Modne cięcia włosów w 2019 będą naśladować istniejący od kilku lat trend, który wzywa do naturalności we wszystkich jej przejawach. Najważniejsze trendy w 2019 roku, jak zawsze są kształtowane przez światowe wybiegi mody. Nie znaczy to, że zadając się pytaniem: „Jaką fryzurę damską wybrać na co dzień?” warto opierać się tylko na trendach, które często nie biorą pod uwagę codzienne życie swoich naśladowców. Jednak udało się nam wyodrębnić  5 modnych fryzur na rok 2019, które idealnie będą pasować dla codziennej stylizacji i na pewno będą lubione przez polskich kobiet.

cięcia włosów 2019

Przeglądając dziesiątki wybiegów mody sezonu 2018-2019, udało nam się znaleźć modne cięcia włosów, które w 2019 będą przejęte przez wszystkich fryzjerów kraju. Które fryzury polecają nam światowe styliści?

Wady i zalety farrb bez amoniaku 

Fryzury 2019 z grzywką

Fryzury na rok 2019 trudno sobie wyobrazić bez cięcia z grzywką-firanką, które przyszło do nas z lat 70. Idealna grzywka-firanka powinna być wycieniowana, z wyraźnym podziałem pośrodku. Taka fryzura damska idealnie wyszczupla twarz, korygując optycznie jej proporcje. Zaletą fryzury z grzywką firanką jest to, że ona nie ma sezonowości i można ją robić jak latem, tak i zimą. Modelowanie takiej grzywki zajmuje niecałe 5 minut i może być osiągnięte dzięki specjalnej okrągłej szczotce, która pomoże podnieść taką grzywkę delikatnie do góry.

cięcia włosów w 2019

Kolejnym hitem modnych cięć 2019 jest grzywka z przedziałkiem na bok. Ten trend sezonu 2019 przyszedł do nas z lat 20, kiedy ówcześni fashionistki kochali podpinać grzywkę na jeden bok. Jednak przyglądając się tej fryzurze, warto najpierw określić swój kształt twarzy, ponieważ tego typu grzywka pasuje jedynie kobietom z podłużną twarzą i wysokim czołem, a także dobrze wygląda na długich i półdługich włosach.

Najmodniejsze fryzury z grzywką

Fryzury 2019 włosy krótkie – inspiracje na co dzień

cięcia włosów w 2019

Krótkie fryzury nigdy nie wyjdą z mody! W szczególności , jeżeli chodzi o słynne krótki bob i pixie. Wyglądają bardzo kobieco i co niemal ważne – fryzury na krótkie włosy odmładzają! Jedną z najważniejszych zalet krótkich cięć jest szybkość ich stylizacji. Wśród hitowych w tym sezonie krótkich cięć odnalazła się – najkrótsza fryzura na jeżyka, inspirowana przez modelkę Adwoah Aboach.  Aby krótka fryzura przyciągała wzroki wszystkich męższczyzn wokół ciebie – ważna jest koloryzacja. W tym sezonie warto zwrócić uwagę na zimny odcień blondu albo krucza czerń.

Jaka fryzura postarza w każdym wieku?

Półdługie fryzury 2019 – "wet look" na szczycie

cięcia włosów w 2019

Inspiracje na modne fryzury do półdługich włosów raczej nie sprawią efektu niespodzianki. Większość trendów do tej długości włosów przeniosła się z poprzednich sezonów. Jedną z nowości  jest fryzura zaczesana do tyłu z efektem wet look. Ten trend jest już mocno zauważalny we fryzurach światowych celebrytek, ponieważ ten efekt jest bardzo lekki i szybki do zrobienia, a do stylizacji potrzebny jest mocny żel do włosów i grzebień.

Grzywka do kształtu twarzy. Jaka pasuje właśnie do ciebie?

Długie fryzury 2019 na co dzień

W 2019 idealną wg stylistów długością włosów będzie poziom linii biustu. Hitem fryzur długich są naturalne fale, które nadają kobiecości młodzięnczego wyglądu. Stylowe faliste loki są inspiracją z lat 70, kiedy popularne były w parze z dużymi opaskami i szerokimi spinkami. A jeżeli ty jesteś posiadaczką idealnych rys twarzy – idealnie prosty przedziałek na środku u nasady i gładkie zaczesanie zrobi z ciebie prawdziwą fashionistkę.

cięcia włosów w 2019

W zeszłym roku światem modnych fryzur rządził wysoki koński ogon. Niestety ten trend już powoli odchodzi w przeszłość, a mu na zmianę przychodzą niskie upięcia, takie jak niski kok z efektem zaniedbania oraz niskie kucyki.

cięcia włosów w 2019

Modne cięcia włosów w 2019 to przede wszystkim naturalność i wygoda w noszeniu. Krótki bob lub pixie idealnie będą pasowały do biurowego stylu na co dzień, a naturalne fale będą idealnym dodatkiem do wieczorowego wyjścia do teatru.