Kiedy pojawia się chęć wprowadzenia zmian w życiu, modne fryzury 2020 przyjdą na ratunek. Piękna fryzura damska może natychmiast zmienić wizerunek, podkreślić korzystne rysy twarzy i, jeśli to konieczne, ukryć wady. Fryzura, odpowiednio dobrana i jakościowo wykonana może odmładzać nawet o dziesięć lat. Ale nie zapominaj, że należy odpowiednio wybrać cięcie nie tylko opierając się na trendach w stylizacji włosów, ale uwzględniając także przy wyborze osobiste rysy. Jeśli wybrana fryzura nie pasuje do kształtu twarzy, wynik może być kiepski.

Trzeba trzeźwo ocenić-czy wybrana stylizacja jest odpowiednia dla ciebie. Dalej w artykule opowiadamy, jaką fryzurę damską wybrać, aby wyglądać idealnie.

Modne fryzury 2020 - podstawowe zasady udanej fryzury

 • Czego lepiej nie robić dla pociągłej twarzy:
 1. przedziałek po środku;
 2. gładkie proste włosy;
 3. bardzo długie włosy;
 4. krótki, do połowy policzka bob;
 5. grube, głębokie grzywki.
 • Jakie fryzury pasują do pociągłej twarzy:
 1. asymetryczne fryzury;
 2. lekkie, niechlujne loki;
 3. krótkie, zwiewne grzywki.
 • Czego lepiej nie robić dla okrągłej twarzy: 
 1. fryzurę, która ma długość tylko do brody;
 2. bardzo bujne loki;
 3. długie proste grzywki.
 • Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy:
 1. asymetryczne fryzury;
 2. ukośne grzywki;
 3. strzyżenie do ramion lub dłuższe, asymetryczny bob.

Najmodniejsze fryzury 2020 - Aktualne trendy oraz przykłady stylizacji

Naturalność, lekkość, romantyczność — wszystkie fryzury, niezależnie od długości, są tak kobiece, jak to tylko możliwe. Bouffant i kaskady naturalnie w przeszłości. Wielowarstwowość i mała drabina są dopuszczalne tylko w celu uzyskania lekkiej objętości. Zobacz, jakie fryzury damskie są aktualne w tym roku.

Wydłużony bob. Jeśli w zeszłym roku wszystkie it-girls obcięły swoje długie loki, teraz, wręcz przeciwnie, odrastają. Tak więc krótki bob stopniowo przekształcił się w długi i stał się najpopularniejszą fryzurą tego roku. Piękno tej fryzury polega na tym, że pasuje prawie wszystkim, niezależnie od kształtu twarzy i rodzaju włosów. Zarówno fale plażowe, jak i gładkie pasma wyglądają dobrze na wydłużonym bobie. Można go układać po każdej stronie i codziennie zmieniać swój stylowy look. Więc masz wiele możliwości do eksperymentowania.

modne-fryzury-2020-1

Pixie. W 2020 roku aktorka Zoe Kravitz i modelka Cara Delevigne dały tej fryzurze nowe życie. Wśród różnych technik i opcji najbardziej popularna stała się gładka, lekko przylizana fryzura, najlepiej z bocznym przedziałkiem. Styliści włosów polecają układać krótkie włosy kroplą żelu lub pastą do stylizacji, żeby dostać modny i odważny look.

modne-fryzury-2020-3

Gruba grzywka. Moda na lata 70.powraca. W trendzie grube grzywki, które kształtują twarz, w połączeniu z miękkimi falami plażowymi, takimi jak ma Taylor Swift. Podobny efekt można łatwo uzyskać za pomocą pianki do włosów i sprayu utrwalającego. W tym samym czasie grzywka powinna być długa i poszarpana.

modne-fryzury-2020-4

Długie, gładkie włosy. Pomimo popularności krótkich fryzur, moda na długie włosy nigdy nie zniknęła. A w tym roku zainteresowanie taką fryzurą wzbudziła sama Kim Kardashian, wychodząc w świat z superdługą fryzurą gładką. Dzięki temu kobietynadal starają się zapuścić włosy i uczynić je tak gładkimi i jedwabistymi, jak to tylko możliwe. Aby osiągnąć ten wynik, trzeba ciężko pracować i wybrać właściwą pielęgnacje.

modne-fryzury-2020-5

Zobacz również: Jak chronić włosy przed prostowaniem 

Modne krótkie fryzury 2020

Krótkie fryzury pasują prawie wszystkim – wystarczy znaleźć swój styl i nie bać się eksperymentować.. Jak już wspomniałyśmy wcześniej - głównym trendem tego roku jest naturalność. W dzisiejszych czasach aktualne są fryzury takie jak bob, pixie, gavroche, quady, undercut i, wyobraź sobie, fryzura na grzybka (znana również jako bowl). Na szczycie stylu grzywki, szczególnie długie, podzielone na dwie części – wyglądają bardzo uroczo! Oto kilka przykładów modnych krótkich fryzur.

modne-fryzury-2020-5-1

modne-fryzury-2020-1-1

modne-fryzury-2020-2-1

modne-fryzury-2020-3-1

modne-fryzury-2020-4-1

modne-fryzury-2020-q

modne-fryzury-2020-qq

modne-fryzury-2020-6

modne-fryzury-2020-5-1

modne-fryzury-2020-4-2

Modne fryzury 2020 na średnie włosy

Kaskada, drabina lub bob — jakie fryzury są aktualne w tym w roku? Zobacz najpopularniejsze przykłady.

modne-fryzury-2020-1-2

modne-fryzury-2020-3-2

modne-fryzury-2020-4-3

modne-fryzury-2020-5-2

modne-fryzury-2020-6-1

modne-fryzury-2020-8

Jaką fryzurę na długie włosy wybrać?

Sezon 2020-2021 przedstawia ogromną różnorodność opcji fryzur dla długich włosów. Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje grzywka. Z łatwością pomoże radykalnie zmienić obraz. Najmodniejszą decyzją w 2020 będzie grzywka, a ona ma wiele opcji. U szczytu trafności: proste grzywki, ultrakrótkie grzywki i grzywki po obu stronach.

Przczytaj również: Jak dbać o włosy na wakacjach? 

Jednym z głównych trendów tego sezonu jest kaskada. Jest idealna zarówno dla młodych dziewczyn, jak i kobiet w wieku powyżej 40 lat. Modna kaskada będzie wyglądać spektakularnie na ciemnych i rozjaśnionych długich włosach.

modne-fryzury-2020-1-3

modne-fryzury-2020-7

modne-fryzury-2020-2-3

modne-fryzury-2020-3-3

Więcej ciekawych treści na temat piękna i pielęgnacji włosów szukaj na naszej stronie "PrettyLady". Na przykład wcześniej pisałyśmy o bezpieczniej wizycie u fryzjera i manicurzystki - o czym warto wiedzieć.