Wakacje, morze, gorące słońce! Nie ma nic równie pięknego. Dla nas nadchodzi czas totalnego relaksu, pełnego pozytywnych emocji. Serce drży, dusza śpiewa!!! A włosy? Niewielu z nas wie, że właśnie upał zabija ich najwięcej.A więc jak dbać o włosy na wakacjach? Pod działaniem promieni słonecznych tracą kolor, stają się suche. Szczególnie chodzi tu o końcówki. Ten artykuł nauczy maksymalnie zachować naturalne piękno włosów przed i po odpoczynku pod piekącym słońcem.

Wakacyjne fryzury – TOP inspiracji na lato 2019

Pielęgnacja włosów przed urlopem – zadbaj o zdrowie włosów jeszcze przed wyjazdem

Ważnym jest proces przygotowania włosów do wakacji. Tak, przed wyjazdem zrezygnuj z farbowania włosów farbami z amoniakiem i zabiegów z użyciem chemicznych substancji. Do odświeżania koloru użyj naturalne barwniki lub tonik do włosów.

Wady i zalety farb bez amoniaku

Ze względu na agresywne działanie substancji chemicznych wraz z zewnętrznym wpływem słońca i wody morskiej, włosy po prostu mogą zacząć łamać się i dzielić.

Jak dbać o włosy na wakacjach 9

Zaleca się przed wyjazdem odwiedzić fryzjera i pozbyć się wszystkich popękanych i rozdwojonych końcówek. Jeśli jesteś gotowa na radykalną zmianę wizerunku, to możesz zrobić krótką fryzurę. Taka długość włosów jest znacznie łatwiejsza w stylizacji, a także krótkie fryzury damskie są teraz mocno na czasie!

Jeśli masz możliwość odwiedzenia fryzjera przed wyjazdem na urlop, to warto także zdecydować się na zabieg laminowania.

Jak dbać o włosy na wakacjach? Odpowiednie mycie włosów oraz środki do pielęgnacji

Wyjeżdżając na wakacje, w pierwszej kolejności należy dostosować procedurę mycia włosów. Do tego należy stosować najbardziej kojących szamponów bez SLS. (patrz na skład produktu). W pomoc przyjdą składniki nawilżające: ziołowe, olej kokosowy, wyciąg z owoców.

Jak dbać o włosy na wakacjach 9

W celu nadania miękkości włosom możesz stosować odżywki i balsamy. Wybór rób na rzecz lekkich tekstur. Popularny teraz jest balsam w formie pianki, która wnika w strukturę włosa, a przy tym nie obciąża ich. Nieusuwalne spraye również doskonale nadają się do codziennej pielęgnacji włosów na wakacjach.

Modne fryzury z apaszką na głowie na lato 2019

Zdrowe włosy na wakacjach nad morzem

Słona woda nadaje czuprynie piękny efekt kręconych włosów. Razem z tym, nie usunięta morska sól bardzo wysusza strukturę włosa i niszczy ją. Więc nie zapomnij, aby dokładnie spłukać głowę po każdej kąpieli w morzu.
Nie trzymaj głowę mokrą przez dłuższy czas. Jeśli włosy nie mają czasu, aby wyschnąć w sposób naturalny, to należy użyć suszarki do włosów i środków ochrony termicznej.

Jak dbać o włosy na wakacjach 9

Najlepszym rozwiązaniem będzie zbieranie włosów w kok. Przy tym włosy nie wchodzą w kontakt z wodą, a więc nie wymagają dodatkowej opieki.

Modne obcięcia włosów 2019. Jaką fryzurę wybrać?

Jak uchronić włosy od słońca, żeby nie stracić koloru?

Wiadomo, że włosy na słońcu robią się suche. Ale to tylko połowa problemu. Główny minus przebywania na słońcu ― wypalenie kolory. Wielu ludziom się podoba taki efekt, ale przy farbowanych włosach może wyjść zupełnie nieprzewidywalny wynik. Aby nie poprawiać po odpoczynku kolor włosów użyj specjalnych kosmetyków do pielęgnacji.

Dla ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych należy stosować środków z filtrami SPF. Serum i emulsji są w stanie pokryć włosy delikatną folią ochronną, która chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych. Również środki te chronią od chloru, który często jest w basenach hotelowych. Taką ochorę dla włosów należy stosować je rano, a także po każdej kąpieli włosów w słonej wodzie.

Jak dbać o włosy na wakacjach 9

Dla dodatkowej ochrony polecamy nosić kapelusz z szerokim rondem. Szczególnie należy przykrywać głowę podczas pływania. Słoneczne promienie, odbijając się od wody, wzmacniają swoje niszczące wpływy. Szeroki kapelusz może dość dobrze zaoszczędzić na zabiegach regenerujących dla włosów.

Jaka fryzura pasuje do sukienki bez ramiączek?

To jeszcze nie koniec! Po odpoczynku też włosom się należy...

Po powrocie z wakacji warto intensywnie odżywiać włosy, przy użyciu masek i olejków naturalnych. Dobre właściwości mają maski z jogurtu, wywaru z rumianku, chleba i jaj. Wszystkie je można przygotować w warunkach domowych. Największą korzyść będą miały produkty profesjonalnej pielęgnacji. Dane maski można kupić w sklepach profesjonalnych kosmetyków. Należy zwracać szczególną uwagę na skład, w który powinny wchodzić takie elementy, jak: olejki eteryczne, kwasy organiczne, odżywcze aminokwasy.

Jak dbać o włosy na wakacjach 9

Szeroki wybór środków w sklepie pozwala dobrać pielęgnację włosów w sezonie letnim dla każdego rodzaju włosów. Lekkość ― główny warunek letniego balsamu. Zalecane są tekstury bez użycia olejków. Nie warto nakładać balsam blisko nasady włosów, aby uniknąć przetłuszczania się.

Słońce i sól morska główni wrogowie włosów na wakacjach. Właściwa pielęgnacja po prostu jest niezbędna w tym czasie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł o tym, jak dbać o włosy na wakacjach pomoże ci przygotować się do pełnego wypoczynku. Dzięki profesjonalnym zabiegom przed odpoczynkiem i dobrze dobranym środków ochronnym można nie tylko uchronić włosy przed słońcem, ale i uzdrowić je.