Warto przeczytać również: 

Niezwykły makijaż brwi: kreski na brwiach
Jak ładnie pomalować brwi cieniem? Techniki malowania brwi
Faliste brwi: nowy trend 2017 roku

Makijaż permanentny brwi - czy warto zaryzykować? 

Współczesna kosmetogolia daję kobietom szanse pozbyć się codziennej pielęgnacji brwi. Istnieję specjalne pigmenty za pomocą których można przeprowadzić makijaż permanentny, inaczej zwany tatuażem. Pigmenty za pomocą specjalnego urządzenie wprowadzamy do górnej warstwy cery c daje makijaż "na stałe". Makijaż permanentny brwi trzyma się w przeciągu 3-5 lat. Ta technologia ukrywa wszystkie niedoskonałości twarzy i pozwala mieć makijaż o każdej porze dnia i nocy. 

makijaż permanentny brwi

Zalety makijażu permanentnego brwi

  • Nie zmywa się w basenie, saunie albo pod prysznicem.
  • Odpada potrzeba wyrywania brwi. Za pomocą makijażu permanentnego nie tylko możemy utworzyć rysunek cienkich włosów a nawet zrobić efekt włosów gęstych.
  • Jeśli mamy pieprzyki lub znamiona to można przydać im bardzo naturalny wygląd.
  • Odpada potrzeba w codziennym makijażu lub pielęgnacji brwi. Nie będziemy więc mieli problemów z cerą kiedy kosmetyki nie pasują nam co cery (zobacz jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy) i nie będziemy mieli problemów z komorami.

https://prettylady.net.pl/co-zrobic-zeby-twoj-makijaz-byl-trwaly/

Troche historii makijażu permanentnego...

O tatuażu ludzie wiedzą już od dawna ale o tym czym jest makijaż permanentny brwi tylko od początku 20 wieku. Dzięki wynalazku amerykańskiego kosmetologa który nazywał się Samuel O'Reilly pojawiła się możliwość robić tatuaże szybciej. Ten człowiek w 1880 roku wymyślił pierwsze urządzenie elektryczne do robienia tatuaży. Dalej technologia spotniowo się rozwijała i z czasem pojawiły się specjalne igły i bezpieczne farby do przeprowadzenia zabiegu.

Tatuaż albo makijaż permanentny brwi jest to metoda korekcji brwi która pozwala praktycznie bez uszkodzeń skóry uzyskać rysunek brwi jaki sobie chcemy. Makijaż permanentny brwi jest procedura medyczna i pacjent musi wiedzieć jakie mogą być skutki makijażu permanentnego.

Jak wygląda przygotowanie i przebieg zabiegu makijażu permanentnego brwi?

makijaż permanentny brwi

Przede wszystkim musimy mieć świadomość że pod czas zabiegu może pojawić się ból ale ogólnie przed takim zabiegiem miejsce zabiegu jest znieczulone. Po zabiegu może się pojawić niewielki obrzęk, ale szansa że akurat przy permanentnym makijażu brwi będzie obrzęk jest bardzo mała. Częściej on jest przy ta makijażu permanentnym ust i powiek. Z reguły następnego dnia już będziemy się czuły dobrze ale w przeciągu następnych 4-5 dni farba od tatuażu brwi będzie około 50-80 % bardziej jaskrawa i wyrazista. Po tygodniu część farby "zejdzie" i farba będzie mniej jaskrawa niż od razu po zabiegu. Kolor makijażu permanentnego nie jest dokładnie taki sam we wszystkich ludzie i może się różnić w zależności od typu cery. Przewidzieć jaki będziemy mieli odcień jest dojść trudno. Jeśli decydujemy się na makijaż permanentny brwi to polecamy korzystać z usług kliniki ktora ma doświadczenie i "na oko" wybrać kolor farby jest nierealnie. Koniecznie lekarz powinien dobierać farbę za pomocą instrukcji gdzie będzie wymieniono około 300 typów cery i podane dokładne przepisy jak wymieszać emulsję.

Czy wystarczy jednego zabiegu?

To jest również uzależnione od typu cery. Jeśli emulsja do makijażu brwi nie będzie dostatecznie wyrazista to kolejny zabieg możemy powtórzyć za 4-6 tygodni. Jeśli jednak widzimy że po pierwszym zabiegu makijażu permanentnego brwi kolorystyka nie jest dla nas dostateczna to i pasuję nam cena tatuażu brwi to możemy powtórzyć. Dzięki kolejnemu zabiegowi uzyskamy dobrą symetryczność i farbę o potrzebnym odcieniu. 

Musimy pamiętać że po zabiegu makijażu permanentnego brwi nie możemy używać w tym miejscu kosmetyków oczywiście dopóki rana się goi. Nie zaleca się również odwiedzać basenu albo saunę od 7 do 10 dni po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego brwi.

Od razu po zabiegu specjalista może posmarować miejsce zabiegu specjalnym kremem który łagodzi, usuwa zapalenia i podrażnienie.

Najważniejszym w permanentnej pielęgnacji brwi jest prawidłowa technika wykonania zabiegu. Oczywiście głębokość przebicia, odcienie emulsji farby. To wszystko jest uzależnione od specjalisty. Makijaż permanentny będzie ozdabiać nasze brwi jeszcze długi czas dlatego do poszukiwania lekarza musimy podejść bardzo poważnie.

Makijaż permanentny brwi zdjęcia przed i po

Tutaj możecie zobaczyć przykłady zdjęć wykonanych przed i po zabiegu makijażu permanentnego brwi. 

makijaż permanentny brwi

Jeśli masz pytania? Zostaw w komentarzach. 

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady – Blog kosmetyczny.