Jak nie stać się ofiarą podróbki kosmetycznej?

Nie jest tajemnicą to że popularne i drogie kosmetyczne marki są bardzo często podrabiane. Korzystanie z wątpliwych środków kosmetycznych jest droższe dla samego siebie — w najlepszym przypadku rezultat będzie daleki od oczekiwanego, a w najgorszym podróbka kosmetyczna może zaszkodzić zdrowiu. W dzisiejszym artykule postaram się pokazać i opowiedzięc o tym, jak odróżnić podróbkę kosmetyczną od oryginału.

podróbka_kosmetyczna

Oto moje porady na to jak nie stać się ofiarą podróbki kosmetycznej:

1. Nie kupuj kosmetyków u nieznanych sprzedawców

Jak rozpoznać podróbkę kosmetyku?

Jak by banalnie nie brzmiała ta rada, do niej warto się przysłuchać. Przecież sprzedawać podróbki kosmetyczne czasami może nawet duży sklep. Aby pozbyć się przykrych niespodzianek, należy wejść na oficjalną stronę kosmetycznej marki i sprawdzić listę sklepów, w których można kupić ulubione produkty.
Sprzedawcy kosmetyków często organizują wyprzedaże, ale warto podchodzić do tego z ostrożoscią, w szczególności jeśli sprzedawca oferuje towar z bardzo dużym dyskontem — wątpię, że dobry tusz do rzęs  znanej marki może być sprzedawany na 80% taniej. Ale i wysoka cena, niestety, nie zawsze jest gwarancją tego, że kupujesz oryginalny produkt. Poproś sprzedającego o certyfikat — jeśli Ci odmówi w tym, to kupować kosmetyków u tego sprzedającego nie warto.

2. Opakowanie


Podróbkę kosmetyczną mogą wydać szczegóły, takie jak nachylenie i rozmiar czcionki, odcień opakowania, niewyraźnie wydrukowany tekst, rozmiar samego opakowania i nawet jego waga. Oczywiście, zważyć szminkę lub róż do policzków w sklepie się nie uda, ale jeśli kosmetyk wydaje Ci się lżejszym od deklarowanej na opakowaniu wagi – jest to okazja do refleksji.

Jak sprawdzić czy kosmetyk jest oryginalny?

Pudełko nie powinno być zgniecionym

photo credit to luuux.com

Najczęściej tylna strona pudełka wykazuje podróbkę…
Praktycznie zawsze na odwrotnej stronie produktu jest wkładka, którą można przeczytać, ciągnąc naklejkę za dolny kącik.

photo credit to cosmeticult.blogspot.com

3. Sprawdź kod kreskowy, numer partii i informacje od producenta

U podróbek kosmetycznych kod kreskowy może się nie zgadzać z podanym na opakowaniu krajem produkcji, numeru partii najczęściej w ogóle nie ma.
Uwaga — ten sam numer partii musi stać i na opakowaniu i na samym kosmetyku!


photo credit to beautycool.com

4. Dowiedz się, jak odcienie muszą wyglądać w rzeczywistości

photo credit to maliberrymakeup.blogspot.com

Producenci fałszywych kosmetyków lubią wymyślać nowe kolory i przypisywać im nieistniejące nazwy i numery. Jakie odcienie są u wybranych produktów i jak powinny one wyglądać w rzeczywistości, łatwo dowiedzieć się na oficjalnej stronie kosmetycznej marki.

5. Oceń konsystencję i zapach kosmetyków

photo credits to peachypinksisters.blogspot.com

Poproś tester, aby sprawdzić autentyczność środka kosmetycznego. Na przykład, wysokiej jakości cienie i róż do policzków nie muszą się toczyć lub rozmazywać się, a oryginalny tusz nie będzie fatalni sklejać rzęsy lub obsypywać się.

Niżej podajemy filmik z youtube gdzie jest pokazanę jak odróźnić podróbkę kosmetyku.

Źródło: Simi Bella youtube.com

Wnioski: wymieniłam najczęstsze i najbardziej prawdopodobne oznaki podróbek. Na dzień dzisiejszy najważniejszą różnica pomiędzy podróbką a oryginałem polega na opakowaniu. Dla tego przed wyruszeniem na zakupy, zapoznaj się bardziej szczegółowo ze zdjęciami produktu i opiniami blogerów w internecie, tylko tak można uchronić się przed podróbką.

Udanych zakupów!

podróbka_kosmetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *