Często piszemy o różnych pomysłach na manicure hybrydowy, ale zapominamy o tym, że modny pedicure — to też bardzo ważny beauty-zabieg (szczególnie latem).  

modny pedicure na lato

Lato to czas krótkich sukienek i otwartych klapek. Dlatego warto poświęcić czas na modny pedicure na lato, przecież on sprawi, że twoje nogi będą wyglądać ładnie. Przy wyborze stylizacji paznokci należy pamiętać, że musi ona być uniwersalna i pasować pod wszystkie buty. 

Jak zrobić pedicure latem? Kilka ważnych zasad 

Niedawno pisaliśmy o kolorowym manicure na lato. Nadszedł czas, aby odkryć tajemnice pięknego pedicure! 

modny pedicure na lato

Jeśli chcesz zrobić pedicure w warunkach domowych, warto więc przestrzegać pewnych beauty-zasad. 

  • Wybierz odpowiedni kształt paznokci, a następnie usuń naskórek.  

  • Drugi krok — oczyść płytkę paznokciową, a następnie odtłuść paznokcie.  

  • Następnie należy nałożyć bazę, kolor i top (utrwalacz).  

  • Każdą warstwę lakieru hybrydowego należy "uszczelnić" za pomocą bazy. Pominięcie tego kroku może spowodować rozbicie koloru bazowego.  

  • Sekret pięknego pedicure tkwi w tym, że wszystkie warstwy powinny być cienkie.  

  • Dalej nie zapomnij osuszyć każdą warstwę przez określony czas (zależy od tego, jaką masz lampę UV). 

Jaki kolor lakieru wybrać do pedicure? 

Najlepiej zatrzymać się na neutralnych i pastelowych odcieniach, bo zbyt duża ilość dodatków może "obciążać" pedicure. Najbardziej popularne kolory: czerwony, wiśniowy, biały, blady róż, kawowy. Piękne przykłady można zobaczyć w Instagram profilu u @pudelkovnia, @fitandbeauty_nails. 

modny pedicure na lato

Kolejny popularny wariant — klasyczny french. Można urozmaicić go za pomocą odwrotnej błyszczącej dołki lub brokatu (na jednym paznokciu). 

Brokat — modny trend tego sezonu. Użyj tej tendencji w pedicure. Na życzenie można zrobić również taki manicure. Wybierz ciekawy kolor i eksperymentuj z jego intensywnością. 

modny pedicure na latomodny pedicure na lato

Dla romantycznych kobiet i tych, którzy lubią wyglądać kobieco, nadaje się pedicure z kwiatowym wzorem. Nie musisz robić pedicure w tonie manicure. Można zrobić bilans – jednolity kolor na rękach i kwiatowy wzór w pedicure. Wygląda świetnie na opalonej skórze i może stać się ozdobą letniego stylu. 

modny pedicure na lato modny pedicure na lato modny pedicure na lato modny pedicure na lato modny pedicure na lato

Jak przygotować paznokcie na wakacje?

Kolejną ważną zasadą w modnym pedicure na lato jest pielęgnacja stóp i paznokci. Aby utrwalić powłokę, która często psuje się od kontaktu z morskim piaskiem, kamykami i od długiego pływania w basenie, trzeba poprosić manikiurzystkę nałożyć szczelną warstwę "topu". To działa jak lakier do mebli: chroni kolor przed blaknięciem, utrzymuje się dłużej.

Skóra na piętach i palcach od kontaktu z wodą i piaskiem staje się bardziej sucha, a stopy uzyskują zaniedbały widok. W tym przypadku trzeba wziąć ze sobą krem do stóp – lub torebki-saszetki z jednorazową nawilżającą maseczką do stóp. Wyglądają jak tekstylne skarpetki nasączone nawilżającym kremem. Za kilka minut pomagają odświeżyć pedicure.

A ty wybierasz się na modny pedicure na lato? Jaka stylizacja z tego artykułu najbardziej ci się podoba?