Makijaż 50 latki który odmładza

Makijaż 50 latki który odmładza_1

        Poprawny makijaż po 50 to jest ten makijaż który odmładza. On powinien maskować widoczne wady i przydawać twarzy świeżości. Właśnie dlatego on będzie robił to twarz młodszą i bardziej atrakcyjna. Profesjonalni wizażyści mówią że poprawnie dobrane kosmetyki do makijażu po 50 mogą robić prawdziwe cuda. Jak poprawnie wybrać kosmetyki, na co patrzeć w pierwszej kolejności? Skuteczny makijaż 50 latki jest wykonywany przy pomocy specjalnych kosmetyków. Bardzo ważne znaczenie ma wybór bazy do makijażu. Najlepiej wybierać kosmetyki które pasują dla cery wieku. Trzeba również brać pod uwagę typ własnej cery. Twarz kobiety po pięćdziesiątce jest skłonna do suchości i na niech dobrze widać wszystkie zmarszczki. Bardzo ważnym jest to żeby podkład zachowywał plastyczności i nie osiadał zmarszczkach. Z błyszczących podkładów i cieni najlepiej zrezygnować od razu. A jakie kosmetyki nie nadają się do makijażu po pięćdziesiątce. Młodym dziewczynom błyszczące kosmetyki będą pasować ale kobiet po pięćdziesiątce oni będą postarzać.

Makijaż 50 latki krok po kroku

Makijaż 50 latki który odmładza

Przygotowanie cery do makijażu

        Przed naniesieniem kosmetyku trzeba bardzo dobrze się umyć z użyciem mydła które będzie bardzo miękkie, lub użyć do umywania się piankę albo żel. Następnie na obszar policzków, podbródka nos i czoło nakłada się specjalny tonik. Ta procedura pomaga złagodzić skórę a także usunąć podrażnienia i zaczerwienienia. Również pomaga zneutralizować agresywne działanie środka myjącego. Wizażyści zalecają wybierać oczyszczające i tonujące produkty z jednej jednej i tej samej serii kosmetyki. Tylko w tym wypadku kosmetyki wzajemnie uzupełniają siebie. Po tym zabiegu przygotowania nakładamy na cerę krem nawilżający. Można również używać kosmetyku z efektem liftingującym. Takie kremy wizualnie wyrównują tara, i kobieta wygląda młodszą i czuję się tak samo.

Naniesienie tonu twarzy

        Po tym jak krem zwilżający się wchłonie, na powierzchnie twarzy należy nałożyć krem tonujący który jest przeznaczony do pielęgnacji cery w wieku. Nanosić taki krem zaleca się za pomocą specjalnego pędzelka lub palców ruchami masażowymi. Przed zastosowaniem można rozejrzeć krem w rękach żeby zwiększyć plastyczność kremu. Na obszar wokół oczu krem tonujący nanośić nie zalecamy. Cera w tym miejscu jest bardzo delikatna i dlatego makijaż w tym miejscu wymaga użycia specjalnego kosmetyku. Odcień kosmetyku do obszaru przy oczu powinien być jaśniejszy niż podstawowy krem tonujący. Nie można też rozciągać Górne i dolne powieki. Kiedy wybieramy krem tonujący to trzeba brać pod uwagę własne odcień cery. Odcień nie powinien być za bardzo ciemny dlatego że to dodaje kobiecie parę lat. Jednocześnie makijaż po pięćdziesiątce nie ma w sobie wykorzystanie bardzo jasnych odcieni ponieważ to tylko będzie podkreślać zmarszczki.

Makijaż oczu po 50

Makijaż oczu po 50

        Makijaż opadającej powieki po pięćdziesiątce wymaga korzystanie tylko z jasnych cieni. To robi wzrok bardziej otwartym, bardziej atrakcyjnym. Kobietom w wieku po pięćdziesiątce wizażyści nie zalecają robić kreski w kolorze czarnym. Ich lepiej zrobić kredką brązowego, szarego albo fioletowego koloru. Ostatnim etapem będzie naniesienie czarnego tuszu na powieki. Szczególną uwagę trzeba zwrócić też na brwi.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.