Jak ukryć zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami są problemem, z którym boryka się wiele kobiet. Pojawiają się nawet u młodych osób. Co więcej, obszar pod oczami jest miejscem, gdzie mimiczne zmarszczki są często widoczne jako pierwsze na twarzy. Można jednak zastosować odpowiednią profilaktykę, aby nie dopuścić do większych zmian w obrębie skóry, odpowiednią o nią dbać i pielęgnować oraz stosować kosmetyki, które zniwelują widoczność zmarszczek pod oczami np. odpowiedni podkład kryjący zmarszczki. W tym wpisie odpowiemy Ci na pytanie Jak ukryć zmarszczki pod oczami.

Jak i dlaczego powstają zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami pojawiają się bardzo wcześnie, ponieważ ten obszar twarzy pokrywa bardzo cienka i niezwykle delikatna warstwa skórna. Młoda skóra posiada dużo kolagenu i elastyny. One wpływają na gładki i ujędrniony jej wygląd, więc nie ma na niej głębokich zmarszczek, więc zazwyczaj młodym dziewczynom nie jest potrzebny specjalny podkład kryjący zmarszczki. Pomimo tego, mimiczne zmarszczki pojawiają się bardzo wcześnie. Ten typ zmarszczek jest widoczny szczególnie w kącikach oczu (tzw. „kurze łapki”) oraz na dolnych powiekach. Na powstawanie zmarszczek pod oczami ma też wpływ szereg innych czynników. Na przykład częste eksponowanie twarzy na szkodliwe promienie słoneczne, korzystanie z solarium, sucha skóra, nieumiejętna pielęgnacja i demakijaż, palenie papierosów, zła dieta, problemy hormonalne, uwarunkowania genetyczne, a nawet nasza indywidualna mimika twarzy.
Przedłużanie Rzęs Opinie. Warto czy nie? 5 zaskakujących faktów.

Jak poradzić sobie z problem widocznych zmarszczek pod oczami?

zmarszczki-pod-oczami

Nawet kiedy nie pojawiły się u nas jeszcze zmarszczki pod oczami, to warto zastanowić się na odpowiednią pielęgnacją i wytworzeniem pozytywnych nawyków, które pomogą spowolnić ten proces. Jeśli zauważamy u siebie pierwsze mimiczne zmarszczki, to z jeszcze większą dokładnością należy dbać o ten obszar skóry oraz stosować się do kilku podstawowych zasad. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z tym problemem jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych. Warto zakupić krem pod oczy ze składnikami takimi jak np. retinol, kolagen, kwas hialuronowy czy witamina E. Może być też taki, który będzie dedykowany okolicom oczu z pierwszymi śladami zmarszczek pod oczami. Musimy także wykonywać odpowiednio demakijaż: nie pocierać i nie naciągać zbyt mocno okolic oczu, nie traktować ich wysuszającymi preparatami z silnymi środkami myjącymi, a przede wszystkim nie kłaść się spać bez zmycia makijażu. Kolejnym krokiem w walce ze zmarszczkami mimicznymi jest odpowiednie nawodnienie naszej skóry. Większość osób, to powtarza, ale jest to najprostsza zasada dla zachowania zdrowia i urody – nawadnianie się od wewnątrz to podstawa. Wypijanie dużej ilości wody ma zbawienny wpływ na wygląd naszej cery i późniejsze występowanie zmarszczek pod oczami. Istotne jest też rozsądne korzystanie z solarium oraz nie eksponowanie twarzy na promienie słoneczne i inne szkodliwe czynniki środowiskowe bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Czy makijaż może ukryć zmarszczki pod oczami?

Zmarszczki pod oczami nie dodają kobietom uroku, więc warto wiedzieć, że z tym problemem może poradzić sobie również umiejętny makijaż z zastosowaniem kilku technik i specjalnych kosmetyków m.in. podkładu kryjącego zmarszczki. Aby nie uwydatnić naszego problemu zmarszczek mimicznych należy nakładać pod oczy cienkie warstwy kosmetyków, żeby nie podkreślić jeszcze bardziej tego, co tak naprawdę chcemy zakryć. Pierwszym krokiem jest właściwa aplikacja i nie przesadzanie z wieloma warstwami produktów. Możemy do tego celu wykorzystać specjalne, cienkie pędzelki lub aplikatory. Pamiętajmy też, aby przed wykonaniem makijażu odpowiednio przygotować cerę tj. oczyścić ją, nałożyć krem oraz krem pod oczy. Idealnym kosmetykiem, który pomoże uporać się z widocznymi zmarszczkami pod oczami jest korektor np. przeciwzmarszczkowy lub liftingujący. Kolejnym produktem do tego celu jest specjalny podkład kryjący zmarszczki o lekkiej konsystencji delikatnym kryciu. Jego cienką warstwę również można nałożyć w okolice powiek. Również makijaż oczu może pomóc odwrócić uwagę od zmarszczek mimicznych. Należy w nim unikać brokatu, błyszczących cieni i zbyt mocnych kolorów. Więcej szczegółów na temat makijażu na zmarszczki przeczytasz w naszym artykule pod tym linkiem.

Jak widać z dość powszechnym problemem zmarszczek pod oczami każda kobieta może sobie poradzić. Nawet jeśli proces ich powstawania już się rozpoczął, można go znacznie zwolnić stosując odpowiednią pielęgnację, właściwy styl życia oraz nakładając specjalny makijaż.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.