✅Peeling do twarzy – jak stosować i jaki wybrać❤️

Peeling do twarzy – zabieg, który polecany jest przez wiele dermatologów, ponieważ jest w stanie zredukować drobne przebrawienia i blizny. Jednak stosując peeling do cery trądzikowej warto wiedzieć o przeciwwskazaniach i technice przeprowadzania zabiegu.

Peeling do twarzy

Zabiegi na trądzik są uważane za uzasadnione tylko w przypadku, gdy pomagają rozwiązać problem i nie wpływają negatywnie na skórę. Dziś postanowiliśmy sprawdzić, czy warto stosować peeling do twarzy.

Peeling do twarzy

Jak stosować Peeling do twarzy

Peeling jest zabiegiem kosmetycznym, z którym zostanie usunięta określona warstwy z powierzchnią skóry. Chodzi mi dokładnie o usunięcie, a nie łagodzenia lub leczenie. Z pomocą pewnej techniki i środków, możliwy jest mechaniczny, laserowy, peeling chemiczny, dzięki któremu zewnętrzna warstwa skóry staje się cieńsza. To ułatwia dostęp do głębokich warstw skóry, a tym samym zwiększa skuteczność leczenia różnymi środkami. W tym samym czasie, peeling – to znaczną ilość mikrouszkodzeń skóry, dzięki którym może pojawić się efekt odwrotny.

Oddziaływanie peelingu na skórę

Peeling pomaga usunąć martwą warstwę naskórka i w ten sposób zaktualizować komórki skóry i poprawić krążenie krwi. Głównie działa peeling przeciwzmarszczkowo i odmładzająco. Dlatego najczęściej stosuje się peeling na blizny lub w celu poprawy stanu skóry. Po takim zabiegu skóra jest oczyszczona od martwych komórek, szybciej zachodzą procesy regeneracji, poprawia się krążenie krwi.

Blizny po peelingu stają się znacznie mniejsze, ze skóry znika zaczerwienienie i stan zapalny. W ten sposób, normalizuje się praca gruczołów łojowych, eliminują się łojowe korki i oczyszczają się pory.

Jaki peeling to cery trądzikowej wybrać?

Peeling można wykonywać w domu lub w gabinecie kosmetologicznym. W zależności od ciężkości i rodzaju uszkodzeń skóry dobierany jest odpowiedni rodzaj peelingu do twarzy.

Najbardziej popularne ze wszystkich rodzajów peelingu to laserowy, kosmetyczny peeling, mechaniczny, i ultradzwiękowy. Rozważmy każdy z nich oddzielnie.

Laserowy peeling do twarzy

Peeling do twarzy-2Laserowy peeling ma najbardziej skuteczny efekt w walce z wysypkami na skórze i jest najbardziej popularnym peelingiem na pryszcze na dzień dzisiejszy. Za pomocą laserowego szlifowania można łatwo i szybko odmłodzić skórę, zrobić ją aksamitną i gładką. Pod wpływem lasera redukowane są nawet stare blizny cięcia na skórze, rozstępy, czarne kropki i plamy pigmentacyjne.

Za pomocą laserowego peelingu leczy się wiele niedoskonałości skóry:

 • rozstępy;
 • blizny;
 • trądzik;
 • przebarwienia;
 • zmarszczki.

Laserowy peeling do twarzy pomaga stymulować produkcję kolagenu, dzięki czemu rozpoczyna się proces regeneracji tkanek i komórek, i blizny znikają w bardzo krótkim czasie.

Laserowy peeling odbywa się kilka razy z przerwą między sesjami od tygodnia do 10 dni. Każdy zabieg trwa w czasie nie więcej niż 30 minut. Już po pierwszej sesji będzie widoczny rezultat.

Po szlifowaniu na skórze może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk. Jest to normalne i nie powinno powodować niepokój pacjenta.

Przeciwwskazaniem do laserowego peelingu jest ciąża, karmienie piersią, padaczka, cukrzyca.

Mechaniczny peeling na trądzik

Peeling do twarzy-4

Ten rodzaj peelingu na do twarzy, prowadzony jest przez specjalistów z gabinetu kosmetologicznego. Mechaniczny peeling pomaga przeprowadzić szlifowanie skóry, po czym staje się ona bardzo gładką. Po peelingu zmniejsza się ilość zmarszczek i wyrównuje się odcień skóry. Skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Mechaniczny peeling może być powierzchowny lub głęboki. Powierzchowny peeling zawiera brushing, gommage, foliowe maski i mikro-krystaliczny peeling. Głęboki peeling składa się z mikro-krystalicznego peelingu i złuszczania skóry.

Wskazania do przeprowadzenia peelingu mechanicznego:

 1. trądzik;
 2. związane z wiekiem zmiany skóry;
 3. ciemne plamy.

Brushing odbywa się za pomocą specjalnej głowicy obrotowej szczotki. Procedura ta jest dość bolesna i dlatego nie nadaje się dla osób z bardzo wrażliwą skórą. W przypadku skóry tłustej, skłonnej do wyprysków, wystarczy zrobić peeling raz w tygodniu. Jeśli skóra jest normalna — jeden raz na miesiąc.

Krystaliczny peeling odbywa się za pomocą kryształów aluminium, które wyrównują ton skóry i pomagają usunąć warstwę rogową.

Gommage to peeling, który odbywa się za pomocą enzymów roślinnych. Pomaga usunąć warstwę rogowych łusek i oczyszcza skórę. Foliowa maska nakłada się na skórę, a następnie jest usuwana wraz z warstwą rogową. Pryszcze po peelingu wysuszają się, a następnie z czasem znikają zupełnie.

Ultradziękowy peeling do twarzy

Ultradziękowy peeling do twarzyNajmniej bezbolesnym i pourazowym peelingiem dla skóry jest ultradźwiękowy peeling. Ultradźwiękowy peeling najlepiej nadaje się do suchej i odwodnionej skóry. Pomaga nawilżyć skórę, aby stała ona miękką i delikatną. Taki peeling jest dobry w tym przypadku, gdy zabieg jest bezdotykowy. Pod wpływem specjalnych urządzeń, które generują ultradźwięk, w trakcie zabiegu występuje nie tylko powierzchniowe, ale i głębokie oczyszczenie skóry. Ogromnym plusem jest to, że dzięki działaniu ultradźwięków ze skóry maksymalnie wydalają się produkty przemiany gruczołów łojowych i potowych, a także pozostałe składniki kosmetyków. Zabieg oczyszcza skórę, jest bardzo wydajny, jednocześnie poprawiając krążenie krwi.

Kosmetyczny peeling  do twarzy

Kosmetyczny peeling  do twarzyKosmetyczny peeling odbywa się za pomocą mechanicznego lub chemicznego działania na skórę. Kosmetyczny peeling pomaga wyrównać strukturę skóry, poprawić jej koloryt, oczyścić pory, zorganizować pracę gruczołów łojowych i wysuszyć wysypki.

Podczas takiej procedury w komórkach skóry aktywnie produkuje się naturalny kolagen, skóra jest nasycona tlenem dzięki udoskonalonemu układu krążenia. Kosmetyczny peeling może być głęboki, powierzchniowy i środkowy.

Najlepszy peeling do twarzy

Za najbardziej trudny uważany jest głęboki peeling skóry. Wykonuje się taki zabieg tylko w szpitalu i pod wpływem doświadczonych specjalistów. Głęboki peeling stosuje się w przypadkach, gdy istnieją poważne podstawy do jego przeprowadzenia.

Najbardziej powszechnym jest środkowy i powierzchowny peeling do twarzy. Środkowy peeling można wykonać w każdym gabinecie kosmetologicznym. Jest on przeznaczony do usuwania zmarszczek, blizn i cięć na skórze. Również środkowy peeling ma działanie lecznicze na blizny, pomaga pozbyć się zmian w krótkim czasie.

Aby peeling do twarzy miał pożądany efekt, należy najpierw skonsultować się z dermatologiem. On przepisze rodzaj peelingu w zależności od typu skóry i nasilenia choroby, a także da niezbędne zalecenia dotyczące leczenia.

Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na stronie głównej Pretty Lady – Blog kosmetyczny.

4 komentarze
 1. […] Bardzo popularny w dzisiejszych czasach zabieg gabinetowy na trądzik, który ma wiele sprzeczności. Niektórzy specjaliści twierdzą, że peeling jest bardzo pomocny, ponieważ oczyszcza skórę. Inni twierdzą, że peeling jest możliwy tylko przed zastosowaniem specjalnych preparatów do leczenia skóry, bo jeśli nie używać po zabiegu łagodzących i antybakteryjnych środków, spięta na poziomie mikroskopowym skóra może łatwo zebrać w sobie zarazki, które skończą się jeszcze większym problemem. W ogóle, jeśli zdecydujesz się na taki zabieg postaraj się wcześniej uzyskać porady doświadczonego specjalisty. Czy warto stosować peeling na pryszcze przeczytasz tutaj. […]

 2. […] przejść również kurs peelingów aby oczyścić rozszerzone pory i drobne zmarszczki. Więcej o peelingu na pryszcze w naszym […]

 3. […] które są w stanie zwalczyć najbardziej trudne problemy skórne takie jak np. pryszcze (o peelingu na pryszcze czytaj w naszym […]

 4. […] W dni detoxu cery, najlepiej zrezygnować w ogóle z jakiegokolwiek wpływu na skórę, z wyjątkiem zabiegów wodnych. Ponieważ nawet pozornie zdrowy (twoim zdaniem) nawilżający krem przy stałym stosowaniu sprawia, że skóra staje się leniwa i niezdolna do naturalnego nawilżania, ponieważ “wie”, że zamiast niej całą pracę zrobi kosmetyk. Z tego samego powodu w te dni lepiej zrezygnować i od masek, nawet jeśli są w całości naturalne. Warto odłożyć na lepsze czasy także oczyszczanie i peelingi. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *