Warto również przeczytać:

Najmodniejsze fryzury damskie 2018
Pielęgnacja kręconych włosów
Fryzury na krótkie włosy – gorące trendy obecnego sezonu

Jak wybrać fryzurę ślubną? Co wpływa na wybór fryzury ślubnej

Wybór fryzury ślubnej jest nie mniej trudny, niż wybór sukienki dla Panny Młodej. Ciasny kok lub romantyczne fale, grecka fryzura z elegancką tiarą lub krótkie fryzury, hollywoodzkie loki uzupełnione welonem lub warkoczem – wybór fryzury jest uzależniony od wielu czynników. Dzisiaj porozmawiamy o najważniejszych czynnikach, które mają wpływ na dobór fryzury – wzrost Panny młodej, kształt twarzy, kolor włosów, strój, pora roku i pogoda, makijaż i moda. Mamy nadzieje że nasze wskazówki o tym jak wybrać fryzurę ślubną przydadzą Ci się i będziesz bardziej pewna siebie na swoim ślubie. O najmodniejszych pomysłach 2018 na fryzury ślubne czytaj tutaj.

jak wybrać fryzurę ślubną

Jak wybrać fryzurę ślubną? 7 najważniejszych czynników 

1. Wzrost panny młodej

  • Uważa się, że wysokim narzeczonym najlepiej pasują  włosy średniej długości.
  • Narzeczonym średniego wzrostu styliści polecają różnorodne fryzury, które otwierają szyję, – taka fryzura wizualnie zwiększa wzrost.
  • Najbardziej niskim dziewczynom styliści oferują fryzury średniej wielkości, z rozpuszczonymi i kręconymi włosami. Gładkie fryzury i fryzury krótkie, wręcz przeciwnie nie pasują niskim kobietom – zrobią wzrost jeszcze mniejszym.

jak wybrać fryzurę ślubną

2. Kształt twarzy

Spójrz w lustro w celu określenia kształtu swojej twarzy i wyboru najbardziej odpowiedniej fryzury:

Okrągła twarz: wysokie i asymetryczne fryzury, loki blisko twarzy.
Kwadratowa twarz: loki spadające poniżej ramion.
Podłużna twarz: lekkie fale, które nie zakrywają twarzy, grzywka.
Trójkąt (szerokie na dole, wąskie u góry): objętość u góry, wielowarstwowe fryzury.
Odwrócony trójkąt (szerokie u góry, wąskie na dole): rozpuszczone włosy średniej długości, objętośc w okolicy szyi.

3. Kolor włosów

Blondynki mogą pozwolić sobie wybrać najbardziej skomplikowane fryzury z drobnymi elementami, np drobne loki, warkoczyki itd. Na jasnych włosach będą one dobrze widoczne. A oto ozdoby na włosy – kwiaty, taśmy, spinki do włosów – trzeba wybierać ostrożnie. Drobne błyszczące ozdoby mogą się zgubić na tle takich włosów.

jak wybrać fryzurę ślubną

Brunetkom polecamy fryzury z dużymi i jasnymi elementami. Dobrze będą wyglądać ładne gładkie kosmyki. Dekoracje można wybrać we wszelkich jasnych kolorach, w tym również w białym.

4. Suknia ślubna

Oto najważniejsze zasady: fryzura musi pasować do stylu wybranej sukienki. Jeśli sukienka jest uroczysta, wskazane jest, aby wybrać skomplikowaną i wyrafinowaną fryzurę, a jeśli suknia ślubna bardziej przypomina sukienkę letnią, najlepszym rozwiązaniem będzie "warkocz do pasa". Ma znaczenie i materiał, i sylwetka, i wystrój, i kolor. Koniecznie pokaż fryzjerce swoją przyszłą sukienkę, w przeciwnym razie może pojawić się dysonans.

Zobacz również: Dieta na zdrowe włosy

5. Pora roku i pogoda

Jesienią i wiosną, kiedy pogoda jest szczególnie wietrzna i deszczowa, lepiej unikać fryzur z rozpuszczonymi włosami, objętościowych i nie zamocowanych na sztywno. Inaczej piękno na głowie zamieni się w chaos. Zimą ma sens myśleć o wysokiej fryzurze, która odsłania szyję, ponieważ będziesz ciągle rzucać na ramiona płaszcz lub kurtkę. Latem należy unikać "ciężkich" fryzur.

jak wybrać fryzurę ślubną

6. Makijaż

Należy zwrócić uwagę na cechy twarzy dziewczyny. Odpowiednio dobrany makijaż w harmonii z fryzurą stworzą doskonały obraz panny młodej. Aby panna młoda czuła się w dniu ślubu pewnie, warto przeprowadzić próbną fryzurę i makijaż. Profesjonalny fryzjer i wizażystka doradzą najlepsze kombinacje fryzury i makijażu dla twojego kształtu twarzy i rodzaju skóry. Od postawionych akcentów w makijażu będzie zależeć złożoność fryzury.

Zobacz również: Jak zrobić pedicure hybrydowy w domu?

7. Moda

Żeby być nowoczesną panną młodą i wyglądać stylowo, warto zapoznać się z modnymi emisjami ślubnych kolekcji światowych projektantów. Tak, dowiesz się, że w modzie są teraz gładkie fryzury z przedziałkiem na środku, niskie i wysokie kępy, bujne naturalne fale, długie warkocze, retro fryzury lat 60-tych i metalowe akcesoria.

jak wybrać fryzurę ślubną

Najczęstsze błędy narzeczonych przy wyborze fryzury ślubnej

Błąd nr 1

Istnieją dwa ważne pojęcia – pozioma i pionowa sylwetka sukien ślubnych. Trzeba je odróżniać i wybierać fryzurę należy w zależności od typów danego stroju.
Pozioma sylwetka – to bujne sukienki, które, odpowiednio, wymagają bujnych fryzur. Uczesania, tworzenie objętości – oto jest tym, co jest dobre w tym przypadku.
Pionowa sylwetka – sukienki-futerały, sukienki-syrenka. Z takimi kształtami najlepiej prezentują się rozpuszczone włosy, spadające (można podkręcone) nici itp.

Błąd nr 2

W żadnym wypadku nie można myśleć, że jeśli suknia ślubna wygląda klasycznie, wtedy fryzura powinna być taka sama. W tym samym czasie śmiesznie wygląda klasyczna sukienka z wielowarstwową fryzurą, obficie zalaną lakierem z mocnymi dodatkami. Wulgarne będzie wyglądać elegancka i bardzo zmysłowa sukienka zakończona zbyt trudną "dwupiętrową" fryzurą. Więć jak wybrać fryzurę ślubną?
Główna zasada – akcentowanie. Sukienka i fryzura mogą być zwykłe, ale przy tym, jeśli ozdobić włosy pięknym akcesorium, to już będzie się czuł styl. Zmysłowa sukienka również wymaga mocnej i pięknej fryzury. Ale mocno – nie zawsze to oznacza dużo i skomplikowanie.

Błąd nr 3

Satyna i jedwab nie zabraniają obecność błyszczących dżetów lub innych ozdób na gładkich włosach. Ale powinno ich być w miarę. Jednej mocno błyszczącej części we włosach w takiej sytuacji w zupełności wystarczy.
Bawełna, len i inne rodzaje naturalnych tkanin odwrotnie nie sugerują błyszczących ozdób we włosach. Lepiej włosy pozostawić bez akcesoriów lub ozdobić je żywymi kolorami, co będzie o wiele piękniejsze.

Wniosek: Najlepiej zrobić próbną fryzurę. Tak będzie większą pewność, że nie rozpadnie się w ciągu dnia. Fryzury z kwiatami wymagają odwoływania się do florysty. Wskazane jest, aby ta osoba również robiła i bukiet. Należy również zamawiać trochę więcej kwiatów, tak jak rośliny są delikatne i mogą się łamać.