Warto przeczytać również:

Jak oświetlić lustro do makijażu?
Jaką barwę swiatła do makijażu wybrać?
Gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie
Żarówki do makijażu - jakie najlepiej nadają się do makijażu? 

Aby zrobić piękny i schludny makijaż, należy nie tylko posiadać umiejętności jego naniesienia, ale i mieć dobre lustro do makijażu ze światłem. Posiadasz stolik do makijażu z lustrem, ale nie masz wystarczająco dużo światla? Nasze porady pomogą ci oświetlić twoje lusterko w taki sposób, że stanie ono twoim wiernym pomocnikiem w pytaniach urody i stylu.

lustro do makijażu ze światłem

Główne rodzaje luster wizażowych

lustro_do_make_up_ze_swiatlem

Duże i małe, okrągłe, owalne i prostokątne - rodzajów luster do makijażu są bardzo różne. Lustro do makijażu ze światłem, może mieć różne wymiary i kształt. Oświetleniowe elementy są zazwyczaj montowane na całym obwodzie ramy. Lustra do makijażu ze światłem tańsze, wyposażone są w zwykłe żarówki, droższe – led lub  w świetlówki. Jeśli chcesz, zawsze mieć nienaganny makijaż, kup lustro powiększające z żarówkami dookoła które pokazuje wszystkie nieścisłości makijażu.

Uniwersalne lustro do makijażu:
Takie lustro można powiesić na ścianę lub postawić na biurku. Lustra tego rodzaju nie są zbyt duże, co pozwala je zabrać ze sobą w podróż. Lustro jest mocowane na ścianie za pomocą magnetycznych zaczepów.

Cechy takiego lusterka do makijażu:

 • Jeśli powłoka lustra jest wodoodporna (ma natrysk z tytanu lub mieszaniny srebra i miedzi), takie lustro bez obaw można powiesić w łazience.
 • Budżetowe modele mają lakierowaną lub aluminiowa powłokę. Takie składniki są słabo odporne na wilgoć.
 • Uniwersalne lustra tego typu są umieszczone najczęściej w przedpokoju lub na toaletce.

Ścienne lustro do makijażu ze światłem:
Tego typu lustro do makijażu ze światłem na obwodzie, mocuje się na ścianie bez możliwości częstego przemieszczania się. Jeśli prawidłowo zamocować lustro, będzie ono bardzo wygodne w użyciu, ponieważ nie będziesz musiała za każdym razem regulować kąt nachylenia i wysokość. Niektóre modele mają mocowanie "harmonijkowe", aby powiększyć lub pomniejszyć przybliżenie lustra od ściany, zmienić kąt nachylenia, obrotu. Miękkie światło w makijażu dobrze oświetla twarz, nie razi w oczy. Światła działają z akumulatorem lub od sieci elektrycznej.

 

Planszowe lustro do makijażu:

Lustro może być nieruchomo przymocowane do stołu lub osadzone na ruchomej podstawie. Wiele dziewczyn, kobiet, profesjonalnych wizażystów preferują tego modelu lustra do makijażu ze światłem dzięki kompaktowym rozmiarom i funkcjonalności. Nowoczesne lustra do make up z żarówkami dookoła mają dwie odblaskowe strony, i jedna z nich ma właściwości soczewki. Powiększenie może być zarówno dwu-, jak i dziesięciokrotnym. Lustro zazwyczaj ma niewielkie wymiary, więc jego łatwo można będzie przenieść lub zabrać w podróż.

Wybór lustra do makijażu krok po kroku:

lustro do makijażu ze światłem

Przed tym jak kupić lustro do wizażu online lub w sklepie stacjonarnym, odpowiedz sobie na kilka pytań, wtedy ułoży Ci się w głowie mniej lub bardziej przejrzysty obraz produktu którego szukasz.

Pytania:

 • W którym pokoju chcesz umieścić lustro do wizażu?
 • Czy trzeba będzie często go przenosić?
 • Czy można zabrać ze sobą lustro w podróży?
 • Czy będziesz korzystać z lustra nie tylko do nakładania makijażu? Może przedmiot jest potrzebny do golenia, czyszczenia skóry, wyrywania brwi i innych zadań.
 • Czy wolisz wybrać lustro do makijażu od jakiegoś konkretnego producenta?

 

 

 

 

 

Optymalny rozmiar lustra do makijażu ze światłem

lustro do makijażu ze światłem

 

Jeśli wysokość lustra do makijażu  wynosi 120 cm, będziesz mogła zobaczyć swoje odbicie do kolan. W wysokości 60 cm w polu widzenia jest tylko górna część ciała po pas, do 40 cm –  tylko po klatkę piersiową. Klasyka – kwadratowe lustro o wymiarach 50x50 cm. Takich parametrów wystarcza do profesjonalnego i domowego użytku.

Funkcjonalność lustra do makijażu

Oprócz standardowego odbicia lustro do make up może mieć takie funkcje jak:

 • Obrót. Niektóre modele są obracane o 180 lub 360 stopni.
 • Dwustronne odbicie. Jedna strona pokazuje prawdziwe odbicie, druga zwiększa obraz w lustrze.
 • Mobilność – pełna lub częściowa. W pierwszym przypadku chodzi o małych lustrach, które z łatwością zmieszczą się w torbie podróżnej. Drugi przypadek – ścienne lustra z uchwytem.
 • Lustra z półką i szafkami. Często są instalowane w małych łazienkach, w których ceniony jest każdy centymetr kwadratowy. Specjalne szafki do przechowywania kosmetyków pomogą ci zaoszczędzić swój czas na poszukiwanie odpowiedniego produktu.
 • Lustra do makijażu z żarówkami dookoła najnowszej generacji wyposażone są w ukryty monitor, komunikacje z telefonem przez sieć bezprzewodową, podgrzewaną wodą (ważne dla łazienek).

Właściwości odblaskowe luster do makijażu ze światłem

Najbardziej wyraźne odbicie dają powierzchni ze srebrną powłoką. Produkt dobrze się czuje w środowisku wilgotnym, przenosi skoki temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli zatrzymać swój wybór na tytanową powłoce, bądź przygotowana na to, że odbicie będzie lekko zniekształcone. Aluminiowa powłoka jest niepewna w kwestii rozdzielczości. Pamiętaj o klasach zniekształcenia, najbardziej dokładne lustra do make up mają oznaczenie M0 i M1, znak M4 świadczy o niewielkim zniekształceniu. Wszystko, co więcej (do M10), nie nadaje się do codziennego użytku.

 • Jak oświetlić lustro do makijażu:

Przy nakładaniu makijażu światło jest jednym z najważniejszych czynników, co potwierdzi każda doświadczona wizażystka. Dla nowoczesnej dziewczyny lustro dla make up ze światłem, — niezbędne narzędzie do tworzenia pięknego makijażu, ponieważ oświetlenie w łazience lub sypialni najczęściej jest nierównomierne, a zobaczyć błędy w makijażu przy takim oświetleniu nie jest łatwo.

Producenci stosują takie rodzaje lamp:

 • Żarowa. Spotykane w tańszych egzemplarzach, nie odznaczają się niezawodnością i trwałością. W ostatnim czasie stają się niepopularne, ponieważ ich wypierają bardziej funkcjonalne lampy.

lustro do makijażu ze światłem

 • Halogenowe. Służą do 10-12 razy dłużej niż żarówki. Odporne na podwyższoną wilgotność.
 • Świetlówki. Dają światło, maksymalnie zbliżone do światła dziennego. Jednak takie lampy migają, co prowadzi do zmęczenia oczu. Żywotność oświetlenia systemu – 50-100 tys. godzin.
 • Lustro z podświetleniem led (LED). Najbardziej popularna i niezawodna opcja. Długo służy, sprawnie oświetla, ma atrakcyjny wygląd.

Gdzie kupić i ile kosztuje lustro do makijażu ze światłem?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na koszt lustra do make up. Wśród nich można wymienić następujące:

 • Możliwość obrotu – lustro może przewidywać obrót o 180 lub 360 stopni, lub nie mieć tej funkcji w ogóle.
 • Wyświetlanie – jednostronne lub dwustronne.
 • Podświetlenie. Może ono być zwykłę, led, albo w ogóle nie występować.
 • Konieczność podłączenia lustra do sieci (w przypadku podświetlanych).
 • Materiał, z którego wykonana jest podstawa lustra do makijażu, a także jego rozpylania.


Lustro do makijażu ze światłem dookoła można kupić w specjalistycznych sklepach internetowych i profesjonalnych punktach sprzedaży akcesoriów do pielęgnacji twarzy i ciała. Sprawdzone firmy oferują szybką i bezpieczną wysyłkę, więc o jakość transportu martwić się nie trzeba. Jedną z takich firm jest producent ekskluzywnych luster do makijażu.