Warto również przeczytać:

Makijaż dla małych oczu - jak optycznie powiększyć oczy
Top 10 najlepszych tuszy do rzęs 2017 roku
Makijaż do zielonych oczu

Odpowiedni makijaż oczu jest w stanie rozwiązać wiele problemów: optycznie skorygować kształt oczu, usunąć akcent z worków pod oczami, nadać spojrzeniu wyrazistości i wigoru.
Odpowiednie rodzaje kresek na powiekach radzą sobie z tym zadaniem najlepiej. Wiele hollywoodzkich gwiazd lat 50-tych, takie jak Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, nigdy nie pojawiały się publicznie bez kresek. Retro-sztuczka cieszy się ogromną popularnością i u współczesnych fashionistek.
W tym artykule opiszemy wszystkie rodzaje kresek na powiekach i metody ich rysowania w zależności od kształtu oka. 

Jak poprawnie narysować kreski na powiekach?

Istnieje wiele opcji, jak narysować kreski, i jakie rodzaje kresek na powiekach wybrać. Kreski na oczach mogą być czarne lub kolorowe, cienkie lub szerokie. Jak to się mówi, kwestia gustu. Ale kształt oczu, jest tym co warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Za pomocą kredki i eyeliner'a można skorygować kształt oczu, nadając im bardziej atrakcyjną formę.

Rodzaje kresek na powiekach

CZYM LEPIEJ RYSOWAĆ KRESKI NA POWIEKACH?

Płynny eyeliner
Takim eyelinerem, zwłaszcza jeśli ma płaski aplikator, można wyciągnąć naprawdę idealne kreski na oczach. Po nałożeniu nie zapomnij dać pigmentu wyschnąć około 10-15 minut, aby płynny eyeliner nie sciągał skórę, nakładaj go na bazę.

Kredka
Najbardziej wygodny sposób tworzenia kresek na oczach – za pomocą kredki. Ale podczas rysowania nie zapomnij, aby, po pierwsze, jak należy go wyostrzyć, po drugie, dobrze pomalować błony i przestrzeń pomiędzy rzęsami: dzięki temu tricku rzęsy będą wyglądać jeszcze lepiej.

Cienie
"Miękkie" kreski na oczach, które nadają się do dziennego makijażu, takie kreski można stworzyć za pomocą zwykłych czarnych cieni. Do nakładania użyj cienkiego skośnego pędzla ze sztucznego włosia.

Eyeliner w markerze
Grube art-kreski rysuj za pomocą liniowego-flamastra: jednym ruchem wyciągniesz szeroką linię, która stanie się mocnym akcentem w makijażu, zwłaszcza wieczorowym.

Rodzaje kresek na powiekach

Rodzaje kresek na powiekach pod kształt oczu

Okrągłe oczy

Dobra kreska na oku powinna być tak cienka, jak to tylko możliwe, prosta i dość pozioma. Okrągłe oczy można również optycznie wydłużyć za pomocą kreski w wewnętrznym kąciku oka.  Kreski na oczach zaleca się lekko smużyć, aby one trafiały na linie wzrostu rzęs. W przeciwnym razie otrzymasz efekt wypukłych oczu, co samo w sobie jest brzydkie, a dla okrągłych oczu to w ogóle katastrofa. Nie zaleca się stosować eyelinera na dolnej powiece. Malując rzęsy pamiętaj o zasadzie - podkreśl przede wszystkim włoski w zewnętrznym kąciku.

Wąskie oczy

Wizualnie poszerzyć spojrzenie pomogą szerokie kreski. Jednak nie należy ich malować za granice oczy, bo tylko więcej zwężysz ich kształt. Dolną powiekę nie warto rysować w mocnych kolorach, najlepiej, jeśli zostawisz 1/3 oka od węwnetrznego kącika nie porysowaną. Idealnie będzie wyglądać kreska, która będzie się rozszerać w połowie oka.

Rodzaje kresek na powiekach

Szeroko osadzone oczy

Zmniejszenie odległości pomiędzy oczami będzie następnym "trickiem": podrysuj oko po całej długości, rozszerzając linię kreski blisko nosa. Intensywna linia powinna przechodzić się wyraźnie przez linię rzęs. Dolną powiekę można podrysować po zewnętrznej stronie.

Blisko osadzone oczy

Tu trzeba robić wszystko na odwrót. Rysując kreski na oczach, staraj się robić wcięcia od wewnętrznego kącika oka. Z zewnętrznej strony oka kreskę można zaokrąglić w górę.

Małe oczy

Nie warto rysować kreski na górnej linii wodnej, ryzykujesz jeszcze bardziej zmniejszyć oczy. Czarnych i ciemnych eyelinerów zaleca się także unikać.  W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, możesz pogrubić kreskę na środku powieki lub w jej zewnętrznym kąciku.

Rodzaje kresek na powiekach

 

RODZAJE KRESEK NA POWIEKACH W MAKIJAŻU CELEBRYTEK: