Chyba nie ma kobiety, która nie wiedziałaby, czym są hybrydy. Od kilku lat ta metoda wykonania manicure zyskała ogromną popularność. Polega na utrwalaniu lakieru pod lampą UV lub UV LED. Do jej cech charakterystycznych należy wysoki poziom trwałości, intensywność barw, mocna pigmentacja produktu. Niestety, nie każda kobieta ma długie, piękne paznokcie. Czy posiadaczki krótkich paznokci mogą sobie pozwolić na hybrydy?

Dlaczego nie każda z nas może mieć długie paznokcie?

            Powodów może być wiele. Zdecydowana większość z kobiet to osoby zapracowane. Spora część z nich po prostu nie wyobraża sobie wykonywania obowiązków domowych takich jak sprzątanie, zajmowanie się dziećmi, zmywanie naczyń przy jednoczesnym zachowaniu długich paznokci. Być może są one łamliwe i wymagają ciągłego skracania. Inna część kobiet, mimo iż nie wykonuje tyle prac domowych samodzielnie, po prostu nie lubi długich paznokci, woli ich krótszą wersję. Trzeba też wspomnieć o tym, że są kobiety, które mają problem z obgryzaniem paznokci. Z pewnością nie prezentują się one ciekawie. Czy w takich przypadkach warto decydować się na hybrydy? Na zdjęciach zazwyczaj widzimy pięknie wykonany manicure na długiej płytce.

hybryda-na-krotkich-paznokciach-9

Dlaczego warto się wykonać hybrydę?

Niezależnie od długości naszej płytki paznokcia, warto zdecydować się na manicure hybrydowy. Oto powody:

 • Twardość. Główną zaletą tego lakieru jest fakt, iż nie musimy zachowywać ostrożności po ich utwardzeniu. Możemy spokojnie wykonywać wszelkie czynności, bez obaw, że lakier zostanie uszkodzony. Co za tym idzie, pomoże zapuścić naszą naturalną płytkę paznokcia, nawet jeśli przy zwykłym lakierze się to nie udawało! Jeżeli powodem takiego stanu rzeczy było obgryzanie paznokci, to przy hybrydzie problem mamy z głowy. Raczej nie będzie nas kusiło „skubanie” naszych pięknych pazurków.
 • Możliwość tworzenia wzorów. Oczywiście używając zwykłych lakierów, również możemy wykonywać różne zdobienia, ale przy hybrydach mamy większe pole do popisu. Dostępne są coraz to nowe efekty, w Internecie znajdziemy też mnóstwo przepięknych pomysłów, do wykonania właśnie tą metodą. Chętniej wykonujemy takie wzory, ponieważ wiemy, że będą zdobić nasze dłonie przez dłuższy czas.
 • Naturalność. Biorąc pod uwagę efekt, paznokcie hybrydowe prezentują się naturalnie i delikatnie w stosunku do np. żelowych. Dzięki temu ładnie wyglądają zarówno przy krótkich, jak i dłuższych paznokciach.
 • Przepiękny połysk lub mat. Tutaj wybór należy do nas, ale trudno oderwać oczu, gdy manicure jest gotowy. Trzeba przyznać, że trudno osiągnąć taki efekt tafli zwykłym lakierem.
 • Trwałość. To chyba główna zaleta, która przyciąga rzesze fanek tego rodzaju zdobienia. W końcu nawet wyjeżdżając na dwa tygodnie urlopu, nie musimy zabierać ze sobą lakierów, zmywacza, płatków kosmetycznych.
 • Lakier nie zasycha, gdy tego nie chcemy. To świetna wiadomość dla tych z nas, które wykonują wszelkie wzorki, ponieważ nie muszą zmywać pierwszej warstwy, gdy coś nie wyjdzie. Utrwalamy tylko efekt, z którego jesteśmy zadowolone. Dodatkowo nie musimy przejmować się tym, że otwarta buteleczka lakieru zaschnie, ponieważ dopiero blask lampy jest w stanie go utwardzić.
 • Możemy zdjąć lakier bez konieczności piłowania do samej płytki. Istnieją specjalne waciki przeznaczone do zdejmowania hybrydy. Możemy też użyć frezarki. Wykonując tę czynność poprawnie, nie powinno dojść do uszkodzenia paznokcia.

hybryda-na-krotkich-paznokciach-7

Środki ostrożności

Jak widać, zalet wykonywania hybryd jest bardzo dużo. Decydując się jednak na pomalowanie krótkiej płytki paznokcia, musimy liczyć się też z wyzwaniami. Wymienię teraz kilka z nich:

 • Zbyt długie noszenie hybryd może wysuszyć płytkę paznokcia. Aplikowane w tym czasie kremy do rąk nie docierają do paznokci, może to prowadzić do pogorszenia ich kondycji. W tym celu zaleca się zrobienie przerwy pomiędzy zdjęciem lakieru a nałożeniem nowego.
 • Z płytką posiadającą nierówności, nie osiągniemy idealnego efektu tafli. Może to dotyczyć szczególnie krótkich, łamliwych paznokci lub tych, które wcześniej obgryzałyśmy.
 • Istnieje ryzyko uczulenia na pewne składniki obecne w lakierach hybrydowych. Tu polecam wykonać test na jednym paznokciu i odczekać 24 godziny. Jeżeli płytka jest słaba i zniszczona, szansa na wystąpienie uczulenia jest ogromna.
 • Niezbędna jest niezwykła precyzja i dokładność. Osobom niecierpliwym nie polecam wykonywania hybryd samodzielnie. Krótka płytka paznokcia wymaga jeszcze większej wprawy i precyzji.

hybryda-na-krotkich-paznokciach-8

Jak widać, paznokcie hybrydowe zawładnęły dzisiejszym światem kosmetycznym. Oczywiście istnieją zwolenniczki i przeciwniczki tej metody. Z pewnością może ona wyglądać dobrze zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach. Sprawi, że nasz wygląd będzie kompletny i bardzo elegancki. Możemy wykonać taki manicure w salonie kosmetycznym bądź też w zaciszu własnego domu. Decydując się na samodzielne wykonanie, warto uzbroić się w cierpliwość. Hybryda może się okazać ochroną dla naszego paznokcia i jak przekonało się wiele kobiet pomóc nam zapuścić naturalną płytkę. Wybór należy do nas!

hybryda-na-krotkich-paznokciach-6 hybryda-na-krotkich-paznokciach-5 hybryda-na-krotkich-paznokciach-4 hybryda-na-krotkich-paznokciach-3 hybryda-na-krotkich-paznokciach-2 hybryda-na-krotkich-paznokciach-1 hybryda-na-krotkich-paznokciach-10