanie?

Pijmy więcej wody wszędzie, gdzie się ruszamy z butelką wody. Dobrze jest na start nowego dnia wypić pół litra czystej wody, ew. z dodatkiem soku z cytryny i listkiem mięty. To, że nie odczuwamy pragnienia wcale nie oznacza, że nasz organizm jej nie potrzebuje. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb nasz organizm wymaga ~1 litra wody na każde 30 kg masy na dzień. Dodatkowym plusem picia dużej ilości wody jest zmniejszone łaknienie. Jest nam wtedy łatwiej zrezygnować z dodatkowej porcji lodów.

Schudnąć szybko na brzuchu – czy to jest możliwe

Odchudzanie krok 3: Powiedz słodyczom - NIE

Mniej cukru, i to pod wszelką postacią. Czyli mniej ciastek, batonów, także tych „zdrowych” , „fit”. Soków słodzonych w szczególności, ale tych naturalnych też. Pamiętajmy, że owoce to też cukry, w zdrowszej i lepszej formie, ale jednak. Podobnie miód, owszem jest dobrym zamiennikiem. Przy czym nie rezygnujmy od razu ze słodzenia kawy i herbaty. Taka natychmiastowa rezygnacja może być trudna i niesie ze sobą ryzyko koszmarnego efektu jojo.

Jak zacząć odchudzanie?Jak zacząć odchudzanie?

Działajmy stopniowo, małymi krokami. Spróbujmy zamiast dwóch łyżeczek wsypać do herbaty jedną albo półtora. Do soku dolejmy trochę wody, taki rozcieńczony będzie smakował, ale stopniowo nauczymy się nowego smaku i zmniejszymy ogólną ilość cukru dostarczanego naszemu ciału w ciągu dnia.

Motywacja na odchudzanie – jak uzyskać i nie stracić w jeden dzień

Odchudzanie krok 4: Naucz się podstawom zdrowego odżywiania

Jedzmy mniej, w znaczeniu mniejszych porcji. Zamiast trzech gałek lodów, bitej śmietany i szarlotki do kawy na spotkaniu z przyjaciółkami weźmy tylko dwie gałki. Zamiast dużego, powiększanego zestawu cola + popcorn w kinie weźmy zwykły i skupmy się na romantycznej historii zwartej w oglądanym wyciskaczu łez. Nie dajmy się kusić promocją i w miarę możliwość wybierajmy mniejsze wersję posiłków.

Jak zacząć odchudzanie?

Jedzmy częściej i w miarę możliwości regularnie. Jedząc mniejsze posiłki, które możemy wcześniej przygotować sobie w domu, zapewniamy naszemu organizmowi uczucie sytości. Mimo tego ułatwiamy trawienie i ogólną przemianę materii. Przy okazji, starajmy się jadać regularnie, co jeszcze korzystniej wpłynie na nasz metabolizm i pozwoli zrzucić zbędne kilogramy. Częste i regularne posiłki to najprostszy i bezwysiłkowy sposób na redukcje wagi. Przy regularnym stosowaniu pozwoli pozbyć się wszystkich, zbędnych niedoskonałości, jak chociażby wspomniana oponka na brzuchu.

Stosując się do powyższych kroków możemy stopniowo, bez większego wysiłku pomóc naszemu ciału uzyskać optymalną wagę. A jeżeli to będzie dla nas za mało, to zawsze zostają intensywne ćwiczenia i regularne wizyty na siłowni.

Balsam ujędrniający – co to jest i jak stosować

Jakie metody stosują blogerki?

Poniżej szybki i telegraficzny skrót tego, co proponują na odchudzanie wybrane Blogerki.

Jak zacząć odchudzanie?

Marta Henning, trenerka personalna, instruktorka fitness i trenerka przygotowania motorycznego na swoim blogu Codziennie Fit wśród całej masy przydatnych porad, ćwiczeń i przepisów ma takie smakowite smaczki jak:

 • faszerowane bataty,
 • chlebek bananowy z siemieniem lnianym,
 • fit naleśnik oreo.

Jak zacząć odchudzanie?

Anna Skura - biegaczka, podróżniczka oraz autorka bloga What Anna Wears wśród szeregu pomysłów na życie i ćwiczeń proponuje listę ćwiczeń, które można wykonać w domu, a które nie zajmują dużo czasu. Proponuje 3 razy w tygodniu wykonać serię 3 ćwiczeń po 25 sekund każdą:

 1. wymach nóg,
 2. wykroki chodzone,
 3. wymachy boczne,
 4. skłony w przód,
 5. marsz,
 6. podskoki,
 7. przekładaniec,
 8. ukłon japoński,
 9. pies z głową w dół,
 10. odwrotne pompki,
 11. wstępowania.

Oprócz tego na jej blogu można znaleźć alternatywne pomysły na chłodnik.

W odpowiedzi na pytanie, jak robią to blogerki, można śledzić wiele popularnych nazwisk z kolorowych okładek. Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska i wiele innych kobiet promuje w ten sposób zdrowy i sportowy tryb życia. Każda z nich jednak zaznacza, że najważniejsze to systematyczne uprawianie sportu i pilnowanie zdrowej diety.

Choć w powyższym artykule nie ma wszystkich odpowiedzi na pytania jak zacząć odchudzanie oraz jakie metody odchudzania stosują blogerki, jednak to dobry wstęp do dalszych poszukiwań i poszerzania wiedzy w tym temacie.