Chcesz zrezygnować z podkładu i nie wiesz co nadaje się zamiast podkładu na twarz? Dobrze trafiłaś!

Pokład do twarzy - produkt, który zastąpić jest trudno, a czasami nawet niemożliwie. Ten kosmetyk zmienia w kilka minut naszą skórę nie do poznania.  Co druga kobieta codziennie zadaje sobie pytanie: "Co zamiast podkładu na twarz?" i prawie każda z tych kobiet szuka odpowiedzi na to pytanie w internecie. Jesteśmy tu po to, by Ci pomóc! Dzisiaj odsłaniamy tajemnice tego, co zamiast podkładu na twarz.

Jesteś przekonana że tylko podkład zapewni ci idealny makijaż z gładką, świeżą i świecącą skórą? - Mylisz się! Oto nasze przykłady:

Co zamiast podkładu na twarz? 3 najlepsze alternatywy

1.Puder mineralny 

co zamiast podkładu na twarz

Puder mineralny jest najlepszą alternatywą podkładu, a w niektórych przypadkach jest po prostu niezbędnym źródłem w tworzeniu piękności. Na rynku kosmetycznym przedstawiono setki tysięcy marek kosmetycznych, każda z których ma w swojej ofercie puder mineralny. Nowoczesne pudry nie wysuszają skórę i są w stanie stworzyć świetne krycie, maskując przy tym wszystkie wady na twarzy. Jeżeli zastanawiasz się nad tym co zamiast podkładu na twarz, - puder nigdy nie zawiedzie.
Nakładać puder najlepiej na zwilżoną twarz. Użyj do tego ulubiony krem nawilżający lub bazę pod makijaż z efektem nawilżenia. Najlepiej zacząć stosowanie pudru po 3-4 minutach od nałożenia środku zwilżającego. Nakładać puder należy lekko wklepując go w twarz. W celu uzyskania dobrego krycia, przed kupnem pudru zwróć uwagę na jego jakość.

2.Matujący krem lub chusteczki

Jeżeli jesteś posiadaczką tłustej cery, a poza tym jeszcze masz jednorodny kolor twarzy, możesz łatwo zamienić podkład na krem matujący. Stosując krem matujący zamiast podkładu zawsze musisz mieć w torebce matujące chusteczki, aby usuwać połysk, który będzie pojawiać się w ciągu dnia.

co zamiast podkładu na twarz

Jeśli zastanawiasz się nad tym co zamiast podkładu na twarz, pamiętaj że przy rezygnacji z podkładu, twarz nie będzie się poprawiać bez odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli rezygnujesz z podkładu lub ograniczasz jego wykorzystanie w celach leczniczych, dobrze by było przejść również kurs peelingów aby oczyścić rozszerzone pory i drobne zmarszczki. Więcej o peelingu na pryszcze w naszym artykule.

3.BB krem

co zamiast podkładu na twarz

Kolejną alternatywą dla podkładu na twarz jest BB krem, który jest świetnym moim zdaniem zamiennikiem podkładu. Dlaczego tak myślę? A dlatego że podkład różni się od BB kremu tym, że wykonuje tylko jedną funkcje - świetnie maskuje niedoskonałości. BB krem jest kosmetykiem wielofunkcyjnym, jednocześnie leczy, maskuje, nawilża i chroni twoją skórę od słońca. Jeżeli BB podkład będzie dobrej jakości to jeszcze będzie dbać o twoją skórę w ciągu dnia. BB kremy nie mają niestety takich zdolności kryjące, jace ma podkład, natomiast świetnie wyrównują koloryt skóry i nadają jej blasku. Jeśli postanowiłaś użyć BB krem zamiast podkładu, pamiętaj, że zmywać BB krem należy środkiem do makijażu na bazie oleju.

Przedstawiliśmy Ci najlepsze alternatywy środków, które nadają się zamiast podkładu na twarz. Musisz jednak pamiętać o tym, że twoja skóra musi oddychać i być dobrze zabezpieczona przed działaniem zewnętrznych czynników. Świetnie dopasowana pielęgnacja skóry jest najlepszym rozwiązaniem. Zdrowa skóra nie powoduje pytań takich jak "Co zamiast podkładu na twarz". Dbaj o skórę twarzy i bądź piękna.

Czy ty korzystasz z podkładu? A może masz swoją alternatywę? Podziel się w komentarzach!