Warto przeczytać również:

Jak odzyskać zdrowe paznokcie w warunkach domowych?
Jak zrobić pedicure hybrydowy w domu?
Najmodniejszy manicure na Nowy rok 2018
Manicure jesień/zima 2017-2018: modne trendy sezonu

Ładne paznokcie hybrydowe w warunkach domowych?

Dawno już minęły czasy, kiedy koniecznie musiałysmy umówić się na wizytę do manicurzystki w celu zrobienia ładnych paznokci hybrydowych. Dziś na rynku kosmetycznym istnieje wiele różnych rodzajów lakierów żelowych do tego, aby samodzielnie zrobić ładne paznokcie w domu.  W tym artykule przedstawimy Ci listę najbardziej potrzebnych narzędzi do manicure hybrydowego w domu, opowiemy o wyborze lakierów żelowych i pokażemy najmodniejsze wzory paznokci żelowych w tym sezonie.

ładne paznokcie hybrydowe 2018

Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Ładne paznokcie hybrydowe w warunkach domowych wymagają dużo wysiłku i materiałów. Jeżeli nie zamierzasz regularnie wykonywać manicure w domu, polecamy jednak korzystać z usług specjalisty, ponieważ w taki sposób zaoszczędzisz pieniądze i czas. Jeżeli jednak jesteś poważnie nastawiona na naukę - koniecznie musisz przeczytać co dokładnie jest potrzebne do zabiegu.

ładne paznokcie hybrydowe 2018

Przedstawiamy listę niezbędnych narzędzi i materiałów do stylizacji paznokci w domu:

  1. Standardowy zestaw do manicure;
  2. Płyn do zmiękczania skórek w razie potrzeby;
  3. Drewniane patyczki;
  4. Polerki do paznokci różnej gradacji;
  5. Środek odkażający do rąk i narzędzi;
  6. Odtłuszczacz;
  7. Baza do lakieru hybrydowego
  8. Lakier żelowy kolorowy;
  9. Akcesoria do zdobienia paznokci w razie potrzeby;
  10. Utrwalacz do żelu.

To podstawowe narzędzia do manicure, których ilość może się zmieniać. Szczególną uwagę należy zwrócić na pilnik. Nie warto gonić się  za modą na piękne pilniczki - ważna jest jego gradacja, której wskaźnik nie powinien być mniejszy od 180 grit. Plastikowe i szklane modele pilników są znacznie lepsze od metalowych. Ostatnie przyczyniają się do rozdwajania się paznokci. Jeśli zamiast pilnika wolisz polerkę (buffer), to należy również zwrócić uwagę na jej gradacje, która nie powinna przekraczać 400 grit.

Wybierając cążki i nożyczki, też trzeba uważać i kupować te modele, które mają ręczne ostrzenie. Ważne jest, aby wybierałaś narzędzie dla siebie, ponieważ właśnie ty będziesz sobie robiła manicure, a proces musi sprawiać ci przyjemność.

Wszystkie potrzebne materiały można kupić zarówno oddzielnie, jak i gotowym zestawem. Do opanowania techniki malowania paznokci hybrydą, oprócz niezbędnych materiałów, tporzeba trochę cierpliwości i praktyki, ale ogólnie procedura robienia ładnego manicure hybrydowego jest dość prosta. Najważniejsze jest to, że zabieg trwa około 30-40 min, a póżniej będziesz się cieszyć ładnym manicure hybrydowym.

Jaki lakier hybrydowy wybrać?

Przy wyborze lakieru hybrydowego musimy skupić się na wielu czynnikach: na aktualności koloru, gęstości pigmentu, strukturze i elastyczności lakieru do paznokci, trwałości zaznaczonej na opakowaniu itp. Jednak w rzeczywistości każda z nas wybiera lakier, który najbardziej odpowiada konkretnym celom.

ładne paznokcie hybrydowe 2018

1.Łatwe zdejmowanie żelu do paznokci

Jeśli twoim celem jest łatwe zdejmowanie lakieru do paznokci bez moczenia paznokci w płynie acetonowym, a potem starannego usuwania resztek lakieru patyczkiem, to wybór jest tylko jeden - Shellac CND. Ten lakier hybrydowy usuwa się lepiej i łatwiej ze wszystkich lakierów hybrydowych. Przy tym i baza i top (a najlepiej i kolor) powinny być produkcji CND (Creative Nail Design). Sprawdzone wielokrotnie, że inne kolorowe lakiery, nałożone z bazą i topom Shellac CND, utrzymują się gorzej, niż wtedy, gdy wszystkie składniki są z produkcji Shellac CND. Właśnie Shellac CND stał się powszechnie znany i przeniósł swoją nazwę na wszystkie lakiery żelowe - szelak. Jest to jeden z najbardziej drogich i wysokiej jakości żel-lakierów, który według producenta, nie zawiera ogromnej liczby szkodliwych substancji. Więc jeśli chcesz uzyskać piękne, kolorowe, mocne wykończenie i łatwe zdejmowanie, to kupuj bazę i top dla lakierów marki Shellac CND. I nawet przy użyciu całej serii lakierów Shellac CND (baza, kolor, top) polecamy trochę usunąć połysk z topu przed moczeniem paznokci. Im więcej usuniemy top'u, tym szybciej płyn dostanie się do bazy, a to skróci czas agresywnego oddziaływania płynu do zdejmowania lakieru na płytkę paznokciową. (zmywacze do lakierów wysuszają paznokcie, kto by co nie mówił).

2.Trwałość żelu do paznokci

Większość kobiet chce, żeby ładny manicure hybrydowy trzymał się na paznokciach co najmniej 14 dni bez odprysków, rozwarstwiań i innych kłopotów. Tutaj musimy wziąć pod uwagę fakt, że im lepiej trzyma się lakier żelowy do paznokci, tym trudniej będzie go usunąć, zwłaszcza w warunkach domowych. Jako trwałe i mocne lakiery hybrydowe sprawdzają się lakiery marki Kodi Professional. Ta marka  jest znana na rynku branży kosmetycznej i nadal utrzymuje swoją wysoką pozycje.

3. Cena żelu do paznokci

Cena lakieru  - jeden z najważniejszych czynników przy wyborze lakieru do paznokci. Żel FOX, CANNI, MyNail, G. La Color w polityce cenowej są tańsze, ale tak samo jak wspomniane wcześniej marki zdobyły swoich klientów.

Warto również wspomnieć o lakierach pochodzących z Chin. Na rynku jest wiele kosmetyków słabej jakości, dlatego kupujący powinien mieć świadomość, że kupuje kota w worku i zdawać sobie sprawę z ryzyka. Wiele absolutnie "tanich" lakierów nie są przeznaczone do nakładania na naturalną płytkę paznokciową (przeznaczone do nanoszenia na żel) i usuwają się tylko pilnikiem.

Ładne paznokcie hybrydowe w warunkach domowych: Od czego zacząć?

Przede wszystkim najważniejszą jest korekta długości i kształtu paznokci . Jest to bardzo ważna umiejętność, którą trzeba starać się opanować. Zazwyczaj, aby nadać kształt paznokciom używamy pilnik, jeśli długość trzeba zmienić radykalnie z długiej na krótką, najlepiej do tego użyć nożyczek, aby przyspieszyć proces. Istnieje kilka zasad, które pomogą nauczyć się piłować paznokcie.

ładne paznokcie hybrydowe 2018

Zasady piłowania paznokci:

1) Procedurę nie można wykonywać częściej, niż raz w tygodniu.
2) Wolna krawędź musi pozostać w każdym przypadku nie mniej niż dwa milimetry.
3) Jeśli piłować paznokcie pod korzeń można przyczynić się do uszkodzenia płytki. Poza tym, jeśli po takich manipulcjach nadal będziesz chciała zapuścić paznokcie, może to spowodować pewne trudności, ponieważ wolna krawędź rozszerza się, nabywając przy tym kształtu łopatki.
4) Ważne jest, aby pamiętać, że piłować paznokcie można tylko w stanie suchym. Niektóre źródła twierdzą, iż początkowo paznokcie muszą być moczone w wanience. Zapomnij o tym! Najpierw paznokcie trzeba piłować, tylko potem zanurzać w wodzie do moczenia. Jeśli piłowąć paznokcie w stanie mokrym, to doprowadzi do tego, że z czasem one się rozdwoją.
5) Podczas piłowania trzeba trzymać pilnik tak, aby był on prostopadły do końcówki. Należy pamiętać, że proces piłowania paznokci zaczyna się od krawędzi i kończy się w centrum.

Najnowsze pomysły na paznokcie hybrydowe 2018

Zobacz najlepsze pomysły na ładne paznokcie hybrydowe i bądź stylowa cały rok!

ładne paznokcie hybrydowe 2018ładne paznokcie hybrydowe 2018

hybryda-krok-po-kroku hybrydy-krok-po-kroku