Drugi podbródek to nagromadzenie tkanki tłuszczowej pod dolną szczęką. Tłuszcz na brodzie zmienia kształt dolnej części twarzy, przez co ona wydaje się spuchniętą i niezdrową. Pojawia się drugi podbródek z wielu powodów:

 • Predyspozycje dziedziczne.
 • Nagły spadek lub przyrost wagi.
 • Zmiany hormonalne w organizmie.
 • Związane z wiekiem zmiany skóry, mięśni twarzy i szyi.

Drugi podbródek

Istnieje szereg ćwiczeń, zabiegów kosmetycznych, masaży i innych manipulacji, zdolnych zatrzymać i częściowo zmniejszyć gromadzenie się tkanki tłuszczowej w tym obszarze, ale te zabiegi i procedury mają opóźniony efekt. Jednak jak ukryć drugi podbródek w krótkim okresie?

Jak szybko usunąć drugi podbródek przy pomocy ćwiczeń?

Często przyczyną drugiego podbródka u kobiet są słabe mięśnie twarzy — mięśnie po prostu nie wystarczająco wspierają skórę, która stwarza tak brzydką fałdę pod brodą. Jest i dobra wiadomość: mięśnie twarzy można doprowadzić do zdrowej kondycji za pomocą ćwiczeń!

Zanim zaczniesz, usiądź, wyprostuj plecy, wyprostuj i opuść ramiona. Staraj się oddychać nosem, nie wstrzymuj oddechu.

 1. Pchnięcie językiem na górne niebo

Przechyl głowę do tyłu, podbródek powinien patrzeć w sufit. Przyciśnij język do podniebienia i zatrzymaj na 5-10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej, zrelaksuj się, weź kilka oddechów i spróbuj jeszcze 5 razy.

 1. Wysuwanie żuchwy do przodu

Unieś podbródek do góry i wyciągnij do przodu. Zatrzymaj go w takiej pozycji na 10 sekund, rozluźnij się i powtórz jeszcze 2 razy.

 1. Wysuwanie podbródka z obracaniem głowy

Podnieś głowę w górę i w prawo i wyciągnij podbródek do przodu. Zatrzymaj się na 5 sekund. Opuść głowę, zrób kilka wdechów i wydechów i zrób na drugą stronę. Wykonaj to ćwiczenie 3 razy w każdą stronę.

Ćwiczenia te pomagają wzmocnić mięśnie szyi i dolnej szczęki i zrobić podbródek wizualnie bardziej szczupłym . Rób je codziennie przed lustrem. I uważaj, aby w trakcie nie pojawiały się zmarszczki. Na przykład, zmarszczka pomiędzy brwiami od napięcia.

Czy kremy wyszczuplające działają? Sprawdzamy skuteczność

Masaż twarzy na drugi podbródek

Drugi podbródekJeśli przyczyna twojego drugiego podbródka nie nadwaga, a utrata jędrności skóry, zacznij robić masaże. Nie myśl, że w walce z tak trudnym problemem może pomóc tylko doświadczona kosmetyczka lub chirurg. Masaż naprawdę działa, jeśli nie lenić się i robić go każdego dnia!

Zacznij masaż od tego, że nałóż na problematyczne strefy tłusty krem. Następnie skórę należy lekko rogrzać — rób lekkie mrowienia, tak aby poczuć przepływ krwi, ale nie rozciągaj skórę.

Opcji masaży istnieje wiele. Masaż drugiego podbródka można zrobić za pomocą miodu lub kwasu hialuronowego. Miód tradycyjnie uważa się skutecznym środkiem do walki z drugim podbródkiem. A kwas hialuronowy pomaga uczynić skórę bardziej jędrną i sprężystą. Do tego wystarczy użyć dowolnego kremu, który zawiera ją w swoim składzie.

Drugi podbródek

Naturalna pielęgnacja ciała - przepisy na idealną skórę

Medycyna estetyczna a drugi podbródek

Jeśli interesują cię bardziej skuteczne i radykalne metody walki z tłuszczem na twarzy — pomoże medycyna estetyczna .

 • Lifting radiowy twarzy

Procedura ta jest jedną z najbardziej popularnych na pozbycie się drugiego podbródka. Sens polega na tym, że kosmetyczka oddziałuje na tkanki specjalnym urządzeniem, odpowiedzialnym za produkcję fal radiowych szczególnego zakresu.

Drugi podbródek

 • Mini-liposukcja

Najbardziej radykalną metodą walki z drugim podbródkiem jest liposukcja w wersji mini, która jest przepisywany tylko w najtrudniejszych przypadkach. W istocie jest to interwencja chirurgiczna — usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i eliminacja zwiotczenia skóry.

W rzeczywistości operacja ta jest jedną z najmniej pourazowych — zabieg trwa około jednej godziny, po czym nakłada się kompresyjny bandaż, który należy nosić w ciągu trzech dni. Ale kiedy zejdzie opuchlizna, od razu zobaczysz, że od drugiego podbródka nie pozostało śladu!

Kremy hialuronowe do twarzy

 1. Krem do twarzy It's Skin Hyaluronic acid moisture cream (50 ml). Intensywnie nawilżający, zmiejsza uczucie naciągniętej skóry i idealnie nadaje się do masażu twarzy i szyi.
 2. Mincer Pharma Hyaluron krem do twarzy ujędrniający dla różnych grup wiekowych (50 ml).
 3. Bielenda Acid Fusion 3.0 Zaawansowany krem korygujący niedoskonałości (50ml).