To, jak się czeszemy, często narzuca nasz styl życia, brak czasu lub naturalna objętość włosów. Jeśli jednak masz dosyć przypadkowego uczesania, to warto przejrzeć modne obcięcia włosów, jakie panują w obecnym roku i udać się do fryzjera. Nie musisz jednak zawsze obcinać włosów, by coś zmienić, czasem wystarczy zmienić kolor, zaczesanie lub użyć odpowiednich akcesoriów.

Mało znane sposoby na porost włosów . Będziesz mile zaskoczona!

Dlatego najlepiej śledzić na bieżąco zmiany w świecie mody, tak by nadążyć nawet drobnymi krokam za tym, co niosą ze sobą nowe sezony i pokazy mody. A co zmieniło się i jakie trendy w stylizacji włosów panują w tym roku?

Jaki kolor włosów wybrać w 2019?

Jak się okazuje, początek roku 2019 jest pod względem kolorów włosów nadzwyczajnie skrajny. Z jednej strony skłania się do naturalizmu i lekkiej niedbałości, a z drugiej lansują na wybiegach neony i sztuczne peruki.

Modnym naturalnym kolorem włosów w tym roku jest tzw. brudny blond. Jest to rozjaśniony i ciepły blond, często z widocznymi odrostami od góry. Często niedbały wygląd naturalnych włosów lub takich dawno nie malowanych, jest osiągany w salonach fryzjerskich po dłuższych zabiegach.

modne obcięcia włosów

Kolejnym takim kolorem jest rudy. Jednak nie taki, jak w poprzednim sezonie o sztucznym zabarwieniu, a jak najbardziej naturalny jasnorudy, a najlepiej w połączeniu z piegami i zielonymi oczami. Takie naturalne „rudzielce” są nie tylko mile widziane, ale i są w trendzie na całym świecie.

Co zaś tyczy się sztucznych akcentów w modnej kolorystyce włosów, to zazwyczaj skłania się to w stronę neonowych niebieskich, róży i ewentualnie zieleni. Taki mocny kolor, świetnie łączy się z fantazyjnie obciętą peruką lub równie dobrze na własnych włosach.

Pomysły na cieniowane fryzury z grzywką i bez

Modne obcięcia włosów 2019. Jak modnie obciąć włosy?

Całkowitym hitem roku 2019 jest bob, czyli włosy średniej długości ścięte w prostej linii do ramion. Tak ścięte włosy, świetnie sprawdzają się praktycznie w każdym kolorze i fakturze. Dużo gwiazd i celebrytów, obcina się właśnie w taki sposób. Jest to idealna fryzura do każdej kreacji. Kobieta w niej może czuć się zarówno pięknie, jak i kobieco, ale fryzura ta jest również bardzo praktyczna i można się czuć w niej swobodnie.

modne obcięcia włosów

To dzięki swej uniwersalności zdobyła taką popularność. Co zaś tyczy się tego, na jakiej twarzy będzie się dobrze prezentować, to pewnie ku uciesze wielu pań, śmiało można powiedzieć, że bob pasuje praktycznie do każdego kształtu twarzy. Od chudziutkich i drobnych, do okrągłych buziek z pucołowatymi policzkami.

modne obcięcia włosów

Kolejną bardziej radykalną modną fryzurą jest nieco chłopięce, krótkie obcięcie ze swobodną grzywką. Jest to popularny look sprzed wielu lat, gdy to wizerunek wyzwolonej chłopczycy, podbił wiele pokazów mody.

modne obcięcia włosów

Niestety tę fryzurę poleca się głównie dziewczynom o drobnych buziach, gdyż okrągłe wydają się większe i nie wygląda to najlepiej. Mimo pozorów fryzura ta jest dość wymagająca i aby dobrze się w niej prezentować, należy nieźle się namęczyć przed lustrem. Nie jest to również fryzura do każdej kreacji, gdyż takich włosów nie upniesz, ani nie możesz użyć tu pewnych akcesoria. Jedyne co można zmienić w takiej fryzurze to kolor.

Jakie fryzury są modne w tym roku?

Wybierając fryzurę na co dzień lub na specjalną okazję, warto sprawdzić, w czym warto pokazać się na salonach. Otóż okazuje się, że do łask wróciły naturalne fale. Ich nieregularność i swobodny wygląd świetnie sprawdza się na spotkania towarzyskie ze znajomymi. Takie fale świetnie sprawdzą się, zarówno na długich, jak i średnich włosach.

modne obcięcia włosów

Można jednak pójść krok dalej i zgodnie z literą mody, pokazać się towarzysko we współczesnym afro. I choć kojarzy się to wszystkim z burzą loków, które naturalnie występują u naszych czarnoskórych sióstr i braci, to w wykonaniu europejskich standardów, afro to wiąże się z odpowiednio intensywnym i mocnym kręceniu wszystkich włosów.  Taka burza loków nazywa się współczesnym afro. Świetnie nadaje się na imprezę, to luźnych towarzyskich spotkań i do pracy.

Jeśli ktoś jest jednak zwolennikiem spiętych włosów, to i dla tych moda znalazła rozwiązanie. Otóż w tym roku modne są warkocze. W najróżniejszych odsłonach warkocze sprawdzają się na każdą okazję. Prosty warkocz francuski jest praktycznym rozwiązaniem, warkocz spleciony na boku to piękna i romantyczna odsłona splecionych włosów, natomiast warkocz holenderski, idealne sprawdza się zarówno na spotkanie w pracy, jak i na imprezę.

Top 5 fryzury damskie wyszczuplające twarz! Szczupłe policzki bez diet!

Modne grzywki 2019

Dla wszystkich miłośniczek grzywek: grzywki również wróciły do łask. Te ścięte na prosto, poziomo nad nosem, jak i te z przedziałkiem na środku, nieregularne, długie i krótkie. Dla odważnych dziewczyn również te grzywki krótkie, w odsłonie „na pazia” są widywane na salonach. Najważniejsze jednak byś samodzielnie dobrała grzywkę do swojej twarzy i w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć taką, a nie inną fryzurą.

modne obcięcia włosów

Obecna moda nie odnosi się jednak tylko do naturalnych akcentów. W jej futurystycznej odsłonie można zobaczyć kobiece długie proste włosy, gładko uczesane z przedziałkiem na środku. Im bardziej włosy przylegają do głowy, tym lepiej. To jedne z najlepszych rozwiązań dla każdej kobiety, która chce założyć na siebie nowoczesną kreację. Włosy wówczas wyglądają na zadbane i podkreślają twarz. Nie zaleca się jednak tego zabiegu dla pań z okrągłą twarzą.

Jakie akcesoria do włosów wybrać?

Tę kategorie również można podzielić na dwa typy akcesoriów, z których korzysta się podczas układania włosów. Pierwszą kategorią są naturalne rozwiązania. Są nimi kwiaty. Małe sztuczne kwiatki, jak i duże naturalne odpowiedniki, które, choć nie wydają się najlepszą podporą dla włosów, to właśnie nimi są. Nie ważne czy wsadzisz kwiatka, za ucho, czy nonszalancko wpleciesz w kok lub warkocz. Cokolwiek wybierzesz, będzie ot wyglądało bardzo modnie.

modne obcięcia włosów

W przypadku drugiego typu są sztuczne wsuwki, klamry i inne spinki. Jest to właściwy ukłon w stronę zeszłych dekad, gdzie kobiety nie opuszczały domu bez włosów upiętych właśnie za pomocą wymienionych wcześniej sprzętów. Dodaje to często elegancji i mocnego wyrazu fryzurze, a zarazem jest bardzo praktyczne.

modne obcięcia włosów

Niezależnie od tego, czy chcesz zmian, czy ze względu na obecną fryzurę, musisz ich dokonać, zorientuj się, jakie są modne obcięcia włosów 2019 i dobierz coś dla siebie. Nie zawsze każda fryzura będzie prezentować się dobrze na każdej dziewczynie. Warto dlatego odpowiednio dopasować fryzurę zarówno do naturalnych skłonności, objętości włosów, jak i kształtu twarzy. Odpowiednio obcięte włosy sprawią, że poczujesz się lepiej sama ze sobą i będziesz świetnie wyglądać.