Każda z nas dobrze wie, że kosmetyków nigdy nie jest za dużo, ale miejsca na ich przechowywanie zawsze brakuje. Oczywiście, można trzymać wszystkie kosmetyki w kosmetyczkach i codziennie rano wysypać stąd ich zawartość na kanapę w poszukiwaniu odpowiedniej szminki lub różu. Ale jest opcja łatwiejsza, ciekawsza, ładniejsza. Dziś dowiemy się o tym, na czym polega prawidłowe przechowywanie kosmetyków.

przechowywanie kosmetyków

Pięknie umieścić makijaż na stoliku do makijażu z lustrem, komodzie lub półce możliwe jest tylko wtedy, gdy są to pierwsze kosmetyki w twoim życiu. Z czasem kolekcja "narzędzi kosmetycznych" tylko rośnie, a ilość wolnego miejsca, niestety się nie zwiększa.

Jakie pojemniki na kosmetyki są najlepsze? 

Pewnie chociaż raz w życiu zamyślałaś się nad zorganizowaniem porządku w swoich kosmetykach. Pierwszym problemem z którym spotykamy się w urządzeniu naszych toaletek jest znalezienie odpowiedniego organizer'a na kosmetyki do szuflady. Na rynku kosmetycznym istnieje mnóstwo rodzajów segregatorów kosmetycznych, takich jak:

  • Segregator akrylowy na różnego rodzaju kosmetyki
  • Tablica magnetyczna na kosmetyki
  • Kufry kosmetyczne, walizki
  • Kosmetyczki do kosmetyków
  • Pojemniki na pędzle
  • Małe i duże kosze 

O tych i innych sposobach organizowania porządku w toaletkach kosmetycznych porozmawiamy dalej.

przechowywanie kosmetyków

1.Przezroczysty segregator

przechowywanie kosmetyków Przezroczyste  akrylowe pojemniki-separatory można znaleźć w każdej hurtowni kosmetycznej. Możesz je schować w szafie lub trzymać na wierzchu. Plusem takiego przechowywania kosmetyków jest to, że taki pojemnik bardzo łatwo się myje. Z takim urządzeniem bardzo ładnie i porządnie będzie wyglądała damska toaletka z lustrem do makijażu.
Minusem jest to, że takie porządki w łazience lub na toaletce wymagają dużych wydatków. Pojemnik z akrylu nie jest rzeczą tanią, ale bardzo ułatwia proces korzystania z ulubionych kosmetycznych narzędzi. 

 

 

Warto przeczytać również:  

https://prettylady.net.pl/tanie-vs-luksusowe-kosmetyki-rozbijamy-mity/

 

2.Beauty-deska

przechowywanie kosmetyków W sklepach internetowych można znaleźć wiele urządzeń do uporządkowania swoich kosmetyków. Szczególnie cieszą się popularnością tablicę kosmetyczne. A jeśli trochę się postarać, to można zrobić samodzielną tablicę. Po prostu pokryj blachy ściereczką, dobrze by było także ozdobić całą konstrukcję w ramkę, a potem powiesić ją na ścianie. Przyklej małe magnesy na tylną stronę kosmetyków i przyklej je do tablicy. Taki pomysł na przechowywanie kosmetyków bardzo ułatwi Ci poszukiwanie potrzebnego produktu i zaoszczędzi miejsce przy toaletce z lustrem do makijażu.

 

 

3. Szklane słoiki

przechowywanie kosmetyków Pędzle do makijażu najlepiej przechowywać w suchej postaci pionowo. Można do tego wykorzystać, na przykład, małe, szklane słoiki z kolorowymi ozdobnymi kamykami lub ziarnami kawy. Tak szczotki nie będą stykać się ze sobą i brudnić się.
Poza tym, w taki sposób zawsze można szybko znaleźć odpowiedni pędzel. Taki pomysł na przechowywanie kosmetyków, zwłaszcza pędzli, bardzo dobrze wkomponuje się w wystrój pomieszczenia i będzie pięknie wyglądać na damskiej toaletce.

 

4. Formy do lodu

przechowywanie kosmetyków pomysłyAby cienie do oczu się nie gubiły, można złożyć je do specjalnej formy do lodu i schować do szuflady albo toaletki. Można rozłożyć cienie według kolorów lub producentów, aby można było wbardzo  łatwy i szybki sposób znaleźć to, czego potrzebujesz.
Być może jesteś ciekawa jak dobrać cienie do koloru tęczówki? Zajrzyj do naszego artykułu!

 

 

5. Podróżowe torby na kosmetyki

przechowywanie kosmetykówWykonane są z wodoodpornej tkaniny, rozkładane i składane, przyjmując kształt obudowy. Kosmetyki do urlopu, umieszczone w taką torbę – to "klasyka gatunku". W workach znajduje się wiele oddziałów pod różnego rodzaju pojemniki. Taka torba na kosmetyki posiada wbudowany wieszak do powieszenia wszystkiego beauty-bogactwa na drzwi lub gdzie chcesz. Można ją powiesić w łazience albo w pobliżu toaletki z lustrem LED.

 

 

 

6.Pudełka kartonowe, plastikowe, akrylowe
przechowywanie kosmetyków Rolę beauty-box'a może sprawić piękne pudełko na cukierki lub na prezent, więc radzę tobie nie wyrzucać takich rzeczy od razu. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Tutaj możesz umieścić zarówno kosmetyki, jak i lakiery do paznokci, wystawiając je albo według kolorów, albo odpowiednio trendom sezonu. O najmodniejszych trendach kosmetycznych możesz dowiedzieć się w naszym artykule.

 

 

7. Szuflady, półki
przechowywanie kosmetyków przechowywanie kosmetykówKosmetyki bardzo wygodnie można przechowywać w szufladach biurek, toaletek damskich, podzielonych na przedziały. Jeśli twoja toaletka nie posiada takiej opcji, można umieścić tutaj różne pudełka. Kosmetyki doskonale mieszczą się w barze, który nie jest używany zgodnie z przeznaczeniem, szafce w łazience, szufladzie biurka, regału.

 

 

8. Kosze, kufry
przechowywanie kosmetyków Pewnie każda kobieta wie o tym, że najbardziej wygodnym pomysłem na przechowywanie kosmetyków są małe i duże kosze. Szczególnie jeśli zgromadziłaś ogromną ilość środków, które nie są używane na co dzień, ale masz zamiar używać je w przyszłości. Dobrze do tego nadają również, wg opinii amerykańskich blogerów - stare walizki. W taki sposób można przechowywać, np. sezonowe kosmetyki, których używasz tylko zimą lub tylko latem, a także te, które są potrzebne przy tworzeniu makijażu do sesji zdjęciowych.

 

 

Masz pytania? Napisz w komentarzu.
Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.