Częsty problem, który dotyczy kobiet, stosujących diety i odchudzających się, to problem pozbycia się dodatkowych kilogramów na brzuchu. Większość kobiet, które mają zdrową i świetną figurę nie są zadowolone ze swojego brzucha i często zadają sobie pytanie Schudnąć szybko na brzuchu - czy to jest możliwe?

schudnąć szybko na brzuchu

Otóż jak się okazuje, to jak wygląda twój brzuch nie jest całkowicie uzależnione od tego co się je i czy się go ćwiczy. Oczywiście ma to ogromny wpływ, jednak nie jest wystarczającym środkiem do osiągnięcia zadowalającego celu.

Motywacja na odchudzanie – jak uzyskać i nie stracić w jeden dzień

Kilka zasad na płaski brzuch

By dieta była skuteczna, a fałdki na brzuchu szybko zniknęły, należy trzymać się kilku ważnych zasad. To ich wypełnianie jest gwarantem szybkiego i efektownego schudnięcia. Nie dotyczy to tylko brzucha, jednak to zrzucenie kilogramów z tej partii ciała okazuje się często najtrudniejsze.

Przestrzeganie kilku restrykcji na co dzień świetnie się sprawdzi i przyniesie szybkie efekty. A oto  kilka najważniejszych zasad:

Bardzo ważny jest odpoczynek

schudnąć szybko na brzuchu

Jeśli zamęczasz swoje ciało stałymi treningami, a nie dbasz o to, by odpowiednie odpoczęło, to możesz osiągnąć przeciwny efekt i doprowadzić organizm do skrajnego wyczerpania. Bardzo ważne jest by między treningami brzucha były odpowiednie odpoczynki. Najlepiej w tej kwestii poradzić się specjalisty takiego jakim jest trener personalny. To on dobierze ci odpowiedni czas i częstotliwość wykonywanych ćwiczeń. Ponadto pamiętaj o odpoczynku w dni powszednie. Bezsenność lub zbyt mała ilość przespanych godzin może zwolnić metabolizm i zaburzyć odpowiednie wykorzystywanie tkanki tłuszczowej, co sprzyja jej nadmiernemu odkładaniu.

Jesienna depresja – produkty, które ją szybko zwalczą

Pilnuj regularności w swoim życiu 

schudnąć szybko na brzuchu

Pamiętaj, że posiłki i odpoczynek dobierane o różnych porach w rożne dni, nie ma dobrego wpływu na odchudzanie okolic brzucha. Zaburza to bowiem system uczucia głodu i sytości oraz mocno zwalnia metabolizm. Przez to tkanka tłuszczowa na brzuchu wciąż się odkłada mimo wykonywanych ćwiczeń.

Najlepszy krem wyszczuplający jaki on jest? Top 10 kosmetyków

Wstawaj często od biurka

schudnąć szybko na brzuchu

Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla osób, które prowadzą siedzący tryb pracy. Wówczas tłuszcz odkładany na brzuchu jest wielka zmorą. Dobrze jest dla pobudzenia pracy organizmu i polepszenia jego kondycji, co jakiś czas odejść od biurka i przemaszerować kilkadziesiąt metrów. Najlepiej pójść szybkim krokiem do kuchni i zrobić sobie herbatę ziołową. Ważne jest również by chodzić po schodach. Rezygnuj z windy. Jest to nie tylko zbawienne dla brzucha ale również dla kręgosłupa. On odczuwa nie tylko siedzenie przed komputerem ale również ciężki brzuch.

Jak spalić 1000 kalorii w domu? 5 najlepszych ćwiczeń

Wykonuj treningi z głową

schudnąć szybko na brzuchu

Jak się okazuje na spalanie szybkie nadprogramowych kilogramów z brzucha, świetnie sprawdza się trening interwałowy. Polega on na szybkim i intensywnym ćwiczeniu, przeplatając go z wolniejszym i spokojniejszym treningiem. Wystarczy, że kilka minut dziennie będziesz wykonywała taki trening, a może on mieć lepsze rezultaty niż długie planowane lecz spokojne treningi na siłowni.

Dietetyczny fast food w domu. Czy to jest możliwe?

Jakich potraw uniknąć by szybko pozbyć się odstającego brzucha?

Schudnąć szybko na brzuchu - czy to jest możliwe

Niektóre potrawy sprawiają nie tylko szybkie problemy gastryczne ale również przyczyniają się do wytwarzania gazów i nie strawności, co rozpycha jelita i sprawia, że brzuch wydaje się być większy niż na co dzień. Czasem jest to jednak nie wina samych potraw, a sposobu ich przyrządzania lub doprawiania. Przykładami takich potraw są:

  • dania smażone na głębokim tłuszczu
  • nabiał, zwłaszcza dla osób nie tolerujących laktozy
  • warzywa strączkowe
  • dania mocno pikantne
  • alkohol
  • sztuczne słodziki
  • napoje gazowane.

Wszystkie te posiłki nie tylko źle wpływają na rozmiar obwodu w talii ale również część z nich jest ogólnie nie zdrowa i źle wpływa na odpowiednie funkcjonowanie organizmu. Dlatego wykreślenie ich ze swojego jadłospisu będzie miało długotrwałe i pozytywne skutki zarówno na wygląd twojego brzucha jak i na ogólne samopoczucie gastryczne.

Schudnąć szybko na brzuchu - czy to jest możliwe, to pytanie pada często i często pozostaje bez rozsądnej odpowiedzi. Otóż można to osiągnąć. Jednak wymaga to dużej wytrwałości i konsekwentności w postępowaniu. Otóż wyeliminowanie z jadłospisu pewnych pozycji, jedzenie zdrowych rzeczy oraz regularne ćwiczenia, doprowadzą cię do tego sukcesu.