Makijaż oczu pod okulary krok po kroku
Styliści mówią, że okulary to modny dodatek, który jest w stanie uzupełnić wizerunek i podkreślić indywidualność dziewczyny, przecież to już dawno nie jest tylko narzędziem do korekcji wzroku. Makijaż oczu pod okulary trzeba robić poprawnie, wtedy ich właścicielka staje się nie do odparcia.
Jak zwykle, odpowiedni makijaż zaczyna się nie od nałożenia podkładu, a z wyboru kosmetyków. Tutaj też obowiązują pewne zasady, których nie wolno lekceważyć.
Wybór właściwych kosmetyków do makijażu oczu pod okulary
Niezależnie od rodzaju oprawy, okulary niezmiennie przyciągają uwagę rozmówcy do twoich oczu. Ponadto, soczewki podkreślają wszystkie niedoskonałości skóry i sprawiają, że jest ona jaśniejsza, przez co na nią, jakby pod mikroskopem, pojawiają się jakiekolwiek wady. Plamy, pryszcze, zmarszczki i fałdki, siniaki i zaczerwienienia – to wszystko trzeba maskować nie tylko dokładnie, ale i BARDZO starannie.
Jeśli zamierzasz zrobić makijaż oczu pod okulary, nie lekceważ dobrym podkładem do makijażu, korektorem i pudrem. Profesjonaliści polecają używać podkładu w postaci krem-mus'u, który nie wchodzi w fałdki skóry, lub kremowo-pudrowy podkład, który ma wysokie właściwości kryjące. Aby przypudrować dolne powieki, lepiej wybrać narzędzie o drobnej strukturze i zawartości odblaskowych cząsteczek.
Warto przeczytać również:
Jakie okulary przeciwsłoneczne na lato 2018 wybrać?
Jakie paznokcie do złotej sukienki wybrać?
Bierzemy pod uwagę rodzaj oprawy
Tutaj istnieje kilka zasad – w zależności od tego, jak ciemna / jasna / szeroka/ cienka oprawa jest u twoich okularów.
- Okulary w szerokiej i ciemnej oprawce sugerują lekki, "naturalny" makijaż bez użycia graficznych kresek i ostrych linii. Dokładnie rozetrzyj cienie i nie używaj mocnych kolorów. Zamiast podkreślać oczy, można korzystać z ciemnej szminki i podkreślić usta.
- Okulary w cienkiej i lekkiej oprawce zezwalają na korzystanie z graficznych kresek, klasycznego makijażu (jasny wewnętrzny kącik oka i ciemny zewnętrzny), a nawet przydymionego smokey eyes.
- Okulary w jaskrawej oprawie trzeba uzupełnić akcentem w podobnym kolorze – mocny lakier do paznokci, części odzieży lub nawet kolorami cieni do oczu. Na przykład, turkusowa oprawa będzie dobrze wyglądać z jasno-turkusowym lakierem do paznokci, turkusową torebką lub delikatnie-turkusowym blikiem w wewnętrznym kąciku górnej powieki.
- Niebieska oprawka, dobrze współgra z szarymi, fioletowymi i turkusowymi cieniami do powiek.
- Czerwona ramka będzie wyglądać świetnie z makijażem wykonanym w kolorze beżowym, złotym lub burgund.
- Zielona oprawa potrzebuje jasnych i półprzezroczystych odcieni zieleni.
- Żółta oprawka będzie wyglądać w harmonii ze złotymi cieniami lub cieniami w kolorze ochry.
Nie staraj się dobrać cienie w tonie do swojego ubrania – najważniejsze jest to, aby współgrały one z oprawką okularów. To nada kompozycji pewną doskonałość.
Warto przeczytać również:
Top 5 fryzury damskie wyszczuplające twarz! Szczupłe policzki bez diet!
Zależność makijażu pod okulary od rodzaju soczewek
Bardzo silne soczewki sugerują maksymalnie naturalny makijaż. Jeśli nosisz okulary z dużą ilością dioptrii, nie używaj cieni w jasnym kolorze i w żadnym wypadku nie używaj eyelinerów. Tusz do rzęs zwiększający długość rzęs, jest przeciwwskazany.
Przyciemniane szyby wizualnie zmniejszają ilość kosmetyków na twarzy, więc śmiało rób smoky eyes lub przynajmniej nie zapominaj o kredce do oczu.
Okulary-kameleony też "lubią" graficzne kreski. W tym przypadku lepiej nie używać mocnych cieni, ale można wybrać mocną szminkę i zrobić akcent na usta.
Warto przeczytać również:
Idealne zapachy damskie na lato 2018. Znajdź swój unikalny aromat
Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek?
Makijaż oczu przy krótkowzroczności: na co należy zwrócić uwagę?
To jest ten przypadek, kiedy akcent w makijażu trzeba robić dokładnie na oczy. Szczególnie dotyczy to tych przypadków, gdy są one małe od natury, bo negatywne szkła sprawiają, że one wizualnie wyglądają jeszcze mniej, i przy złym makijażu mogą zmniejszyć się w dwa razy. Aby do tego nie dopuścić, trzeba przestrzegać kilku zasad.
Przede wszystkim, nawet jeśli nie jesteś przyzwyczajony do mocnych odcieni, wybierz czarny tusz do rzęs i nasycone kolory cieni do powiek.
Makijaż, wykonany z wykorzystaniem pastelowych i nudowych tonów w tym przypadku kategorycznie jest przeciwwskazany. Lepiej zatrzymać się na cieniach w moacnyhc kolorach, ale wybrać je tak, aby łączyły się z ubraniem i kolorem oprawki. Nie ma potrzeby używać od razu całą paletę – wystarczy nałożyć podstawowy odcień na dolną i górną powiekę, a następnie dokładnie smużyć, usuwając wszystko, co jest niepotrzebne.
Następnie dodać akcent w zewnętrznym kąciku z pomocą bardziej nasyconych odcieni tego samego koloru (do tego idealnie nadają się już gotowe dwukolorowe cienie).
Na zakończenie makijażu pod negatywne okulary warto podkreślić oczy kreską. Jej długość i szerokość zależy od ogólnego stylu ubrania i całej sytuacji: na samym przyjęciu i przyjaznej imprezie grube kreski a ' la lata 60-te postrzegane są jednak różnie.
Usta przy tak mocnym makijażu oczu lepiej zrobić neutralne: narysuj kontur kredką i nałóż przezroczysty błyszczyk do ust.
Makijaż przy dalekowzroczności: jak wyglądać idealnie?
W tym przypadku stoi przed nami odwrotne zadanie - maksymalnie zmniejszyć oczy, żeby one nie wyglądały nieproporcjonalnie na tle reszty twarzy. Do tego trzeba przestrzegać dwóch zasad: mniejsza ilość cieni i dokładne ich blendowanie.
Styliści polecają posiadaczom okularów z pozytywnymi dioptriami zapomnieć o mocnych odcieniach i grubych liniach eyelineru. Zatrzymaj się na cieniach spokojnych kolorów (cielesne, różowawe) i nakładaj jeden odcień na powiece. Przy tym unikaj podkreślenia fałdy między powiekami i głębi makijażu w kierunku skroni.
Jeśli jesteś przyzwyczajona do noszenia kreski, można nie rezygnować ze swoich nawyków, ale zrób linię eyelineru miękką i lekko roztartą. I nie warto wybierać dla niej grube kredki i płynne eyelinery. Im prostszy i bardziej przejrzysty będzie twój makijaż, tym lepiej będą wyglądać oczy pod okularami.
Zrekompensować brak nasycenia można za pomocą błyszczyku lub szminki – tutaj nie ma żadnych ograniczeń w wyborze odcienia, za wyjątkiem smaku.
Jaki powinien być makijaż oczu pod okulary w czarnej oprawce?
Czarna oprawa – sama w sobie, rzecz mocna. Dlatego obciążać pod nią oczy kreskami i całą gammą mocnych cieni nie warto. Lepiej zatrzymać się na bardziej stonowanych kolorach: im bliżej twój obraz będzie do naturalnego, tym bardziej harmonijnie i stylowo będzie wyglądać czarna oprawa.
Posiadaczki negatywnych dioptrii mogą zrobić pod taką oprawę makijaż w stylu smokey eyes, ale wykonany w najbardziej ciemnych kolorach i bardzo starannie rozblendowany. Tym samym ci, którzy mają nadwzroczność muszą wybrać cienie naturalnych odcieni, ale przy tym bardzo starannie zamaskować wszystkie nierówności skóry i cienie pod oczami.
Nowości kosmetyczne na kwiecień 2018
Dla tych kobiet, którym samodzielnie trudno jest dobrać makijaż pod okulary, można dać radę: jeden raz warto udać się do profesjonalnego wizażysty. Uważnie obserwuj, jak on nakłada ci makijaż, a później po prostu powtarzaj jego działania i będziesz miała sukces.