Skuteczne sposoby na popękane usta: walczymy z problemem.

Walczymy z nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia skóry na ustach już teraz, aby uniknąć łuszczenia i pęknięć w zimie.

Większość kobiet boryka się z problemem suchych, popękanych ust. Popękane usta mogą być spowodowane szeregiem czynników, w tym pogodą, częstym lizaniem warg, a także przyjmowaniem niektórych leków. Popękane usta u niektórych osób mogą prowadzić do bardziej poważnej choroby, która nazywa się zapaleniem czerwieni wargowej. Zapalenie czerwieni wargowej może być wywołane infekcją i charakteryzuje się popękaną skórą ust.

Popękane usta - leczenie
Jak zwykle z problemem, gdy są popękane usta, jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, tak jak podobny problem nie jest wynikiem jakiejś choroby. Ale jeśli pęknięcia na ustach utrzymują się przez dłuższy czas, w tym przypadku należy udać się do dermatologa. Oto kilka sposobów na popękane usta, które pomogą ci odzyskać elastyczność i gładkość skóry warg.
Przeczytaj również:
Aparat ortodontyczny od środka, niewidoczny i komfortowy

Skuteczne sposoby na popękane usta:

1. Skorzystaj z soku z Aloe VeraPopękane usta -leczenie

Aloes ma właściwości lecznicze i pomoże ci wyleczyć popękaną skórę. Zamiast tego, żeby kupować kremy i balsamy do ust z tym składnikiem, lepiej kup w aptece sok z aloesu lub żel.

2. Wylecz skórę ust olejami

Eksperci uważają, że naturalne olejki (rycynowy, oliwa z oliwek, jojoba) zmiękczają skórę i walczą z pęknięciami na ustach. Zanurzony w olej wacik przyłóż do ust i wetrzyj lekkimi ruchami. Regularnie powtarzaj tę procedurę, i wkrótce zauważysz efekty.

3. Odzyskaj równowagę

Stałe nawilżenie skóry jest kluczowym momentem w leczeniu. Popękane usta mogą być oznaką tego, że organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości płynów. Zwiększ spożycie wody i wkrótce zauważysz pozytywne zmiany.

4. Usuń martwe komórki

Większość z nas zapomina o jeszcze jednym ważnym sposobie na popękane usta – usunięcie martwych komórek. Peeling i nawilżenie – dwie główne procedury do pielęgnacji skóry. Po peelingu nie zapomnij posmarować usta kremem lub balsamem do ust. Proponujemy spróbować 2 najbardziej skuteczne peelingi na popękane usta:

Peeling do ust z miodem
Weź łyżeczkę miodu, wymieszaj ze szczyptą cukru, nakłóż na skórę warg i zacznij powoli masować przez 2 minuty.

Popękane usta -leczenie

Peeling z wazeliną do ust
Nałóż trochę wazeliny na skórę warg i, klepiąc, zrób masaż w ciągu dwóch minut. Po zabiegu wazelinę można zetrzeć mokrą ciepłą szmatką.
Następnie należy oczyścić powierzchnię warg od wazeliny i nałożyć na usta nawilżającą maskę.

5. Kontroluj wilgotność powietrza

Przetestowałaś mnóstwo środków, ale twoje usta są nadal pęknięte i suche? Może rzecz w suchym klimacie. Naprawić sytuację pomoże nawilżacz powietrza, który kontroluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

6. Przygotuj miodową maskę

Miód ma wiele użytecznych pierwiastków śladowych i wchodzi w skład niemal 70% produktów kosmetycznych. Nałóż niewielką ilość miodu na wacik i wetrzyj w usta. Trzymaj maskę przez 10 minut po czym zmyj. Wynik cię zadziwi!

7. Uważaj na awitaminozę

Objawem awitaminozy są popękane usta. Jeśli masz ten problem, należy włączyć do diety produkty, które zawierają witaminę B.

8. Nie zapominaj o nawilżeniu skóry warg

Popękane usta leczenie

Przed tym, jak wyjść na ulicę, trzeba zawsze smarować popękane usta specjalnym kremem lub nawilżającym balsamem do ust, a w sezonie letnim należy korzystać z balsamu do ust z SFP filtrem. Jeżeli chodzi o nawilżający krem do ust najlepiej stosować środki z niewielką zawartością tłuszczu. Skuteczność kremu można zwiększyć, jeśli wymieszać krem z miąższem awokado, on sprawi, że skóra będzie jędrna, albo z puree miąższu moreli, morela sprawi, że skóra będzie elastyczna. Uważaj również na to, że balsamy do ust mogą zawierać alergeny, którę będą pogarszać stan twoich warg. Dowiedź się o tym, dlaczego balsamy wysuszają usta w naszym artykule.

9. Biotyna przyjdzie na pomoc

Przyczyną tego, że na ustach pojawiają się pęknięcia, może być niedobór biotyny w organizmie. Witamina ta pomaga żywieniu i asymilacji siarki. Biotyna znajduje się w drożdżach, orzechach, migdałach, żółtkach i w wątrobie.

10. Witamina E do ust

Popękane usta - leczenie

Kup w aptece witaminę E w kapsułkach i codziennie smaruj powierzchnię popękanych warg i wtedy nie wystraszy nas żaden chłód.

11. Twarogowa maska do ust

Weź łyżkę tłustego twarogu, dodaj trochę śmietany i otrzymaną maskę nałóż na usta. Maskę zatrzymaj na 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Pamiętaj! Jeśli usta są popękane, trzeba zrezygnować z błyszczyków i szminek, żeby nie irytować uszkodzonej skóry. Balsam do ust stanie twoim wiernym towarzyszem. Zimą trzeba rezygnować z letnich błyszczyków i szminek, które zawierają glicerynę, mentol, alkohol i retinol. Te elementy trochę wysuszają skórę warg, i w ogóle nie nadają się do zimy. Odłóż je do wiosny, a zimą ciesz się nawilżonymi ustami. Nie zapominaj o nawilżaczach powietrza - normalna temperatura powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić 20-22 stopni,  a wilgotność 40-50%. 

Popękane usta - leczenie

Jeśli twoje usta są suche i popękane - możesz skorzystać z dowolnego z wyżej wymienionych sposobów na popękane usta. Jednak ciągle popękane i suche usta wymagają leczenia, które będzie zależeć od przyczyn wystąpienia objawów. Powiadom chorobę i wtedy twoje usta będą piękne!

A jak ty walczysz z popękanymi ustami? Podziel się skutecznym sposobem walki z tym problemem w komentarzach!