Bal Instytutu stroju lub Met Gala — wielkie wydarzenie w życiu mody w Nowym Jorku. Impreza odbywa się od 1948 roku, kiedy został założony Instytut stroju.

Tematem tego roku stał się "Boskie ciała: moda i katolickie wyobraźni", dlatego wiele gwiazd próbowali dobrać strój tak, aby pasował do tematyki wieczoru.

Do Balu Met Gala na religijną temat Blake Lively wybrała malinową suknię Versace z ręcznym haftem, dekoracjami z kamieni szlachetnych i luksusowym trenem. Jako akcesoria wystąpiły szmaragdowe kolczyki Lorraine Schwartz i złota korona, stylizowana pod aureolę. Butów pod ciężkim trenem widać nie było jednak wiadomo, że były to szpilki Christian Louboutin.

Warto przeczytać również:

Idealne zapachy damskie na lato 2018. Znajdź swój unikalny aromat

Top 5 fryzury damskie wyszczuplające twarz! Szczupłe policzki bez diet!

Nowości kosmetyczne na kwiecień 2018

MET GALA 2018: jak powstała sukienka Versace dla Blake Lively

Mimo, że Blake Lively nie korzysta z usług stylisty, jej stroje na każdej imprezie i świeckim wydarzeniu zawsze stają się jednymi z najlepszych. Tak, tym razem aktorka zaintrygowała fanów swoim strojem na Met Gala 2018 jeszcze kilka tygodni przed imprezą: wtedy Blake przyznała, że na tworzenie jej stroju, odpowiedniego tematu "Boskie ciała: moda i katolickie wyobraźni", poszło ponad 600 godzin pracy. Dlatego fani ze szczególną niecierpliwością czekali na 7 maja, aby w końcu zobaczyć dzieło projektanta i Blake.

Kiedy Blake Lively pojawiła się na przymiarce w marcu 2018 roku, już wtedy stworzenie luksusowego stroju zajęło ponad 600 godzin pracy ręcznej, i nie została jeszcze zakończona. "To będzie mój ulubiony strój tego roku" - powiedziała wtedy Blake. Ciężka praca nad sukienką zainspirowała również projektanta biżuterii Lorraine Schwartz na tworzenie niepowtarzalnych ozdób dla aktorki. "Ona zobaczyła haft koronki na sukni i wymyśliła swoje dzieło na podstawie genialnego wystroju" - powiedziała Lively.

O udziale aktorki w tworzeniu strojów dla Met Gala powiedział również i Christopher Bailey (blado-różową sukienkę Burberry Blake nosiła w 2016 roku): "Ona bierze aktywny udział w procesie tworzenia i projektowania, i to jest bardzo inspirujące. Nam spodobał się pomysł mieszania złożonych ręcznych technologii z zaawansowaną technologicznie tkaniną. Wynik jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju, to prawdziwy skarb, jak i Blake!". My też zgadzamy się z tym, że Blake Lively na MET GALA 2018 wyglądała bosko!

A co ty myślisz o sukience Blake Lively  Versace na MET GALA 2018? Podziel się opinią w komentarzach!