Warto przeczytać również: 

Niezwykły makijaż brwi: kreski na brwiach
Jak ładnie pomalować brwi cieniem? Techniki malowania brwi
Faliste brwi: nowy trend 2017 roku
Makijaż permanentny brwi - warto zaryzykować?
10 błędów w makijażu na zmarszczki które postarzają

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym

Kobiety poświęcają wiele uwagi brwiom, ponieważ one są niemal najważniejszą częścią całościowego wizerunku kobiety. Czasami, aby osiągnąć pożądany kontur i objętość, korzystamy z trwałego tatuażu brwi. Każdy, kto zdecydował się na tę procedurę, musi wiedzieć, jak dbać o o brwi po makijażu permanentnym, aby uzyskać nie tylko efektowny, ale i długotrwały efekt po zabiegu.
Zadowolenie z wyniku zależy nie tylko od profesjonalizmu kosmetyczki, ale i od tego, jak będziesz dbać o zabarwionym obszarze. Właściwa pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym, szczególnie w okresie gojenia, pozwoli rzadziej zwracać się do salonu, aby skorygować kształt brwi i dłużej cieszyć się uzyskanym efektem.

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym

Zasady pielęgnacji po makijażu permanentnym brwi

W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu nie zaleca się:

 • wstęp do łaźni;
 • sauny;
 • baseny;
 • a także myć twarz gorącą wodą lub brać gorący prysznic.
 • stosować płyny i toniki, które zawierają w składzie alkohol;
 • wykonywać peeling twarzy;
 • korzystać z każdego kosmetyku do makijażu na pozabiegowej powierzchni;
 • zdejmować skórki, które powstały w miejscu zabiegu;
 • stosować różne kremy, maski do twarzy, a także maści, z wyjątkiem zalecanych przez specjalistę;
 • opalać się na słońcu.

Te środki ostrożności związane przede wszystkim z tym, że po zabiegu pojawia się skorupa, która powinna odpaść samodzielnie. Dlatego wpływać na nią gorącą wodą jest zabronione, w przeciwnym razie możesz zepsuć wynik procedury i co gorzej pozostaną ślady, które będą widoczne nawet na zdjęciu. Nie można dokładnie powiedzieć, kiedy schodzi skorupa po makijażu permanentnym brwi, zwykle ten proces trwa od kilku dni do 1-2 tygodni.

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym

Ogólne zalecenia po zabiegu

Żeby wiedzieć jak dbać o brwi po makijażu permanentnym, warto słuchać się zaleceń kosmetyczki:

 • Pierwszy tydzień po zabiegu przeciwwskazane jest uprawianie sportu, najlepiej unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych.
 • Taki sam okres lepiej nie korzystać z kosmetyków do makijażu na obszarze, gdzie wykonany został makijaż permanentny, aby nie doprowadzić do infekcji.
 • Co do opalania: 21 dzień nie można się opalać! Po upływie 21 dni można korzystać z solarium lub opalać się na słońcu, ale napewno warto korzystać z ochrony przeciwsłonecznej - SPF 35. Każdy pigment ma właściwość wypalać się (absolutnie każdej marki i kraju produkcji).
 • Pierwszy miesiąc po zabiegu makijażu permanentnego warto powstrzymać się od wizyt do łaźni, saun, basenów. Rzecz w tym, że pory się rozszerzają, i pigment może wychodzić przez rozszerzone pory.
 • Jeśli na obszarze makijażu permanentnego skóra jest sucha, należy smarować ją kremem odżywczym, np. dziecięcym lub z witaminą E.
 • Główna zasada: nie przesadź z ilością kremu, należy smarować skórę nie więcej niż dwa razy dziennie i tylko cienką warstwą!
 • I co najważniejsze, obszar makijażu permanentnego nie można trzeć lub w inny sposób usuwać skórki!

Jak uniknąć powikłań po zabiegu makijażu permanentnego?

Po każdym zabiegu czasami mogą wystąpić różnorodne powikłania, które można obejść się jeżeli dbać o zabarwiony obszar regularnie. Są zasady, których trzeba pamiętać, nawet kilka miesięcy po zabiegu:

Po zabiegu może pojawić się nierówny kolor brwi, jeśli będziesz korzystać z gojące środki z antybiotykami lub hormonami, ponieważ substancje te zapobiegają przedostaniu się barwiących pigmentów pod skórę. Dowiadując się, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi, pamiętaj, że okres 5-6 lat będzie realne tylko przy odpowiedniej pielęgnacji.

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym

Makijaż permanentny brwi nie hamuje naturalnego wzrostu brwi, więc od czasu do czasu trzeba będzie wyrywać nowe włoski, które pojawiają się za konturami malowanej powierzchni. Jeśli zaniedbywać tej procedury, włoski będą odrastać, i w końcu brwi będą wyglądać nie bardzo ładnie, zgubi się dokładność konturów. Niektórzy artyści polecają przyciąć wystające włosy w malowanej powierzchni przy pomocy nożyczków dla manicure. Ważne jest, aby specjalista przekazał szczegółową instrukcje dalszej pielęgnacji rosnących włosków.

Również nie zaleca się stosować gojące maści lub kremy przed wyjściem na ulicę, jeśli temperatura powietrza jest niska, nawet jeśli te środki zalecił ci specjalista. Środki mogą pęknąć i spowodować uszkodzenie skóry, nawet nie zdążąc wchłonąć się, co pociągnie za sobą blizny i pogorszenie tatuażu.

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym: wnioski 

Po aplikacji trzeba wiedzieć nie tylko ile trzyma się makijaż permanentny brwi, ale i jak dbać o brwi po makijażu permanentnym. Wtedy będziesz zadowolona jak samym skutkiem, tak i trwałością tatuażu.
Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi do artykułu, zadawaj je w komentarzach, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

https://prettylady.net.pl/gdzie-kupic-podswietlane-lustro-do-makijazu-i-w-jakiej-cenie/

Przeczytaj również:
Czym myć cerę trądzikową
Łysienie - domowe sposoby na porost włosów
Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?
Makijaż permanentny brwi
Jak się pozbyć wyprysków na twarzy domowymi sposobami?