Warto przeczytać również: 

Jakie cienie do powiek wybrać?
Jak ładnie pomalować brwi cieniem? Techniki malowania brwi
Makijaż dla małych oczu - jak optycznie powiększyć oczy
Jak dobrać kształt brwi do typu twarzy? Najważniejsze zasady

Jaki makijaż pasuje do zielonych oczu?

Zielone oczy występują w naturze znacznie rzadziej, niż brązowe lub niebieskie, i już same w sobie są ważną częścią wyglądu kobiety. Jedną z głównych cech zielonych oczu jest to, że mogą one zmieniać swój odcień w zależności od oświetlenia, ubrania i oczywiście makijażu. I byłoby dziwnie z tego nie skorzystać. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o wszystkich możliwościach w makijażu dla zielonych oczu, które otwierają się przed dziewczynami.

Masz brązowe lub niebieskie oczy? A może szare? Koniecznie musisz zapoznać się z tym, jak dobrać cienie do koloru oczu.

makijaż dla zielonych oczu

Makijaż dla zielonych oczu - krok po kroku (Filmik)

https://www.youtube.com/watch?v=FiP21CKeg4o

Źródło: Still GlamorUs YouTube

5 podstawowych zasad makijażu zielonych oczu

  1. Pierwsza i najważniejsza zasada pięknego makijażu dla zielonych oczu brzmi tak: preferowane są ciepłe a nie zimne odcienie.
  2. Fioletowy – to właśnie ten kolor, który znajduje się naprzeciwko zielonego na kole kolorów, dlatego wszystkie odcienie z tej gamy tworzą wyraźny kontrast z oczami.  Oprócz wszystkich odcieni fioletu, wybieraj cienie z musztardowym, brzoskwiniowym lub ceglasto-czerwonym odcieniem.
  3. Aby kolor wyglądał na powiekach jeszcze bardziej nasyconymm, połącz go ze złotymi lub brązowymi cieniami (na przykład, w wersji makijażu smokey ice): takie odcienie pomagają "zapalić" wygląd.
  4. Mówiąc o czerwonych odcieniach: ich warto również dodać do kosmetyczki. Po pierwsze, czerwony również dobrze kontrastuje z kolorem zielonym, a ponadto czerwone odcienie znajdują się na szczycie popularności w makijażu oczu, więc spróbuj urozmaicić swój styl, dodając do niego jaskrawy akcent.

    Wskazówka! Czerwone odcienie w przypadku niewłaściwego obchodzenia łatwo mogą nadać twarzy bolesny widok, więc jeśli zdecydujesz się korzystać z cieni takiego koloru, najprościej zabezpieć się tak: najpierw przerysuj linie wodną czarną lub ciemno-brązową kredką, a czerwoną linię przesuń nieco wyżej.

  5. Zielone cienie, eyeliner czy tusz do rzęs – to również dobry sposób, aby podkreślić zielone oczy. Ale wybieraj odcienie albo jaśniejsze albo ciemniejsze od koloru twoich oczu: opcja "ton w ton" nie da pożądanego efektu. Świetny wybór – eyeliner z oliwkowym odcieniem lub kolor khaki (ale w takim makijażu nie zapomnij gęsto wytuszować rzęsy tuszem). Zielone cienie można również łączyć z szarymi, czarnymi, niebieskimi, złotymi i brązowymi.

Wskazówka! Użyj  coś jednego – zielone cienie, eyeliner albo tusz do rzęs. W przeciwnym razie makijaż nie będzie harmonijny.

Jakie cienie do zielonych oczu wybrać?

Dlatego, aby podkreślić zielony kolor oczu, użyj te kolory w makijażu do zielonych oczu (nie tylko oczu, ale w grę wchodzi również kolor różu, szminki, które mogą doskonale podkreślić zielone oczy). Dokładnie dobrany kolor różu na rumieniec lub różowej szminki, jeszcze bardziej wzmacniają naturalny kolor oczu i zmuszą zielone oczy po prostu świecić się swoim tajemniczym i magicznym odcieniem. Ważne jest tak że pamiętać o tym, że makijaż musi być trwały. Jeżeli nie wiesz co zrobić żeby twój makijaż był trwały - czytaj w naszym wpisie!

Makijaż dla zielonych oczu

Zielone oczy mogą występować w różnych odcieniach: szaro-zielone, zielono-niebieskie, oliwkowe, ciepłe żółto-zielone. W związku z tym, trzeba rzetelnie dobierać swój odcień do własnego, niepowtarzalnego koloru oczu. Na przykład, jeśli spojrzeć na koło kolorów dla żółto-zielonych oczu bardziej odpowiednie będą fioletowe odcienie w makijażu do zielonych oczu. Dla zielono-niebieskich - czerwono-różowy, brzoskwiniowy kolor makijażu. Oczy koloru oliwkowego podkreśli fioletowo-różowy odcień. Również dla zielonych oczu dobrze pasują: szare, beżowe, brązowe, miedziane. Warto zauważyć, że jeśli oczy mają żółte przebarwienia, fioletowego koloru w makijażu dla takich oczu używać nie warto, bo ten kolor uwydatnia i podkreśla te prebarwienia.

https://prettylady.net.pl/rodzaje-kresek-na-powiekach/

Jaki eyeliner, kredkę i tusz do rzęs wybrać w makijażu dla zielonych oczu?
Makijaż do zielonych oczu

Makijaż dla zielonych oczu idealnie wygląda w połączeniu z szarym, brązowym, czarnym, śliwkowym, złotym, srebrnym, fioletowym lub zielonym eyelinerem lub kredką. Jeśli na powieki nałożysz fioletowy/różowy cień, to dolną krawędź rzęs można podkreślić szarą, czarną lub zieloną kredką (pamiętaj o wyborze koloru zielonego odcienia - nie powinien on być tylko na zielono). Aby ładnie podkreślić rzęsy i wzrok, można nałożyć na końcówki rzęs (po nałożeniu czarnego lub brązowego tuszu do rzęs) kolorowy tusz - purpurowy, fioletowy lub zielony.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głownej Pretty Lady - Blog kosmetyczny.