Warto przeczytać również: 

Lustro wizażysty - jak wybrać i gdzie umieścić

Makijaż na Walentynki 2018: 6 idealnych pomysłów

Jak wybrać fryzurę ślubną? Podstawowe błędy w wyborze

Jakie lusterko do makijażu wybrać? Lustro do makijażu tanio

Lusterko do makijażu – jeden z najważniejszych elementów wnętrza każdego mieszkania, charakteryzatorni lub gabinetu kosmetycznego. Widzieliście kiedyś kobietę, która maluje się bez lustra? Lub może wizażystę, który nie patrzy na klienta przez lustro, robiąc makijaż wieczorowy? Słusznie, ja też. A to jeszcze raz potwierdza fakt, że lusterko do makijażu jest zawsze potrzebne!

Dziś chcielibyśmy porozmawiać z wami o tym, jakie lusterko do makijażu wybrać i jak kupić lustro z  żarówkami tanio. Znamy wszystkie tajemnice, i jeśli interesuje cię ten temat – czytaj dalej!

jakie lusterko do makijażu wybrać

Kupić lusterko do makijażu tanio – czy to jest realne?

Na polskim rynku kosmetycznym istnieje wiele różnych lusterek przeznaczonych do makijażu. Ale czy wszystkie lustra nadają się do tego zajęcia? Zobaczmy, jak wybrać lusterko do makijażu.

Dobre lusterko do makijażu musi spełniać pewne kryteria:

• Musi być wyprodukowane z wysokiej jakości lustrzanej tafli
• Mieć parametry zgodne z jego przeznaczeniem
• Mieć odpowiednie oświetlenie
• Podświetlenie powinno być równomierne ze wszystkich stron
• Żarówki powinny mieć temperaturę odpowiednią do twojego pomieszczenia
• Aby odwierciedlenie w lustrze było dokładne, powierzchnia lustra powinna być idealnie płaską
• Materiał, z którego wykonano lustro, musi pasować do rodzaju pomieszczenia
• Bezpieczeństwo w stosowaniu

jakie lusterko do makijażu wybrać

Odpowiadając na pytanie z nagłówka, można śmiało powiedzieć, że kupić lustro do wizażu tanio można, ale jego jakość będzie daleka od ideału. Tanie lustrzane powłoki mają często złe rozpylanie, z powodu którego odbicie w lustrze jest trochę zniekształcone. Takie lustra są bardzo krótkotrwałe, i  w rzeczywistości, wcale nie oszczędzają twoich pieniędzy.

Kupując lusterko do makijażu tanio, można zaoszczędzić pieniądze tylko na jakiś czas. Więc jeśli w planach masz długotrwałe stosowanie lusterka, to warto spojrzeć na takie opcje jak tutaj. Tego typu lustro jest przeznaczone do użytku profesjonalnego i nie zawiedzie cię przez wiele lat.

Jak oświetlić lustro do makijażu?

W artykule o oświetleniu lustra do makijażu rozmawialiśmy o wielu aspektach prawidłowego oświetlenia dla makijażu. Możesz też przeczytać nasz artykuł o tym, jakie żarówki do makijażu najlepiej wybrać.

Po serii artykułów o oświetleniu lustra wizażowego i toaletki do makijażu, wielu z naszych czytelników pytali nas o tym, jakie żarówki LED wybrać i czy warto wybrać właśnie żarówki LED. Teraz postaramy się odpowiedzieć na to pytanie bardziej szczegółowo.

Wiadomo, że idealne oświetlenie, to jeden z najważniejszych kryteriów przy nakładaniu makijażu. Oświetlenie w lustrze pomaga zrobić poprawne akcenty na twarzy kobiety, ale i służy do prawidłowego postrzegania człowieka. Właśnie dlatego żarówki do makijażu są wybierane tak dokładnie. Lampy LED idealnie nadają się pod wszystkie kryteria profesjonalnego oświetlenia. Ale czy istnieje bardziej korzystna alternatywa?

Żarówki LED a żarówki energooszędne

W żywotności lampy LED znacznie wyprzedzają energooszczędne. Na 80 – 100 tysięcy godzin spalania żarówki LED (około 8 lat), energooszczędne świecą się 4 – 12 tysięcy godzin (od 3 do 4 lat).

Żarówki LED nie boją się częstego włączania i wyłączania. "Włączenie – nagrzewanie" trwa 1 minutę, choć jest to niewielki minus. Oba rodzaje żarówek praktycznie nie nagrzewają się i w pełni są ognioodporne.

jakie lusterko do makijażu wybrać

Dla zdrowia człowieka lampy LED są lepsze, nie zawierają szkodliwych składników, wtedy jak energooszczędne zawierają rtęć, dla niektórych konsumentów to odstraszający argument przy zakupie.

No i oczywiście cena lampy. W tej kwestii żarówka LED ustępuje swoją wiodącą pozycję energooszczędnej żarówce. Po zapoznaniu się z każdym rodzajem żarówki, z pewnością można określić dla siebie jakie żarówki najlepiej nadają się do długotrwałego profesjonalnego użytku: LED czy energooszczędne i dokonać właściwego wyboru oświetlenia swojej pięknej toaletki do makijażu.

Jak pisaliśmy we wcześniejszych artykułach, do profesjonalnego oświetlenia ważna jest również jego temperatura barwowa. O temperaturze oświetlenia i o barwach światła do makijażu napisaliśmy cały artykuł, który można przeczytać tutaj.

Gdzie kupić lusterko do makijażu z podświetleniem tanio?

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy już o tym, gdzie można znaleźć dobre lusterko do makijażu z żarówkami LED. Dziś chcemy bardziej szczegółowo porozmawiać o niektórych producentach i zrobić analizę ich luster.

Chciałabym zatrzymać się nieco dłużej na tym, ile powinno kosztować dobre lustro do wizażu. NIE zawsze to, co kosztuje 1000 zł i jest najdroższym na rynku oznacza, że ten produkt jest lepszy. Przepłacać za markę, czy nie – decyzja należy do ciebie. Ale przed zakupem takiego elementu wnętrza jak lustro, w szczególności w celach zawodowych – warto zastanowić się nad tym , jakim chcesz go zobaczyć i co jest dla ciebie ważne. Mamy nadzieje, że nasze wskazówki pomogą Ci w wyborze najlepszego lustra do makijażu.