Rozszerzone pory na twarzy — prawdziwy problem naszego czasu, ponieważ właściwie każda dziewczyna na tym czy innym etapie życia boryka się z problemem rozszerzonych porów. Jeśli chodzi o leczenie tego problemu, ono trwa nie jeden miesiąc i wymaga dużo cierpliwości, ponieważ rozszerzone pory — to cecha struktury skóry. Jednak zawsze można ich poprawnie ukryć. O tym jak zrobić makijaż na rozszerzone pory porozmawiamy w tym artykule.

makijaż na rozszerzone pory

Typ skóry i rozszerzone pory

Najczęściej z problemem rozszerzonych porów na twarzy borykają się posiadaczki tłustej i mieszanej skóry. Dziewczyny z normalnym lub suchym typem skóry, rozszerzonych porów praktycznie nie mają (za wyjątkiem okresu dojrzewania).

Rozszerzają się pory przez to, że w nich gromadzi się sebum, zanieczyszczenia i cząstki obumarłych komórek, w przypadku niewłaściwej lub niewystarczającej pielęgnacji skóry. Dlatego podstawowa zasada pielęgnacji - to codzienne oczyszczanie (w celu usunięcia brudu i tłuszczu) i stosowanie toników zwężających pory.

Obszary, na których najczęściej występują rozszerzone pory to czoło, nos i podbródek. Taki stan skóry najczęściej jest dziedziczony i może pojawić się z czasem, lub nawet rozwinąć się wiele lat później. Przy rozszerzonych porach często pojawiają się czarny i biały trądzik, z leczenie których nie warto zwlekać, a należy pilnie skontaktować się z lekarzem (w celu uniknięcia powstawania blizn na skórze).

Warto również uważnie podchodzić do wyboru kosmetyków, tak jak niektóre kosmetyki nie tylko nie ukrywają twoje pory, ale jeszcze bardziej je rozszerzają. Pozbyć się natychmiast rozszerzonych por nie można, ale można opanować wybraną technikę makijażu dla tego typu skóry, aby zawsze wyglądać na wysokości.

Warto przeczytać również:

Idealne zapachy damskie na lato 2018. Znajdź swój unikalny aromat

Top 5 fryzury damskie wyszczuplające twarz! Szczupłe policzki bez diet!

Makijaż na rozszerzone pory: podstawowe zasady!

Walczyć z rozszerzonymi porami najlepiej za pomocą specjalnej pielęgnacji skóry.Aby szybko stworzyć iluzję pięknej skóry, można skorzystać z prostych technik.

1. Na oczyszczoną skórę nałóż silikonową bazę do makijażu: on wypełni pory i stworzy gładką podstawę do makijażu.

makijaż na rozszerzone pory

2. Jeśli masz tłustą skórę, użyj matowy podkład do twarzy, w skład którego nie wchodzą oleje.

3. Jeśli twoja skórajest sucha, nadaj pierwszeństwo podkładu z efektem rozświetlającym. Dzięki rozproszonym cząstkam światła, pory stają się mniej widoczne.

4. Dla idealnego pokrycia warto stosować podkład za pomocą wilgotnej kosmetycznej gąbki "okrągłymi" ruchami z góry na dół.

makijaż na rozszerzone pory

5. Odciągnij uwagę od rozszerzonych por, przy pomocy rozświetlacza na policzkach i pod brwią. Upewnij się, że brokat nie znalazł się w strefie T, w przeciwnym razie efekt będzie dokładnie odwrotny.

6. Trzymaj w torebce matujące serwetki przesuń, aby robić korekcje makijażu w ciągu dnia.

Warto przeczytać również:

Koreańskie oczyszczanie twarzy - poznaj sekret urody koreanek

Okłady z herbaty na twarz? I nie tylko! 8 nietypowych sposobów wykorzystania torebek z herbaty

10 pomysłów na delikatny makijaż ślubny 2018

Makijaż na rozszerzone pory: kilka ważnych tricków!

Jeśli wszystkie znane techniki już wypróbowałaś, ale rezultat nadal nie jest zadowalający, należy zwrócić uwagę na oryginalny sposób od wizażysty i popularnego blogera Wayne ' a Glossa. Autor oferuje złamać zasady makijażu, zmieniając kroki nakładania pudru i podkładu. W końcu schemat makijażu będzie wyglądać w następujący sposób:

  • Nałożyć cienką warstwę primer – on przygotuje skórę do dalszych zabiegów i pozwoli makijażu trzymać się tak długo, jak to możliwe.
  • Puszystym pędzlem przypudrować twarz. Przezroczysty puder nie da szczelnego pokrycia, ale doskonale ukryje pory i zahamuje powstawanie tłustego połysku.
  • Skorzystaj z matującego podkładu, aby stworzyć efekt idealnie gładkiej skóry.

Maski na rozszerzone pory

Maska z niebieskiej gliny plastycznej:

Nałożyć na twarz na 15-20 minut, a następnie delikatnie spłukać ciepłą wodą.

makijaż na rozszerzone pory

Owsiana maseczka:

Wlać przegotowanej wody do 0,5 szklanki płatków owsianych. Nałożyć na twarz otrzymaną mieszankę, trzymać 20 minut, następnie spłukać ciepłą wodą.

Jajeczno cytrynowa maska:

Ubić na pianę z 1 białka, dodać 0,5 łyżki soku z cytryny, nałożyć na twarz na 15 minut, następnie spłukać zimną wodą.

makijaż na rozszerzone pory

Żelatynowa maska:

1 łyżkę żelatyny zalać 2 łyżkami mleka. Pozostawić mieszaninę do zaparzenia w ciepłym miejscu przez 5-7 minut, następnie należy ją umieścić w kuchence mikrofalowej na 20 sekund. Na oczyszczoną skórę twarzy stopniowo nałożyć warstwę po warstwie, w miarę wysychania poprzedniej. Nałożyć około 3-4 warstw. Po nałożeniu ostatniej warstwy odczekać 15 minut i ostrożnie zdjąć maskę, jak folię.

Miodowa maska:

Wymieszać miód z kilkoma kroplami cytryny, nałożyć na oczyszczoną skórę i delikatnie wmasować. Pozostawić na 5 minut i spłukać ciepłą wodą.

makijaż na rozszerzone pory

A jak ty dbasz o swoją skórę? Co polecisz kobietom, które borykają się z rozszerzonymi porami? Może jednak makijaż na rozszerzone pory jest dobrym rozwiązaniem?