Warto przeczytać również:

Oczyszczanie twarzy kwasami
Najbardziej skuteczne zabiegi na trądzik
Czy warto stosować peeling na pryszcze?
Mezoterapia na trądzik: skuteczny sposób leczenia trądziku

Manualne oczyszczanie twarzy

Nasza skóra codziennie jest narażona na działanie opadów atmosferycznych, promieni słonecznych, kurzu, w wyniku czego zatykają się pory, odbywa się spowolnienie metabolizmu i funkcji oddechowych. Tutaj nie pomogą nawet codzienne zabiegi higieniczne i właściwa pielęgnacja z użyciem środków do mycia twarzy i różnego rodzaju kremów. Aby pozbyć się zaskórników, martwych komórek i sebum, lekarzy kosmetolodzy oferują swoim pacjentom manualne oczyszczanie twarzy.

Manualne oczyszczanie twarzy

Istota metody manualnego oczyszczania twarzy

Jeszcze za czasów starożytnych egipskich królowych manualne lub ręczne czyszczenie twarzy cieszyło się dużą popularnością. Zabieg odnosi się do jednej z metod oczyszczania skóry, którą można wykonywać regularnie, nie bojąc się zaszkodzić skórze. Manualne czyszczenie pozwala na usunięcie zaskórników i rogowych łusek ręcznie lub za pomocą specjalnej metalowej pętli (łyżeczki Uno). Metoda jest stosowana do każdego rodzaju skóry, ale jest najbardziej skuteczna w problemach tłustej, porowatej, podatnej na zapalenia skóry.
Przedłużanie Rzęs Opinie. Warto czy nie? 5 zaskakujących faktów.

Wady i zalety manualnego oczyszczania twarzy, względne przeciwwskazania

Manualne oczyszczanie twarzy ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Do plusów można zaliczyć skuteczne usuwanie zaskórników i korków tłuszczowych w gruczołach łojowych, tak jak w przypadku każdej innej metody czyszczenia usunąć ich praktycznie niemożliwie.

https://prettylady.net.pl/przesuszona-skora-twarzy-co-robic/

Kto ma robić manualne oczyszczanie twarzy?

Najlepiej przeprowadzać zabieg czyszczenia w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, kiedy w organizmie kobiety jest podwyższony poziom estrogenów. Naturalne zmiany hormonalne pozwolą zmniejszyć bolesne odczucia, które pojawiają się zwykle podczas tego zabiegu. Zabieg można wykonywać przy tłustej skórze raz na tydzień lub raz na 10 dni, przy suchej i normalnej - 1 raz na miesiąc.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu:

  • Białe kropki (prosaki)
  • Czarne punkty (zaskórniki)
  • Trądzik ( bez oznak stanu zapalnego)
  • Brud i nadmiar sebum (zatykanie porów)
  • Czyraki

Do oczywistych wad należą:

  • Dość wysoki stopień bólu.
  • Duży procent prawdopodobieństwa zakażenia skóry (jeśli nie są przestrzegane zasady aseptyki i antyseptyki).

Przeciwwskazania:

  • Nie można przeprowadzać w czasie miesiączki
  • Zapalne choroby skóry
  • Ciężki stopień porażenia trądzikiem
  • Podwyższone ciśnienie
  • Demodex
  • Poszerzone naczynka na twarzy
  • Względnym przeciwwskazaniem może być również niski próg bólu lub wysoki stopień czułości. W tych przypadkach pacjent może po prostu nie wytrzymać procedurę do końca.

Manualne oczyszczanie twarzy

Etapy przeprowadzenia mechanicznego czyszczenia twarzy

  1. Aby skutecznie przeprowadzić zabieg manualnego oczyszczania twarzy, najpierw skóra przecierana jest specjalnymi środkami (oczyszczające żele, pianki), aby usunąć resztki kosmetyków do makijażu, tłuszczu i kurzu. W przypadku silnego zabrudzenia na skórę nakładają maskę oczyszczającą.
  2. Następnie twarz należy rozparzyć za pomocą wapazonu lub rozgrzewającego kremu, co pozwoli na skuteczne usunięcie korek tłuszczowych. Po przygotowaniu twarzy do czyszczenia, kosmetyczka ma około 15-20 minut bezpośrednio na oczyszczanie twarzy. Rzecz w tym, że po upływie 20 minut pory zaczynają się zamykać, po czym usunięcie zaskórników może stać się bolesne lub skończyć się zakażeniem.
  3. Po zakończeniu procedury można zrobić maskę łagodzącą lub użyć kremu do twarzy. Jeśli warunki na to pozwalają, do kompleksowej pielęgnacji stosowane również są zabiegi fizjoterapii (darsonwalizacja, jonoforeza, promieniowanie podczerwone) lub masaż za pomocą ciekłego azotu.

[caption id="attachment_974" align="alignleft" width="267"]Manuale czyszczenie twarzy Łyżeczka Unna[/caption]

Prowadząc manualne czyszczenie twarzy, kosmetyczka może użyć Łyżkę Unna. Narzędzie stosowane jest w celu zapobiegania urazom, tak jak łyżeczka ma z jednej strony małą powierzchnie z jednym otworem, przez którą łatwo można usunąć brud. Istnieją odmiany łyżczek, powierzchnia robocza których jest równa zwykłej łyżeczce do herbaty z dużą ilością otworów. Łyżeczkę używają tylko po wstępnym przygotowaniu (oczyszczaniu i rozparzeniu skóry).

W przypadku braku łyżki Unna, kosmetyczka pracuje palcami, owiniętymi w sterylne chusteczki. Nie można od razu po zabiegu opuszczać salon kosmetyczny i wychodzić na ulicę. Najlepszym rozwiązaniem będzie zrelaksować się w ciągu 30-40 minut, aby skóra doszła do stanu naturalnego, a pory się w pełni zwęziły.

 

https://prettylady.net.pl/skuteczne-sposoby-na-popekane-usta/

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu manualnego oczyszczania twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy

Zaraz po zabiegu na twarzy można zauważyć zaczerwienienia i obrzęki, które schodzą w ciągu dnia. Jeśli skóra jest sucha, skłonna do stanów zapalnych lub z nadwrażliwością, ślady pozabiegowe mogą być widoczne w ciągu 3 dni.

Przez kilka dni po zabiegu powierzchniowe warstwy komórek obumierają i zaczyna się proces złuszczania, a w skórze uruchamiają się procesy regeneracji. Zewnętrznie wygląda cały proces jak mały peeling, który szybko mija przy codziennym stosowaniu środków nawilżających i odżywek.

Największym utrapieniem jest rozwój procesu zapalnego. To zdarza się w przypadku naruszenia przez lekarza-kosmetologa zasad aseptyki i antyseptyki. Jeśli zauważysz oznaki stanu zapalnego, należy skontaktować się z lekarzem-dermatologiem.

Kilka zaleceń:

Manualne czyszczenie twarzy nie powinno trwać zbyt długo, ponieważ pory stopniowo się zamykają i oczyszczanie skóry staje się praktycznie niemożliwe. 

W przypadku nasilenia stanu zapalnego, znacznej liczby uszkodzeń zaleca się czyszczenie twarzy etapami. Za jeden zabieg usuwają tylko część zaskórników albo trądziku, a resztę pozostawiają na kolejne sesji. Dzięki takiemu podejściu udaje się uniknąć komplikacji.

Wynik zabiegu:

[caption id="attachment_976" align="alignleft" width="450"]Manualne oczyszczanie twarzy Wynik zabiegu[/caption]

Manualne czyszczenie twarzy – to najlepszy sposób na poprawę kondycji skóry.

Podczas zabiegu usuwana jest warstwa rogowa, eliminowane nierówności, skóra staje się bardziej gładka i delikatna.

Pory są oczyszczone, ich wizualna ilość maleje, struktura skóry wyraźnie się poprawia.

Pryszcze, zaskórniki i czarne kropki prawie całkowicie znikają. Taki wynik można uzyskać po pośrednim peelingu.

Przez 3-5 dni rozpoczyna się proces naturalnego łuszczenia. Kilka dni później po czyszczeniu skóra odzyskuje normalną równowagę płynów w komórkach i zyskuje zdrowy wygląd.

Koszt zabiegu manualnego oczyszczania twarzy:

Usługę dzisiaj oferują praktycznie we wszystkich gabinetach kosmetologicznych. Ceny na taki zabieg się różnią, ale średnio koszt manualnego oczyszczania twarzy to około 180-250 pln bez kosztów dodatkowych zabiegów.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.