Warto przeczytać również:

Lustro wizażysty - jak wybrać i gdzie umieścić
Jak oświetlić lustro do makijażu?
Lustro do makijażu ze światłem - wybór lustra krok po kroku
Gdzie kupić podświetlane lustro do makijażu i w jakiej cenie

Żarówki do makijażu - jakie wybrać? 

żarówki do makijażu

Żarówki do makijażu są najważniejszym atrybutem dobrego oświetlenia, które w swoją kolei pomaga wizażystom w tworzeniu idealnego makijażu. Aby stworzyć idealny makijaż, który na ulice nie będzie wyglądać nienaturalnie, warto wybrać odpowiednie żarówki do makijażu.

Makijaż pomaga nam wyglądać atrakcyjnie, maskując wszystkie niedoskonałości na twarzy. Każda kobieta spędza dużo czasu przed stolikiem do makijażu z lustrem. Jednak nie każda z nas wie, że jakość wykonania makijażu w dużej mierze zależy od oświetlenia. Jak wybrać żarówki do makijażu, aby osiągnąć odpowiedniego oświetlenia do makijażu? Zajmiemy się tą kwestią bardziej szczegółowo.

Jaką lampę do makijażu wybrać? 

Aby osiągnąć idealnej barwy w oświetleniu do makijażu, warto zwrócić uwagę na tworzenie odpowiednich dla tego warunków. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór neutralnej barwy światła, która jest najbardziej zbliżona do światła dziennego. Staraj się stworzyć nie ciepłe, nie zimne, a neutralne oświetlenie do makijażu! Takie oświetlenie można uzyskać, jeśli zamontować w lampę żarówki do makijażu o neutralnej temperaturze światła. Idealnie do tego nadają się lampy led – są one ekonomiczne i co ważne, nie nagrzewają się.

żarówki do makijażu

Jakie temperatury barwowe istnieją? 

Często na opakowaniach spotyka się pojęcie ciepłego, zimnego i neutralnego światła w kolorze białym. Aby lepiej zrozumieć, jaki kolor potrzebujesz, zastanów się gdzie będziesz korzystać z oświetlenia: potrzebujesz światło na co dzień lub na imprezę tematyczną, do tworzenia ciekawych zdjęć lub kręcenia filmów.

 • Ciepły kolor światła ma następujące cechy:
  — temperatura barwowa od 2000 do 3000K;
  — odpowiada oświetleniu restauracji, kina i zachodowi słońca.
 • Neutralny biały, który najczęściej używają profesjonalni wizażyści, wyróżnia się swoimi właściwościami:
  — temperatura barwowa waha się od 3100 do 4500К;
  — oświetlenie odpowiada zwykłemu słonecznemu dniu.
  —  jest to najlepsza opcja dla codziennego makijażu.
 • Zimny kolor (nazywany również białym) wyróżnia się w następujący sposób:
  — temperatura barwowa 4600 – 6500K;
  — odzwierciedla oświetlenie w centrum handlowym lub przy dużym zachmurzeniu na ulicy.

Ważne jest, aby zrozumieć, jakie oświetlenie będzie pasować do określonych celów. Na przykład, uważasz, że do codziennego makijażu warto wybrać neutralny biały rodzaj oświetlenia, jednak okazuje się, że w biurze jest zimny biały. Warto wcześniej dowiedzieć się, jaki rodzaj oświetlenia w pomieszczeniu, które zamierzasz odwiedzić, aby wyglądać idealnie!

 

Kupić
Kupić
 

Jakie żarówki do makijażu  wybrać?

W oświetleniu do makijażu barwa światła ma być jak najbardziej zbliżona do naturalnej. Żarówki do makijażu powinny mieć neutralny kolor (4100-5000K) i wskaźnik oddawania barw Ra. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się świetlówki liniowe, np. z mlecznego szkła. 

żarówki do makijażu

Zazwyczaj informacja o temperaturze barwowej znajduje się na opakowaniu żarówek do makijażu:

Zimne światło 6400 -10 000К.
Ciepłe światło 2700 -3500К.
Białe neutralne światło 4100 - 5000K. Tego światła szukamy!

Żarówki do makijażu

Jak umieścić źródło światła?
1) Lampa powinna znajdować się w odległości do jednego metra od twarzy.
2) Zaleca się kierować strumień światła lampy bezpośrednio na twarz, a także pod kątem prostym do niego.
3) Lampy można ustawić symetrycznie po obu stronach lustra, co zapewni optymalne oświetlenie. Można ustawić je na całym obwodzie lusterka do makijażu, zachowując przy tym taką samą odległość między nimi. One tworzą miękkie światło ze wszystkich stron lustra.

Żarówki do makijażu staną twoim wiernym pomocnikiem w tworzeniu idealnego makijażu. Ale musisz przestrzegać odpowiednich zasad wyboru, żeby wiedzieć jakie żarówki najlepiej sprawdzają się w tej sprawie.