Kosmetyki do makijażu, które niszczą twoją cerę

Jesteś pewna że wszystkie kosmetyki do makijażu zdobią? Teraz przekonasz się w przeciwnym.

Makijaż – to broń kobiety. Klucz do jej pewności siebie i piękności w każdej sytuacji. Ale czasami wracając do domu i robiąc demakijaż, widzimy przesuszoną i zmęczoną skórę. Co robić? Czy trzeba organizować twarzy dni bez makijażu? Zastanówmy się, czy kosmetyki do makijażu niszczą twoją cerę!

Jak zminimalizować niszczący wpływ kosmetyków na skórę

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez kosmetyków, i wyjść na ulicę bez makijażu dla nich to wyzwanie. Jednak twoja skóra nie jest tym zachwycona. Z jednej strony, nawet jeśli starannie zmyć makijaż wieczorem, przez noc skóra nie ma czasu na reaktywacje. Aby pory odpoczęły się po ucisku od podkładu, i aby nastąpiła regeneracja komórek (odpowiednio i ich odmłodzenie) potrzeba przynajmniej doba. Znowu, wiele chemicznych składników wchodzących w skład kosmetyków, psują skórę lub nawet powodują alergii.

kosmetyki, które niszczą twoją cerę

Z drugiej strony, makijaż w mieście opanowanym przez kurz i brud, może nawet w czymś pomóc. Zatykanie porów, na pewno nie daje skórze oddychać, ale i nie przepuszcza spaliny oraz inne szkodliwe substancje. Jak znaleźć zdrowy balans?

Jak zadbać o skórę po makijażu

Prawdopodobnie słyszeliście o diecie 5:2, w której 5 dni w tygodniu odżywiacie się jak zawsze, a w pozostałe dwa robicie rozładunek. W ten sam sposób można pomoc skórze odpocząć od codziennej kosmetycznej męki. Spróbuj zostawić skórę bez makijażu przynajmniej przez 24 godziny (a najlepiej 36). Skóra podziękuje ci za detox, zdrowym blaskiem. 

W dni detoxu cery, najlepiej zrezygnować w ogóle z jakiegokolwiek wpływu na skórę, z wyjątkiem zabiegów wodnych. Ponieważ nawet pozornie zdrowy (twoim zdaniem) nawilżający krem przy stałym stosowaniu sprawia, że skóra staje się leniwa i niezdolna do naturalnego nawilżania, ponieważ “wie”, że zamiast niej całą pracę zrobi kosmetyk. Z tego samego powodu w te dni lepiej zrezygnować i od masek, nawet jeśli są w całości naturalne. Warto odłożyć na lepsze czasy także oczyszczanie i peelingi.

Najmodniejsze kosmetyczne trendy 2017

Jakie kosmetyki lepiej nie łączyć ze sobą?

Róż do konturowania

Zauważyłaś pewnie, że po nałożeniu tego kosmetyku do makijażu w szaro-brązowym kolorze widoczne są nierówności skóry, o których wcześniej nie wiedziałaś? Tą wadę mają wyłącznie matowe kolory bronzerów bez perłowych cząstek.

Rozwiązanie: miksować róże do konturowania z rozświetlaczem drobnego mielenia w proporcjach 3/1

Rozświetlacz w kremie

Tekstury, które ciągną za sobą podkład tworząc w nim dziury, są charakterystyczne takich kosmetyków dla makijażu jak kremowe rozświetalcze.

Rozwiązanie: aplikować rozświetlacz należy cienkim lekko sciętym pędzlem. Podczas aplikacji trzeba go szybko rozetrzeć, a najlepiej wklepać w twarz. Po nałożeniu przykryć pudrem. 

Szminka matowa 

Suche i pomarszczone usta – wynik noszenia matowej szminki w ciągu dnia.

Rozwiązanie: używać balsamu do ust przed nanisieniem matowej szminki i aplikować szminkę pędzlem, a nie gąbką z opakowania.

Mocno kryjący korektor pod oczy

Przekryć siniaki pod oczami – marzenie wszystkich kobiet. Stąd dążenie kupić najbardziej mocno kryjący korektor. Jestem przeciwko jego nakładania pod oczami w celu przekrycia siniaków.

Rozwiązanie: niech siniaki prześwitują przez lekki korektor, ale przynajmniej taki makijaż będzie wyglądał naturalnie w przeciwieństwie do mocno nałożonego korektora pod oczy, który będzie wchodził w zmarszczki.

Eyeliner w pisaku

Mając nawet niewielkie zmarszczki w pobliżu linii rzęs, co druga kobieta doświadcza panikę po strzałce narysowanej flamastrem. Taki rodzaj eyeliera pozostawia podczas aplikacji przerywane linie. Twarda filcowa końcówka pisaka w tym przypadku – korzeń zła.

Rozwiązanie: wymienić pisak na płynny eyeliner z pędzelkiem.

1 komentarz
  1. […] wyjść na ulicę w takim makijażu, który w większości przypadków niszczą cały wygląd. O kosmetykach, które niszczą twój wygląd czytaj w naszym artykule. Jednak są w życiu okazje na takie charakteryzacje, np Sylwester lub […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *