Farbowanie włosów w domu bez żadnych konsekwencji

Farbowanie włosów — najbardziej popularna procedura zmiany wizerunku. Wyobraź sobie, że na dworze jest szaro i smutno, w życiu podobnie tak samo, chce się zmian i żywych kolorów. Co kobieta zrobi przede wszystkim? Tak! Pójdzie do sklepu po farbę do włosów. Jednak domowe eksperymenty z włosami najczęściej kończą się niepowodzeniem. Aby tak nie było, zawsze pamiętaj podstawowe zasady koloryzacji włosów w domu.

farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów w domu: Przetestuj farbę na alergię

Tego nigdy nie robią praktycznie wszystkie dziewczyny. Chociaż w rzeczywistości, lekceważenie tego kroku może doprowadzić do tragicznych rezultatów: alergia, wysypka lub obrzęk naczynioruchowy. Więc nie bądź leniwa i nałóż trochę farby na nadgarstek lub na obszar pod łokciem.

Farbowanie włosów w domu: Wybieraj kolor farby w ton swojego lub ciemniejszy

Aby wynik barwienia ciebie zadowolił, wybierz nowy kolor w ton swojego lub ciemniejszy. Odcienie jaśniejsze, można wybrać tylko pod warunkiem nie farbowanych wcześniej włosów, i to stopniowanie powinno być nie więcej niż 2-3 tony jaśniejsze dla brunetek, i 3-4 — dla blondynki. Włosy farbowane od farby jaśniej nie będą.

farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów w domu: Farba farbę nie rozjaśnia

To główna zasada, o której trzeba pamiętać podczas farbowania włosów w warunkach domowych. Tak więc, jeśli chcesz stać się o wiele jaśniejszą swojego obecnego koloru, najpierw włosy trzeba rozjaśnić do określonego poziomu, a potem zabarwić w pożądany kolor. O tym jak naturalnie rozjaśnić włosy czytaj w naszym artykule.

Prawidłowy schemat farbowania włosów

Aby włosy były pomalowane jednolicie, zacznij nakładać farbę od tylnej części głowy, a dopiero potem przejdź do przodu. Rzecz w tym, że włosy na karku malowane są najgorzej, więc dla wyniku potrzebują więcej czasu.

farbowanie włosów w domu

Także pamiętaj, najpierw trzeba pomalować odrosty, odczekać 20 min i dopiero potem farbować całą długość. Zwłaszcza, jeśli ona wcześniej była pomalowana. W ten sposób zachowasz dobry stan włosów, a one nie będą suche. Najlepiej przeprowadzać zabieg farbowania włosów szczotką, która specjalnie jest do tego przeznaczona. Trochę więcej na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Pamiętaj, jeżeli jesteś w ciąży muszisz podchodzić do farbowania włosów bardzo ostrożnie! Przeczytaj nasz artykuł o tym czy warto ryzykować i farbować włosy w ciąży.

Farby do włosów w ciąży – czy istnieją bezpieczne zamienniki?

Maska do włosów po koloryzacji

Aby włosy były piękne i błyszczące, po zabiegu koloryzacji nałóż na długość włosów maskę do włosów farbowanych, pocieraj włosy folią spożywczą i wytrzymaj ją w ciągu 30 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą. To pomoże nadać włosom jedwabistość i połysk. Przecież, jak nowoczesny i delikatny nie był by barwnik, on nadal może lekko wysuszyć włosy. Jeżeli szukasz bardziej ogólnego zestawu kosmetyków do pielęgnacji włosów – zajrzyj do naszego artykułu i zobacz jakie dobre kosmetyki możesz kupić do swojego rodzaju włosów.

farbowanie włosów w domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *