Tanie vs luksusowe kosmetyki. Rozbijamy mity

Tanie vs luksusowe kosmetyki. Czy warto przepłacać?

Każda dziewczyna mimowolnie przeglądając półki kosmetyczne, obserwuje, że dość często podobne produkty, z takimi samymi funkcjami, ale różnymi firmami, różnią się w cenie. I reklama przekonuje nas kupować najdroższe, bo im droższy, tym środek jest bardziej efektywny. Ale czy tak jest? Czy warto przepłacać za drogie kosmetyki czy lepiej kupować tanie?

Specjalnie dla ciebie redakcja prettylady opowie wszystkie mity o kosmetykach, a także podpowie co jest lepsze – tanie czy luksusowe kosmetyki.

tanie vs luksusowe kosmetyki 1

Czym się między sobą różnią tanie a luksusowe kosmetyki

Musisz zrozumieć, że kosmetyki “mass market”, jak zwykle, nie mają jakiegoś znaczącego wpływu na skórę. Wynika to z faktu, że skład takich kosmetyków, skierowany wyłącznie na utrzymanie dobrego stanu skóry, dlatego jest dobierana w taki sposób, aby podchodzić do szerokiego grona konsumentów.

Składniki wchodzące w skład drogich kosmetyków są droższe od gotowych produktów segmentu “mass market”, więc takie komponenty nie mogą wchodzić w skład tanich kosmetyków.

tanie vs luksusowe kosmetyki 1

Takie środki są szeroko reprezentowane na rynku kosmetycznym, ponieważ mają atrakcyjną dla konsumenta niską cenę, ale na pewno znacznie ustępują w jakości kosmetykom luksusowym,

Do mas-market’u należą: L ‘ Oreal, Pupa, Max Factor, Mary Key, Pupa, Revlon, Lumene, Garnier i tak dalej.

Kosmetyki “lux-market” opracowane w celu rozwiązywania konkretnych problemów kosmetycznych, zawierają aktywne składniki w odpowiedniej koncentracji.

Często jednak o cenie takich kosmetyków decyduje nie tylko ich skład, ale i nazwa firmy. Dlatego, kupując te kosmetyki, czasem trzeba przepłacać za znane marki.

Przykłady: Lancome, Chanel, Dior, Guerlain.

Rozbijamy mity o kosmetykach 

  • Mit nr 1. Drogi krem pozbawi nas od starzenia skóry

Każdy krem, nie ma znaczenia drogi on czy tani, nie jest w stanie zatrzymać procesu starzenia. Kosmetyki są nam potrzebne do tego, aby dbać o skórę twarzy, ale nie walczyć ze zmarszczkami.

  • Mit nr 2. Drogi krem lepiej wnika w skórę i daje widoczny rezultat

Nie tylko tani, ale i nawet najdroższy krem nie jest w stanie przeniknąć w głąb skóry. Skóra zapobiega przenikaniu wszelkich składników głębiej naskórka.

  • Mit nr 3. Drogi krem bardziej korzystny dla skóry i ma naturalny skład

Wszelkie kosmetyki, które zostaną umieszczone w tubki, nie mogą być w pełni naturalne, bo wtedy by nie mogli być przechowywane długo.

  • Mit nr 4. Drogie kosmetyki pasują wszystkim dziewczynom

Wybierać krem należy nie tylko na podstawie budżetu, ale i na podstawie indywidualnych cech skóry. Przed zakupem koniecznie zapoznaj się ze składem i udaj się do konsultantów w sklepie kosmetycznym.

  • Mit nr 5. Drogie kosmetyki są lepsze od kosmetyków mas-market

Często drogie opakowania i popularność marki wynosi więcej niż połowę kosztów środku. Wartość kosmetyków polega w zasadzie na doborze substancji aktywnych i użyciu wysokiej jakości składników.

1 komentarz
  1. […] Tanie vs luksusowe kosmetyki. Rozbijamy mity […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *