Na każdym bilbordzie, w każdej reklamie i każdym filmie, kobiety mają bujne czupryny lub szalone fale, loki. Większość przeciętnych kobiet może jedynie pozazdrościć lub pogodzić się z faktem słabych i cienkich włosów. Jest to wyjątkowo niesprawiedliwe i trudne w przyjęciu dla wielu. Można jednak coś z tym zrobić i doczepić włosy. Większość jednak obawia się takiego rozwiązania, gdyż nie wiedzą, czy doczepianie włosów jest szkodliwe dla włosów naturalnych?

doczepianie włosów jest szkodliwe

Odpowiadając na to pytanie, warto się zastanowić, do jakiego przypadku się zaliczmy w kwestii włosów. To, czy jesteśmy nieszczęśliwymi posiadaczami genetycznie słabych i wyniszczonych włosów, czy może masz włosy mocno osłabione przez leczenie i/ lub zażywanie jakichś leków. Wszystko to ma znaczenie, gdyż w zależności od kondycji i rodzajów włosa powinno dobrać się metodę doczepiania włosów, lub w ogóle z niej zrezygnować.

Modne obcięcia włosów 2019. Jaką fryzurę wybrać?

Czy przedłużając włosy, niszczę własne?

Choć legendy związane ze zniszczeniami na włosach po doczepianiu są mocno przesadzone, to w ostateczności jest to zabieg ingerujący w większy lub mniejszy sposób we włosy, dlatego faktycznie może dojść później do pewnego ich osłabienia. Oczywiście zależy wszystko od rodzaju wykonywanego zabiegu oraz od tego, w jaki sposób został on wykonany.

doczepianie włosów jest szkodliwe

Najmodniejsze wzory paznokci na lato 2019

Co powinno się zrobić przed doczepianiem włosów, by uniknąć ich zniszczeniu?

W pierwszej kolejności przed skorzystaniem z zabiegu doczepiania włosów należy się wybrać do specjalisty na konsultacje. Pomoże on zdecydować się na odpowiednią metodę i podpowie, co może pomóc na wzmocnienie włosów przed i po doczepianiu. Dzięki temu wybór rodzaju doczepiania włosów będzie podjęty w sposób świadomy i nie zniszczy ci to włosów w takim stopniu, w jakim mogłoby to zadziać się wybierając inny sposób.

Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie zadbanie  i pielęgnacja cebulek włosowych. Ważne jest, by zadbać o to, by po usunięciu doczepianych włosów, naturalne pasma rosły w dużej ilości i, by nowe włosy były mocne. Dzięki temu mniej odczuje się różnicę, jaka będzie miała miejsce po zdjęciu doczepów.

doczepianie włosów jest szkodliwe

Warto również poważnie zastanowić się nad tym, czemu chce się doczepić włosy. Jeśli jest to zaplanowane na konkretną okazję, gdzie chcesz pokazać się z bujną czupryną to warto skorzystać z mniej inwazyjnych rozwiązań. Jeśli jednak chcesz na co dzień lepiej czuć się ze swoimi włosami, to warto jest podjąć się trwalszych metod, jednak koniecznie trzeba to skonsultować ze specjalistą, gdyż w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest peruka.

Jak ubierać się modnie i tanio w 2019?

Ostatnim już krokiem jest wybór odpowiedniego salonu, gdzie w odpowiedni sposób zaopiekują się twoimi włosami, a profesjonalne założenie doczepianych włosów nie zaszkodzi w żaden sposób swoim własnym. To samo jednak dotyczy ściągania przerośniętych doczepów. Ważne jest, by nie robić tego samemu, a przez  osobę, która to zakładała.

Jak doczepia się włosy i jakie metody są najbezpieczniejsze dla włosów?

Warto zaznaczyć, że nie ma tylko jednego rodzaju doczepiania lub przedłużania włosów. Główny podział na doczepiane włosy to:

  • krótkotrwałe (wielorazowego użytku)
  • długotrwałe (jednorazowego użytku).

W przypadku krótkotrwałych nie tylko można z nich skorzystać kilka razy, ale również można założyć je w większości przypadkach samemu. Wśród takich rozwiązań są włosy doczepiane w stylu na ringi i metodą kanapkową. Wówczas, włosy są bezpieczniejsze, a możliwość, że ucierpią jest mało prawdopodobna.

doczepianie włosów jest szkodliwe

Oczywiście i w tym wypadku należy odpowiednio je założyć i z rozwagą ściągnąć. Jeśli sprawia to problem, to powinno się skorzystać mimo wszystko z pomocy fachowca. Wówczas, włosy nie ucierpią w żaden sposób, a na daną okazję kobieta może się pochwalić bujną fryzurą.

Długotrwałe doczepianie włosów - warto czy nie?

Druga kategoria dotyczyła długotrwałego doczepienia włosów. Czas, który bierze się pod uwagę, to kwestia 3-4 miesięcy w zależności od naturalnych predyspozycji. Najpopularniejsze trwałe doczepianie włosów, to doczepianie kreatynowe i z pomocą clip in. Obie metody są dość inwazyjne i mocno ingerują we włosy. Prawda jest jednak taka, że jeśli są odpowiednio założone i  później odpowiednio ściągnięte, to nie ma żądnego ryzyka, że coś się im stanie.

doczepianie włosów jest szkodliwe

Choć doczepianie włosów to zabieg bardzo popularny i chętnie wykonywany, to dużo kobiet martwi się, czy doczepianie włosów jest szkodliwe. Można krótko odpowiedzieć na to: nie, nie jest to szkodliwe, ale pod warunkiem, że jest to wykonywane w odpowiednich warunkach i w sposób profesjonalny. Dla wszystkich zmartwionych kobiet można śmiało polecić ów zabieg, tylko warto wspomnieć, że (zresztą jak ze wszystkim) należy podejść do tego z głową.