Warto przeczytać również:

Jak odzyskać zdrowe paznokcie w warunkach domowych?
Najmodniejszy manicure na Nowy rok 2018
Manicure jesień/zima 2017-2018: modne trendy sezonu

Jak zrobić pedicure hybrydowy w domu?

Lakiery żelowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet przede wszystkim dlatego, że szelak dość długo trzyma się na paznokciach (2-3 tygodnie) bez odprysków i zabrudzenia, przygotowanie do jego nakładania nie psuje paznokcie, a sam żel-lakier wzmacnia płytkę paznokciową. Z szelakiem można robić zarówno manicure, jak i pedicure.
Jeśli robić pedicure hybrydowy w salonie urody, to lepiej od razu przygotować "dobrą" kwotę, tym bardziej, jeśli jesteś miłośnikiem ciekawych wzorów, lub w tym artykule możesz dowiedzieć się jak zrobić pedicure hybrydowy w domu.

pedicure hybrydowy w domu

Jak zrobić pedicure hybrydowy w domu: niezbędne narzędzia

 • Po pierwsze i najważniejsze, bez czego nie może się obejść jakikolwiek pedicure lub manicure  - lampa UV. Jest ona potrzebna do wyschnięcia żelu do paznokci. Lepiej od razu kupić potężną lampę na 36 Watt, w niej lakier utwardza się za 2 minuty. Oczywiście, szelak twardnieje i w 9 W lampie, ale potrwa wyschnięcie znacznie dłużej i dostarczy pewne niedogodności. Na przykład, podczas wykonywania manicure lub pedicure żel-lakier w 9 W lampie kciuki trzeba suszyć oddzielnie. Można użyć do wyschnięcia lakieru lampę LED. KOsztuje ona sporo drożej, ale paznokcie w niej wysychają w ciągu 10 sekund.
 • Również do pracy potrzebujemy pilnik. Lepiej wybrać ścierność pilnika - 220-240. Można zaoszczędzić i kupić zwykły miękki pilniczek do polerowania.

pedicure hybrydowy w domu

 • Po polerowaniu należy przetrzeć paznokcie przy pomocy odtłuszczacza. Tańsze jego odpowiedniki do domowego pedicure — to zwykły płyn do usuwania lakieru lub alkohol. Należy uważać, aby na płytce paznokcia nie pozostawało żadnych kosmków. Lepiej nie korzystać z wacików lub waty, a wziąć miękką, syntetyczną serwetkę.
 • Pod żelowy lakier należy nakładać bazę, asortyment, którego dziś jest bardzo duży. Są bazy z zawartością witamin, baza i top w jednym produkcie. Firm jest również bardzo dużo.
 • Oczywiście do domowego pedicure hybrydowego potrzebujemy sam lakier żelowy. Często one sprzedawane są w zestawach, gdzie są najbardziej popularne kolory. Ta opcja nabycia lakierów jest najbardziej ekonomiczną. Jeśli na kolorowym lakierze można zaoszczędzić, to baza i wykończenie muszą być dobrej jakości. To właśnie od nich zależy trwałość i atrakcyjność manicure i pedicure.
 • Końcowym etapem jest nakładanie top'u hybrydowego. Lepiej wybierać go bez lepkiej warstwy.

Wymieniliśmy podstawowe elementy, które powinny wchodzić w profesjonalny zestaw do pedicure hybrydowego. Zdejmowanie żelu do paznokci również wymaga specjalnej wiedzy, tak jak hybrydowy lakier nie zdejmuje się w ten sam sposób co zwykły.

https://prettylady.net.pl/wspolczesne-kremy-sucha-skore-zimie/

Do usuwania lakieru będziesz potrzebować:

 • folia (kuchenna);
 • patyczek (można zastąpić wykałaczką);
 • waciki (lniane serwetki);
 • łopatka do manicure (Pusher).

Jak zrobić pedicure hybrydowy w domu: instrukcja krok po kroku

pedicure hybrydowy w domu

Technologia nakładania lakieru hybrydowego jest taka sama zarówno dla manicure, jak i pedicure. Dopilnuj, aby naskórek został usunięty.
Jeśli jest on krótki, to po prostu przesuń go łopatką do manicure.

Sam proces pedicure jest podzielony na następujące etapy:

 • Polerowanie paznokci. Odbywa się ono dla lepszej przyczepności materiałów z powierzchnią.
 • Odtłuszczanie powierzchni. Jeśli pod lakierem pozostanie kurz, to istnieje prawdopodobieństwo, że lakier po jakimś czasie zacznie się łuszczyć. Odtłuszczacz idealnie rozwiązuje ten problem.
 • Nakładanie Bondeksu. Bondeks zwiększa przyczepność lakieru, i sprawia, że powłoka będzie idealnie się trzymać. On ma lepką konsystencję i trzeba go nakładać oddzielnym pędzlem. Pedicure z powłoką hybrydową można zrobić i bez bondeksu, ale w ten sposób hybrydy przetrwają mniej.
 • Nakładanie bazy. Podczas nałożenia baza nie powinna trafić na powierzchnię skóry. W przypadku dostania się delikatnie usuń ją ze skóry przy pomocy patyczka. Bazę należy suszyć w lampie.
 • Nałożenie kolorowego lakieru. Jeśli planujesz zrobić na paznokciach akrylowe rysunki lub nałożyć cekiny, to robi się to właśnie na tym etapie. Hybrydowy lakier w kolorze można nakładać w kilka warstw, każda warstwa musi dobrze wyschnąć.
 • Nałożenie topu. Warstwa ta jest również suszona w lampie.
 • Przetwarzanie odtłuszczaczem. W przypadku, gdy topowy lakier ma lepką warstwę, po prostu przetrzyj go odtłuszczaczem lub płynem do usuwania lakieru.

Jak widać, pedicure hybrydowy w domu jest całkiem łatwy do zrobienia. Wystarczy przestrzegać wszystkich zasad wykonania zabiegu. Z kolejnością nakładania lepiej nie eksperymentować, ale można eksperymentować ze stylizacją. Zrobić design przy pomocy lakieru hybrydowego jest o wiele łatwiej, ponieważ jest on bardziej rozciągliwy i nie zastyga bez lampy, więc można go łatwo dostosować.

pedicure hybrydowy w domu

Nanosić rysunki należy na podstawowy kolorowe lub przezroczyste warstwy w zależności od wymyszlonej stylizacji. Pomimo akrylowych obrazów można korzystać również z gotowych naklejek. Rysunek należy pokryć topem i wysuszyć w lampie. Kamienie najlepiej kleić na warstwę topu do suszenia. Gdy warstwa stwardnieje, kamyki "szczelnie" przymocują się do paznokci.

pedicure hybrydowy w domu

Ważne jest nie tylko to, jak zrobić pedicure hybrydowy w domu, ale i jak go usunąć. Żelowy lakier jest usuwany, nie tak jak zwykły, ale technologia również jest bardzo prosta.

https://prettylady.net.pl/sucha-skora-w-zimie-co-robic/

Do tego aby zdjąć lakier hybrydowy należy:

 1. Pokroić chusteczkę lub wacik na kwadraty o wymiarach nieco więcej od paznokcia.
 2. Zamoczyć je w zmywacz do lakieru.
 3. Nałożyć na paznokcie i owinąć każdy palec folią, zabezpieczając w ten sposób, wacik z płynem. Zostawić na 15 minut.
 4. Zdjąć folię i waciki i usunąć resztki szelaku szpatułką.
 5. Można również zdjąć lakier za pomocą specjalnego zestawu do usunięcia lakieru hybrydowego z różnymi końcówkami.