Makijaż z konturowaniem twarzy

Konturowanie twarzy jest techniką w makijażu, która jest w stanie podkreślić wszystkie zalety na twarzy za pomocą bronzera i rozświetlacza. Każda z nas jest inna, ktoś ma grabowaty nos, ale ładne pełne usta, kogoś niepokoi jej szerokie czoło, ale cieszy się ze swoich pięknych kości policzkowych. Makijaż z konturowaniem twarzy jest w stanie ukryć wszystkie drobne niedoskonałości i zrobić akcent na najpiękniejszych częściach twarzy. O tym jak konturować twarz makijażem w naszym dzisiejszym artykule.

Makijaż z konturowaniem twarzy

Makijaż z konturowaniem dla różnych kształtów twarzy

Każda z nas ma indywidualne rysy i kształt twarzy, które musimy uwzględniać podczas modelowania twarzy. Jednak w każdym przypadku konturowanie sprowadza się do tego, aby maksymalnie zbliżyć się do ideału - owalnej twarzy z delikatnym wąskim nosem i podkreślonymi kośćmi policzkowymi. Przejrzymy się bardziej szczegółowo temu, na co warto zwrócić uwagę, pracując z osobą o określonym kształcie twarzy.

makijaż z konturowaniem twarzy

  • Przy makijażu z konturowaniem twarzy o kształcie kwadratowym szczególną uwagę należy udzielić przyciemnieniu szczęki, a także łagodzeniu wszystkich ostrych linii. W takim makijażu należy przyciemnić skronie, obszar szczęki, a rozjaśnić środkową część czoła, strefę pod oczami i dolną część podbródka.
  • Konturowanie okrągłej twarzy dąży do wizualnego wyszczuplenia twarzy, dlatego rozjaśnionych obszarów w makijażu z konturowaniem okrągłej twarzy jest znacznie mniej. Rozświetlaczem robione są akcenty na czole, pod oczami i na brodzie, żeby przyciągnąć uwagę do środkowej części twarzy. Ciemnym odcieniem podkreślamy okolice skroni, boczne części czoła, linie kości policzkowych i podbródek.
  • Twarz o kształcie trójkąta wymaga wizualnego zwężenia górnej jej części i rozszerzenia dolnej. Dla osiągnięcia tego efektu musimy przyciemnić obszar skroni, wystające grudki na czole, a wyświetlić strefę pod oczami, środek czoła i podbródek. Jeżeli masz szczupłą twarz, przy podkreślaniu kości policzkowych zachowaj szczególną ostrożność, żeby nie wyszczuplić twarz jeszcze bardziej. Dobrze by było przy takim kształcie twarzy przyciemnić linię podbródka i nałożyć trochę różu na wystające kości policzkowe.
  • Szeroki nos można skorygować za pomocą naniesienia na jego boczne części bronzera (w tym też na skrzydełka), a rozświetlaczem na jego mostek. O tym jak konturować nos czytaj w naszym artykule.
  • Rozświetlacz na szeroką twarz nakładamy pionowymi liniami, a przy pracy ze szczupłą twarzą - ruch linii ma być poziomy.
  • Podczas dziennego makijażu z konturowaniem twarzy  za pomocą suchych środków, nie zapomnij najpierw odpowiednio nawilżyć twarz i zamaskować wszystkie zaczerwienienia i łuszczące się obszary skóry.

Makijaż z konturowaniem twarzy krok po kroku: 

Krok 1. Przed rozpoczęsciem makijażu nałóż na twarz bazę pod makijaż i pozostaw ją do wyschnięcia.Kolejnym etapem przygotowania skóry do konturowania jest nałożenie podkładu albo BB kremu.

Krok 2. Korekcja nosa. Ciemnym korektorem lub bronzerem narysuj linii po bokach wzdłuż nosa do samego kącika. Pamiętaj o tym, że linia ma być prosta i nie powinna zjeżdżać na bok. Jeśli chcesz wizualnie wydłużyć nos, zacznij rysować linii od brwi.

Krok 3. Podkreślamy kości policzkowe. Przyciemnij strefę pod kośćmi i same kości policzkowe. Żeby ustalić w którym miejscu kości muszą być podkreślone przyłóż pędzel albo palec od ucha do rogu ust i znajdź dziurę pod kością policzkową. Oto właśnie w tym miejscu będziemy przyciemniać.
Rysujemy kości policzkowych ciemnym korektorem, lekko odchodząc od ucha, i kończymy ją rysować nie dochodząc do kącika warg.

Krok 4. Przyciemniamy czoło. Ten krok jest dla tych kobiet, którzy nie są zadowoleni ze swojego wysokiego czoła. Przyciemniamy czoło wzdłuż linii włosów i wystające obszary czoła po bokach.

Krok 5. Lekko przyciemnij obszar blisko górnej powieki.

Krok 6. Nakładamy rozświetlacz: wyświetlamy środek nosa pomiędzy ciemnych linii, środek czoła i kąciki oczu, obszar nad górną wargą, kości policzkowe (powyżej ciemnej linii) i obszar w kącikach ust.

Krok 7. Ostatnim krokiem jest wtapianie. Rozcierać narysowane przez Ciebie ciemne i jasne linii trzeba bardzo starannie, żeby nie pozostawało wyraźnych granic między nimi. Do wtapiania można użyć pędzel lub gąbkę. Zacznij wtapianie korektorów z jasnych obszarów. Nie zapomnij dobrze rozetrzeć linię podbródka, szyi, uszu, nie zostawiaj tam widocznych brzydkich granic.
Pamiętaj o tym, że jeżeli korzystasz z suchych kosmetyków do konturowania musisz je rozcierać w procesie naniesienia.

makijaż z konturowaniem twarzy

Makijaż z konturowaniem twarzy pozwala zmienić twarz nie do poznania w ciągu kilku minut. Wystarczy tylko określić swój kształt twarzy i wybrać technikę konturowania, która pasuje Ci najlepiej. Mamy nadzieje, że nasze porady pomogą Ci być gwiazdą każdego dnia.