Instytut kolorów Pantone w Nowym Jorku przedstawił swoje prognozy na kolory na sezon 2018-2019. Tym razem, według samych ekspertów Instytutu, oni połączyli klasykę i kolorową ekspresję w jednej palecie, czyli tradycyjne jesienne kolory i niespodziewane soczyste odcienie. 10 kolorów, jak zawsze, uzupełniają pięć podstawowych kolorów dodatkowej palety.

Trendy: kolory na sezon 2018-2019

Czerwona gruszka

kolory na sezon 2018-2019

Soczysta, aromatyczna i słodka jesienna gruszka będzie głównym kolorem nadchodzącej jesieni. Doskonale prezentuje się zarówno w trybie monochromatycznym, jak i w połączeniu z podstawowymi kolorami klasycznej palety, o której jeszcze porozmawiamy dalej.

 Szlachetny mak

kolory na sezon 2018-2019

W zeszłym roku królem jesiennego balu był energiczny i żywy Grenadine, a w tym sztafeta przechodzi do nie mniej ekspresywnego maku czerwonego. Patrząc na niego, ani kropli nie ulega wątpliwości, że taki kolor może rozpędzić absolutnie każdą jesienną chmurę i rozgrzać nawet w zimie. W tym roku szczególnie popularne będą makowe botki z aksamitu, więcej o nich można przeczytać we wpisie obuwnicze trendy 2018-2019. Jeżeli jesteś miłośniczką butów sportowych i śledzić za modą - w artykyle o modnych sneakersach znajdziesz obecne trendy.

Niebieska mgławica

kolory na sezon 2018-2019

Głęboki, spokojny, kosmiczny błękit daje spokój i zupełnie inne uczucie, niż poprzedzający go mak. To kontemplacjyjny odcień, który nie walczy z nadchodzącym zimnem.

Jak powstała sukienka ślubna Megan Markle?

Cejloński żółty

kolory na sezon 2018-2019

Nutka egzotyki, która jednak doskonale wpisuje się w tradycyjną jesienną gamę. Przypomina, raczej nie o herbacie, a o indyjskich przyprawach naprzykład, kurkumę. Jeżeli jesteś ciekawa jakie krotkie fryzury damskie są aktualne w tym sezonie - zajrzyj do artykułu!

Tajemniczy oliwkowy

kolory na sezon 2018-2019

Odcień drewna kory z nutą oliwki w głębi. Taki odcień będzie ci szczególnie do twarzy, jeśli spędzasz lato produktywnie i teraz możesz pochwalić się złocistą opalenizną.

Modne sukienki bez ramiączek w roku 2018

Czerwono-brązowa pomarańcza

kolory na sezon 2018-2019

Jak sugeruje sama nazwa, jest to kolor, w którym są ze sobą ściśle powiązane różne odcienie. Z jednej strony, odzwierciedla starzenie się liści, ale z drugiej strony w nich czują się radość życia i optymizm, dosłownie którzy zaprzeczają zbliżanie się zimy!

Ultrafiolet

kolory na sezon 2018-2019

Wszystko o tym kolorze zostało już powiedziane wcześniej, w artykule modne kolory 2018. Intrygujący, tajemniczy, świeży i głęboki, ten odcień fioletu będzie wyglądać świetnie w jesienno-zimowych krajobrazach.

Płatek kwiatu krokusa

kolory na sezon 2018-2019

W pewnym sensie jest to kontynuacja flirtu z tonami lawendy, bo są tak podobne! I zwróć uwagę, jak zmienny jest ten odcień: wiosną zobaczymy w nim przebudzenie naprzeciw ciepłym promieniom słońca, a zimą w nim tak iskrzy mroźny chłód porannego lodowego zmierzchu.

Kolor rampy

kolory na sezon 2018-2019

Nazwa, odnosząca nas do dramatycznego oświetlenia, oznacza, że z takim podświetleniem pewno znajdziesz się w centrum uwagi. Kolor energiczny, ale wystarczająco zimny.

Zielony kwezal

kolory na sezon 2018-2019

Chociaż ptaszek o nazwie kwezal naprawdę może pochwalić się luksusowym zielonym pierzem, ten odcień ma jednak o wiele więcej wspólnego z zeszłorocznej Zacienioną choinką. Kolor głęboki i wieloaspektowy, świetnie będzie wyglądać w parze z Czerwoną gruszką.

Dodatkowe kolory na sezon 2018-2019

kolory na sezon 2018-2019

Z pomocą tych kolorów można tworzyć wiele codziennych strojów, umiejętnie łącząc je z odcieniami podstawowej palety. Tutaj znajdziesz kolor głębokiego morza sargassowego, szaro-biały Tofu, przytulny blady migdał, łagodny cichy szary i dość nietypowe dla bazy Surykat.