Przedłużaniem paznokci kobiety zajmują się z różnych powodów. Ktoś robi akrylowe paznokcie w warunkach domowych, ponieważ wyjeżdża na wakacje i chce mieć pewność trwałości własnego manicure, a ktoś po prostu uwielbia zawsze mieć długie i zadbane paznokcie. Zwiększyć długość paznokci można na kilka sposobów, jednym z których jest akryl. Kobiety, które po raz pierwszy robią manicure w ten sposób, mogą zastanawiać się, co jest lepsze – przedłużanie paznokci żelem lub akrylem. Rozważmy zalety i wady obu metod i opiszemy szczegółowo proces tego, jak budować paznokcie akrylowe samodzielnie.

[envira-gallery id="5125"]

akrylowe paznokcie w warunkach domowych

Co jest lepsze w przedłużaniu: akryl czy żel

Poniższa tablica będzie pomocna w rozważaniu kwestii tego, który z materiałów jest lepszy:

Przedłużanie akrylem Przedłużanie żelem
Wytrzymałość. Cienkie, ale mocne sztuczne płytki solidnie się trzymają i wyglądają naturalnie. Możliwość usunięcia bez piłowania. Ten "plus" pozwala skrócić czas na likwidację materiału i uwalnia go od wdychania pyłków.
Wyjątkowa konsystencja. Akryl wypełnia mikropęknięcia, które znajdują się na własnych płytach kobiety, wzmacnia je i zwiększa odporność paznokci na uszkodzenia. Zawartość białka. Syntetyczna substancja zapewnia przyczepność płytki do przedłużonej warstwy.
Tania korekcja paznokci. W przypadku pęknięć, akrylowe paznokcie są łatwiejsze i tańsze w naprawie niż żel. Długi okres eksploatacji. Odnawiane żelem paznokcie trzymają się od 1 do 4 miesięcy.

 

Spośród możliwych wad przedłużania paznokci akrylem – warto wyróżnić nieprzyjemny zapach materiału, który może powodować dyskomfort podczas zabiegu. Smród bez śladu znika już przez kilka godzin. Drugą mniej istotną wadą akrylu jest niemożliwość stosowania akrylu pod zwykły lakier. Jest to spowodowane zmianą koloru materiału, który występuje z powodu przedostania się na wymodelowaną powierzchnię acetonu.

Przedłużanie paznokci żelem uważa się za stosunkowo nowy rodzaj przedłużania. Dlatego posiada trochę więcej wad, w porównaniu do akrylu:

 • Warstwa z żelu jest dość gruba i zwiększa się po każdej korekcji. Dla naturalnego wyglądu żelowa płytka jest usuwana frezem.
 • Długi proces piłowania żelu stwarza ryzyko uszkodzenia naturalnych płytek.
 • Zepsuty manicure nie podlega regeneracji. Złamany paznokieć musi być zdjęty w całości i zabudowany ponownie.
 • Paznokcie żelowe są bardziej kruche, niż akrylowe, i boją się zmian temperatury. Do noszenia w zimie się nie nadają.

Przy wyborze sposobu przedłużania paznokci, wiele kobiet kierują się nie tylko estetyczną i praktyczną stroną manicure, ale i kosztem zabiegu. Dla oszczędności finansów lepiej budować paznokcie akrylem, ponieważ korekta żelowych paznokci jest droższa.

Jak zrobić przedłużanie akrylem w domu?

akrylowe paznokcie w warunkach domowychPaznokcie akrylowe tworzą się na specjalnych tipsach, które mocowane są do podłoża przed nakładaniem akrylu. W ten sposób odbywa się minimalne obciążenie naturalnej płytki paznokciowej, ponieważ tipsy zabierają cały wpływ akrylu na siebie, a paznokieć zachowa swoje zdrowie.

Istnieje również inny sposób budowania paznokci przy pomocy akrylu – na szablonie. To metalowe lub papierowe podkładki, które po wysuszeniu materiału będą usuwane. Chociaż istnieją również odpowiedniki wielokrotnego użytku, które za każdym razem poddawane są procesom sterylizacji.

Podczas tworzenia paznokci akrylem w domu, najlepiej używać plastikowe tipsy – są one bardziej proste i wygodne w pracy. Jeśli będziesz korzystać z kształtów bez pomocy, będzie ciężko je przesuwać jedną ręką.

Co jest potrzebne do budowania akrylu – lista materiałów i narzędzi:

 • Monomer
 • Akrylowy-puder.
 • Odwadniacz
 • Primer do akrylu.
 • Pędzel do pracy z akrylu. (do akrylu najlepiej wziąć pilnik, który ma gradację około 80)
 • Patyczki z drzewa pomarańczowego.
 • Tipsy
 • Środek do dezynfekcji.
 • Frędzle.

Kupić wszystkie potrzebne materiały można w sklepach z towarami do manicure. Pojedynczo lub w zestawach są one sprzedawane w działach kosmetycznych niektórych supermarketów. Idealnym rozwiązaniem dla początkujących będzie gotowy zestaw, który eliminuje wyszukiwania narzędzi osobno.

Akrylowe paznokcie w warunkach domowych

akrylowe paznokcie w warunkach domowychWstępne przygotowanie i przedłużanie odbywają się na pulpicie, wyposażonym w lampy UV i wszystkie niezbędne akcesoria. Również należy umyć ręce wodą z mydłem i odtłuścić skórę i paznokcie roztworem alkoholu.

Naskórek delikatnie odepchnąć drewnianym patyczkiem. Jeśli zostawić skórki, będą ona przeszkadzać w budowaniu i nadadzą gotowej stylizacji zaniedbany wygląd.

Jak odbywa się zabieg przedłużania krok po kroku:

 1. Pilnikiem należy zczyścić naturalny połysk płytki paznokciowej i wytrzeć ją odwadniaczem. Dalej powierzchnia jest pokrywana bezkwasowym primerem.
 2. Puder akrylowy mieszany z monomerem. Nie można brać za dużo monomeru, ponieważ w nadmiarze on powoduje alergii. Przy użyciu przezroczystego pudru on łączy się z monomerem w proporcji 1: 2.
  akrylowe paznokcie w warunkach domowych
 3. Tworzymy strukturę paznokci: na palec nakładamy kształt i zaginamy. Szablon należy umieścić dokładnie pod kątem płytki, aby nie ona pękła. Po przypięciu, łączymy końce szablonu bez zamknięcia. Wzorzec należy opiłować i nadać wolnej krawędzi pożądany kształt.
 4. akrylowe paznokcie w warunkach domowych akrylowe paznokcie w warunkach domowych
  Dalej przy pomocy liquidu i akrylu tworzymy linię uśmiechu. Na paznokieć nakłada się różowy koralik akrylowy, starając się, aby biały i różowy kolor przecięły się. Różową kulką również należy przejść się po strefie naskórka.
 5. Powierzchnie boczne sztucznego paznokcia najpierw piłowane są gruboziarnistym pilnikiem, a następnie całą powierzchnię pilnikiem małej gradacji. Idąc z góry na dół, zaczynając od naskórka i kierując się w stronę boków. Płytki szlifowane i polerowane, dążąc do połysku.
  akrylowe paznokcie w warunkach domowych
 6. Naskórek i skóra smarowana jest olejem. Ręce myje się do usunięcia uczucia lepkości skóry.
 7. Paznokcie kryjemy lakierem bezbarwnym.

Sztuczny manicure jest najbardziej tani w utrzymaniu, wystarczy raz na kilka tygodni robić korektę i dwa razy w tygodniu usuwać naskórek i w razie potrzeby nadmiar długości. Ale należy pamiętać, że akryl ma specyficzny zapach, dlatego robić akrylowe paznokcie w warunkach domowych trzeba w wentylowanym pomieszczeniu i na pewno z dala od dzieci.

Najlepiej proces budowania paznokci za pomocą akrylu pokazuje poniższy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=Gfl5s_Tdaoc&t=12s

Żródło: nded Deutschland