Ze świętami kojarzy się dużo przyjemnych rzeczy: rodzina, choinka, pyszne dania i słynne prezenty. Jednak każda pani domu wie, że nie wygląda to tak kolorowo, jak się wydaje, otóż z rodziną bywa różnie, choinkę trzeba kupić i przystroić, wszystkie te pyszne dania wcześniej trzeba ugotować, a prezenty wcześniej zapakować. Jak zapakować prezent na święta, 5 pomysłów redakcji.

jak zapakować prezent na święta

Otóż w tym roku podpowiemy jak zapakować prezenty, tak by były one śliczne i praktyczne, a samo pakowanie nie zabierało ci mnóstwa czasu i cierpliwości. Ponadto uwzględnimy fakt, że prezenty mogą być różne i mieć różny kształt oraz że niektóre panie domu nie mają czasu na pakowanie, dlatego opierają się na zasadzie – im szybciej i łatwiej, tym lepiej.

5  pomysłów na pakowanie prezentów

Dlatego proponujemy różne rozwiązania, zależne od różnych okoliczności. Zapakuj swoje prezenty, dopasowując styl do swoich potrzeb... i prezentów.

jak zapakować prezent na święta

Opakowania na różne kształty i drobiazgi

jak zapakować prezent na świętajak zapakować prezent na święta

Do takich prezentów, proponujemy najlepiej gotowe torebki do pakowania. Można je kupić w każdym sklepie papierniczym, księgarni, a przed świętami również w zwykłych marketach. Dzięki uniwersalnemu kształtowi zmieścisz tam wszystkie drobiazgi i prezenty o nieregularnym kształcie. Ponadto takie torebki mają zawsze małą karteczkę dołączoną do sznurka, gdzie można wypisać piękną dedykację lub jak ktoś woli, imię i nazwisko. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest mnóstwo torebek prezentowych z najróżniejszymi nadrukami i obrazkami. Przedstawiają one zazwyczaj scenki świąteczne, jeśli jednak ktoś woli uniknąć tego typu grafik, to można znaleźć torebki w jednym kolorze lub przedstawiające zupełnie neutralne obrazy.

Opakowania na biżuterię, zapachy i inne droższe drobiazgi

jak zapakować prezent na święta

Naszym zdaniem najlepszym opakowaniem na takie prezenty są prezentowe pudełka. Większość z nich już gotowa do wpakowania do środka prezentów, ma na stałe zawiązana kokardę u góry. Jednak jeśli twoje pudełko tego nie posiada, to wystarczy zawiązać takową lub kupić gotową kokardkę. Takie pudełeczka prezentują się bardzo elegancko i są efektowne. Ich zakup w sklepach nie jest dużym wydatkiem, jednak trochę droższym od torebek upominkowych. Nie można oczywiście wsadzić tam każdego przedmiotu, jednak należy pamiętać, że do dopasowania większości, w sklepach można znaleźć różne rozmiary pudełek.

Manicure na zimę 2018/2019 – gorące trendy sezonu

Opakowania na książki i prezenty prostokątne

Najlepszym opakowaniem, który łączy tradycje i nowoczesność jest własnoręczne opakowanie prezentów w papier upominkowy, a w tym wypadku świąteczny. Choć takie zapakowanie jest bardzo efektowne, to jednak trzeba mieć świadomość, że jest bardzo utrudnione, jeśli prezent składa się z kilku elementów, o różnych rozmiarach. Wówczas połączenie tego jednym papierem nie jest już tak estetyczne. W przypadku prostokątnych pudełek sprawdza się to jednak rewelacyjnie. Do spakowania potrzeba wówczas papieru, taśmy klejącej, nożyczek, wstążki lub gotowej kokardki oraz odrobinę cierpliwości. Choć ta metoda nie uchodzi zazwyczaj za najłatwiejszą, to już sama czynność pakowania przywodzi na myśl święta i wprawia w niesamowity nastrój.

Modne fryzury damskie na Sylwestra 2019

Prezenty wysyłane pocztą lub pakowane zgodnie z naturą

jak zapakować prezent na świętajak zapakować prezent na święta

Jest to rozwiązanie dla tych, którzy swoich bliskich mają bardzo daleko od siebie. Jest to również świetne wyjście dla tych, którzy chętnie odejdą od całego blichtru świąt i świątecznych gadżetów. Wówczas do zapakowania prezentu wystarczy zwykły szary papier,  sznurek, i ewentualnie gałązka jemioły lub świerku. Pod prostą kokardkę ze sznurka należy wplatać jeszcze kawałek świerku. Jest to proste, a zarazem śliczne i praktyczne rozwiązanie dla każdego.

Najmodniejsze buty zimowe 2018-2019

Opakowania na prezenty pielęgnacyjne i kosmetyki

jak zapakować prezent na święta

Dla takich prezentów przeznaczone są specjalne woreczki ściągane wstążką. Jeśli oprócz kosmetyków wypełnimy ów woreczek płatkami kwiatów lub innymi naturalnymi wypełniaczami, to będzie to świetny i niezapomniany prezent dla każdej kobiety. Dodatkowo do wstążki można dodać małą karteczkę z dedykacją, która ujmie za serca wybrankę.

Najmodniejsza biżuteria na Sylwestra 2018

Pakowanie prezenów krok po kroku

jak zapakować prezent na świętajak zapakować prezent na święta

Mamy nadzieję, że tym artykułem pomożemy wielu paniom domu, jak i panom zapakować prezenty dla najbliższych. Oby tylko, udało się ominąć niepotrzebnego szamotania się w ostatniej chwili przed świętami, opracowaliśmy dla każdej z was artykuło tam, Jak zapakować prezent na święta, 5 pomysłów redakcji. Mam szczerą nadzieję, że się wam przydadzą.

Wesołych świąt... HO-HO-HO!