Szybko nie zawsze znaczy korzystnie. Jeśli nie możesz żyć bez fast foodów, ale za każdym razem, cierpisz z powodu wyrzutów sumienia, gdy zajadasz depresję jesienną hamburgerem lub frytkami, nadszedł czas, by coś zmienić. Okazuje się, że i dietetyczny fast food w domu można zrobić bezpiecznym dla figury. Nasze proste wskazówki pomogą ci przygotować tylko zdrowe przekąski.

Jak przygotować dietetyczny fast food?

Zmień stosunek do chleba 

dietetyczny fast food

Pyszne bułeczki można znaleźć w większości szybkich przekąsek. Produkt ten nie zawiera praktycznie nic pożytecznego, ale bogaty w skrobię i szkodliwe szybkie węglowodany. Aby fast food stał się bardzo przydatnym, wymień kaloryczne bułeczki na wieloziarnisty chleb bogaty w błonnik.

Wybieraj lekkie, warzywne koktajle albo smoothie

dietetyczny fast food

Większość koktajle zamieniły się z dobrej przekąski w prawdziwy fast food — nadmiernie kaloryczne, bardzo słodkie i pełne dodatków na bazie barników i cukru. Smoothie to doskonała opcja, ale tylko w tym przypadku, jeśli jest wykonana z niesłodkich owoców, warzyw i nie zawiera żadnych "obcych" dodatków.

Polecamy zatrzymać swój wybór na składnikach warzywnych koktajli, oczyszczających organizm. Może to być, na przykład, wegetariańskie smoothie ze szpinaku, kapusty kale i selera lub orzeźwiający koktajl z ogórkiem i bazylią.

Gotuj zdrowe sosy

dietetyczny fast food

Co jest złego w sosach do fast foodów? Przede wszystkim, często nawet nie wiesz, z czego ten sos składa się. W większości przypadków: to kaloryczne sosy na majonezie, zazwyczaj z dodatkiem różnych substancji zapachowych, konserwantów i innych dodatków, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Aby sos nie był szkodliwym możesz poprosić o wymianę niesmacznego sosu na oliwę z oliwek.

Więcej warzyw

dietetyczny fast food

Skład najbardziej promowanych fast foodów mniej więcej taki: szybkie węglowodany (biała bułeczka), mięso (smażone w oleju) i ser. Nietrudno wyobrazić sobie, jak ciężko ta tucząca węglowanowa bomba będzie przyswajana przez organizm.

Inna sprawa — fast food na bazie warzyw. Idealna kanapka będzie, na przykład, z sałaty, pomidorów, oliwy z oliwek z ziołami i każdego białkowego elementu, gotowanego w korzystny sposób (w piekarniku lub na parze).

Przygotuj chipsy i frytki alternatywnym sposobem

dietetyczny fast food

Na pewno wiesz, że krzywda od ziemniaków mocno przesądzony. Ten produkt jest bogaty w witaminę C, witaminy z grupy B, przydatne w skrobię, błonnik, potas i magnez. Oprócz tego, ziemniaki — produkt dietetyczny, który zawiera tylko 80 kcal na 100 g. To samo odnosi się do fast foodów z ziemniaków. Jeśli będziesz używać do frytek wysokiej jakości olej roślinny, zmieniając go do każdej porcji i podawać go z naturalnym niskokalorycznym sosem, szkody taka przekąska nie przyniesie. Oprócz tego warto spróbować przygotować marchewkowe chipsy jako alternatywa ziemniakom.