Nowoczesne tatuaże damskie odznaczają się bogactwem kolorów i wzorów. Nie jest tajemnicą, że każdy tatuaż sam w sobie niesie tajemnicę, to dlatego, że wybór rysunku – sprawa indywidualna i nawet intymna. Niektórzy robią tatuaż na ciało, aby wyróżniać się z tłumu, inni uważają tatuaż swoim amuletem, a ktoś udaje się do tatuaży w celu maskowania blizny czy innych niedoskonałości skóry.
Sporo jest także takich miłośniczek tatuaży i makijażu permanentnego, którzy rozpisują całe ciało tatuażami, licząc, że to jest bardzo modne i piękne.

tatuaze-damskie-3

W naszym artykule będziemy mówić o kobiecych tatuażach. Jakie są modne tatuaże damskie w 2018-2019?

Balsam ujędrniający - co to jest i jak stosować

Tatuaże damskie 2019 – trendy!

W 2018 roku na szczycie popularności były minimalistyczne tatuaże damskie w postaci różnorodnych kresek, drobnych kwiatów i napisów. Ze Stanów dotarł do nas trend na tzw. tiny tattoes, małe tatuaże, które są ledwo widoczne dla ludzkiego oka nie tylko z tego powodu, że są mikroskopicznych rozmiarów, lecz z tego, że są w najbardziej niewidocznych miejscach, np. między palcami nóg albo za płatkiem uszu.

minimalistyczne-tatuaze-damskie-1-5

tiny-tattoes-2

tiny-tattoes

Hitem sezonu 2018-2019 są tatuaże ptaki. Zrobić można jednego ptaka lub całe stado. Najbardziej aktualnymi i popularnymi ptakami na kobiecym ciele są kolibry, sowa, jaskółka. Niektórzy uzupełniają rysunek piórem. W ostatnim czasie coraz częściej zaczęły przedstawiać nie całego ptaka, a tylko pióro. Niektórzy tatuażyści potrafią tak narysować tatuaż, iż wydaje się dźwiękiem przestrzennym. Uzyskuje się ten efekt dzięki technologii 3D. Tatuaże 3D są popularne w tym sezonie jak nigdy!

tatuaze-damskie-ptaki-1

tatuaze-damskie-ptaki

Ponadto, często do salonów tatuażu w Warszawie i Polsce zwracają się klientki, które chcą mieć na sobie przedstawicieli świata zwierzęcego. W tatuażach z motywem botanicznym i zwierzęcym na pierwszym miejscu znajduje się obraz kota. Chyba temat kotów będzie aktualny przez cały czas, ponieważ jest to zwierzę, które, jak nie można dobrze pokazuje kobiecą istotę. Koty z natury niezależne, mądre, a jednocześnie czułe i inteligentne. Właśnie takie dziewczyny wolą tatuaż w postaci kocurka.

tatuaze-damskie-koty-1

tatuaze-damskie-koty-2

Czy szybkie odchudzanie szkodzi zdrowiu. Rozbijamy mity.

Modne tatuaże damskie - pomysły

Bardzo ciekawie w 2019 będzie wyglądał tatuaż z wizerunkiem anioła – taki symbol może być także maskotka, chroniącą od przeciwności. Anioł wygląda bardzo romantycznie i kobieco.

tatuaze-damskie-aniol

Kolejnym modnym trendem w 2018-2019 stały się kwiaty. Studia tatuażu w Warszawie potwierdzają ten trend, ponieważ tatuażyści najczęściej zajmują się właśnie robieniem tatuaży róż i lilii na kobiecym ciele. No i właśnie te kolory odpowiednio cieszą się największym popytem.

tatuaze-damskie-kwiaty

Nie można zapomnieć i o tym, że w modzie – tatuaże napisy łacińskie. Sens takich tatuaż znany tylko jej posiadaczom. Nie odstają od nich i tatuaże z imionami: zazwyczaj to imiona bliskich osób – rodziców, dzieci, ukochanej osoby.

tatuaze-damskie-napisy-1-1

Małe tatuaże są zawsze na szczycie popularności, ponieważ miniaturowe wersje można w razie potrzeby ukryć. Dla niektórych powodem do robienia drobnych rysunków jest wysoki próg bólu, a w przypadku takich tatuaży ból znosisz najmniej czasu. Małe tatuaże wzory, które są bardzo kobiece, eleganckie i stylowe – znajdziesz poniżej:

minimalistyczne-tatuaze-damskie-1

minimalistyczne-tatuaze-damskie-1-2

minimalistyczne-tatuaze-damskie-1-4

minimalistyczne-tatuaze-damskie-1-5

Najlepsze tatuaże dla dziewczyn

Trendy objęły nie tylko obrazków tatuaży dla dziewczyn. Trendy dotyczą i ich lokalizacji. Najbardziej popularne miejsca to damskie nadgarstki i szyja. Dalej idą tatuaże, umieszczone na barkach i łopatce. Tatuaż w okolicy lędźwiowej już stracił swoją aktualność, ponieważ wiele kobiet ukrywają go.

Aby być zauważalną, zwłaszcza w sezonie letnim, dziewczyny wolą robić tatuaże na nogach, zazwyczaj jest to kostka. A rysunek może być w tym miejscu jak dużym przestrzennym, tak i malutki.

Szczególnie odważne panienki robią tatuaże w miejscach intymnych, a mianowicie w okolicach piersi i wzgórku łonowym, aby podkreślić swoją seksualność. Ten trend w 2019 dopiero stanie się popularny, ale już teraz zauważamy wielu chętnych i odważnych kobiet. Nie każde studio tatuażu w Warszawie zgodzi się na robienie takich tatuaży, więc musisz skontaktować się z tatuażystą przed zabiegiem.

Tanie oraz drogie tusze do rzęs - zobacz czym się różnią

Tatuaże damskie napisy wzory

Nowością w salonach są tatuaże w formie napisów. Najczęściej są one wykonywane w języku łacińskim, którego sens jest zrozumiały tylko samej dziewczynie. Napisy zawsze niosą w sobie ukryty sens. Teraz w sezonie 2018-2019 modnym trendem są tatuaże napisy. Które z nich są najbardziej popularne i jakie mają znaczenie?

  • Całe zamieszanie – Omnia vanitas;
  • Z Bogiem – Cum deo;
  • Powiedział – zrobił – Dictum Factum;
  • Los pomaga odważnym – Fortes fortuna adjuvat;
  • Tą nadzieją żyję – In hac spe vivo.

Napis można wybrać dowolny lub wymyślić swój. Zawsze masz możliwość zwrócić do mistrza tatuażu aby zobacz zdjęcia gotowych prac. Poniżej znajdziesz wzory tatuaży napisy:

Popularne w Polsce tatuażyści

Zamierzając zrobić swój pierwszy tatuaż, masz do wyboru dwie drogi. W pierwszym przypadku wchodzisz na Pinterest, odnajdujesz odpowiedni wzór tatuażu i udajesz się do pierwszego lepszego studium tattoo w twoim mieście. W drugim przypadku możesz pójść bardziej czasochłonną i nieco droższą drogą – znaleźć artystę, który wykreuje obraz wg twoich upodobań i zrobi tatuaż w jak najlepszy sposób. Jednak w tym przypadku będziesz musiała, możliwie, jechać na drugi koniec Polski, bądź za granicę i czekać w kolejce przez kilka miesięcy.

jakub-lowicz-tattoo

Jakub Nowicz – znany polski tatuażysta, który często nazywany jest Mistrzem Minimalu. Wyróżnia go spośród innych to, że robi tatuaże cienką kreską, które są zazwyczaj małe i stwarzają efekt lekkości. Bardzo rzadko ten artysta zgadza się na robienie dużych i kolorowych tatuaży. Więc jeżeli jesteś miłośniczką prostych, geometrycznych i minimalistycznych obrazków – będziesz musiała pojechać do Hamburgu, ponieważ właśnie tam on tworzy swoje arcydzieła. Więcej przykładów można zobaczyć na Instagramie: @jakubnowicztattoo

matylda-krolik

Matylda Wolfenstein/Królink – mieszkająca w Warszawie tatuażystka, specjalizująca głównie na tatuażach botanicznych oraz wzorach zwierzęcych. Jej płaczące panny, buraki z korzeniem, pszczoły - wyglądają jak prawdziwe! Więcej jej tatuaży znajdziesz na Instagramie: @krolink

czapiga

Kamil Czapiga – ten polski tatuażysta słynny jest swoim stylem robienia tatuaży, a zwłaszcza tym, że tatuje tylko czarnym tuszem i często wykorzystuje technikę cieniowania drobnymi kropkami. Więcej wzorów tego artysty znajdziesz na jego Instagramie: @kamilczapiga

Jakich tatuaży nie robić dziewczynom?

Tatuaż na kobiecym ciele powołany po to, aby ozdobić go i podkreślić piękno kobiecej sylwetki. Wielu psychologów ma pewność, że tatuaż na ciele dziewczyny może zwiększyć jej poczucie własnej wartości. Przy wyborze tatuażu nie należy ślepo podążać za trendami mody – należy wybrać obraz i rozmiar tatuażu, który Ci pasuje. Na przykład, bardzo śmieszne na małej dziewczynce będzie wyglądać tatuaż w połowę wzrostu. Ponadto, wybierając tatuaż, ważne jest, aby zrozumieć, jaką niesie w sobie obietnicę, w jaki sens jest wypełniony.

Jeżeli ty się boisz nieudanego tatuażu, znamy jak temu zaradzić. Warto skorzystać z aplikacji Ink Hunter, która jest bardzo prosta w obsłudze.

 

inkhunter-tatuaze-damskie

Oto krótka instrukcja:

1. Ładujesz swój szkic lub wybierasz jeden z dostępnych.
2. Markerem zaznaczasz obszar, na którym chciałabyś mieć tattoo.
3. Przykładasz do niego telefon ze szkicem i otrzymujesz efekt.

Dzięki zawartym w aplikacji algorytmom dostajesz cyfrowy projekt wymarzonego tatuażu. Jeżeli trudno ci jest podjąć samodzielną decyzję, projektem można podzielić się w mediach społecznościowych. Jednak, korzystając z tego typu pomocników, pamiętaj, iż jest to tylko i wyłącznie wizualizacja, a wynik końcowy jest zawsze uzależniony od osoby, która będzie nanosiła tatuaż na twoje ciało. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki i pomysły na tatuaże damskie w 2019 roku pomogą Ci w wyborze tatuażu, który będzie towarzyszył ci przez całe życie!